To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Kable głośnikowe

bloodyopel - Pon 31 Paź, 2016

djmarcin56, chyba nadal mylisz pojęcia, mówisz o YDY czyli drucie w podwójnej izolacji polwinitowej:


a ja mówię o YLY, czyli również podwójna izolacja polwinitowa, ale rdzeń to linka wielożyłowa a nie drut:


Co prawda nie są to tak cieniutkie włoski jak w przewodach prądowych silikonowych do pakietów, ale odpowiednio dobrane przekrojowo również dają radę i są tańsze niż głośnikowe ;)

djmarcin56 - Wto 01 Lis, 2016

No tak mój błąd, myślałem o tym pierwszym, ten drugi coraz rzadziej spotykam :)
Pykacz - Wto 01 Lis, 2016

Ja od samego początku stosuję miedzianą plecionkę w otulinie silikonowej . Taki kabel 6mm2 jest u mnie w sklepie po około 6-6,5 zł/1mb . Jest to przewód stosowany np w saunach (tak mi w sklepie powiedzieli). Zawsze byłem zadowolony (nic się nie kruszy , utlenia itp).
djmarcin56 - Wto 01 Lis, 2016

Pykacz a wrzuć zdjęcie tego lub daj linka jak widziałeś to gdzieś do kupienia online ;)
Pykacz - Wto 01 Lis, 2016

djmarcin56 napisał/a:
Pykacz a wrzuć zdjęcie tego lub daj linka jak widziałeś to gdzieś do kupienia online ;)


Zdjęć nie mam i nie mam jak teraz zrobić bo moja maszyna się zutylizowała ponad 1,5 roku temu przy okazji ostatniej mojej jazdy na EV bike .
Sam po sieci szukałem alternatywy dla kabli turnigy z zerowym skutkiem dopiero w sklepie "elektrycznym" w mojej miejscowości znalazłem :)
Był to pojedynczy przewód w czarnej silikonowej otulinie kupowany zwyczajnie na metry ze szpuli.
Nie był tak giętki jak turnigy bo był z grubszej "plecionki" ale było naprawdę dobrze.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group