To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Sprzedam, oddam - MAGIC PIE super oferta sterownik programowalny, klamki, man.

glebor - Śro 07 Gru, 2016
Temat postu: MAGIC PIE super oferta sterownik programowalny, klamki, man.
WItajcie. Przygotowałem specjalną świąteczną ofertę zestawów napędowych MAGIC PIE 2. Udało mi sie wytargować świetny świąteczny rabat od producenta na zaledwie 2 zestawy napędowe tej firmy.

Przedmiotem sprzedaży jest NOWY silnik MAGIC PIE czyli w wolnym tłumaczeniu "magiczna sroka" firmy Golden Motor. Dlaczego sroka? Bo silnik jest charakterystyczny, czarno-biały, jak prawdziwa sroka, i pewnie stąd nazwa. A że jest magiczny, to wszyscy użytkownicy tego silnika doskonale wiedzą :)
Jak wiadomo silniki Magic Pie (u dealera firmy Golden Motor kosztuje około 2000 zł) można zasilać napięciem 24-48V.

Natomiast silnik proponowany przeze mnie jest absolutnie wyjątkowy. Nie ma on wbudowanego sterownika wewnątrz i jeżeli ktoś chciałby zapleść go na 20" i jechać 50km/h można podmienić sterownik na wersję 72V 22A i zasilać go napięciem 20S.

Silnik ma moc 1 kW przy napięciu 48V i 2,8 kW przy napięciu 72V!
Prędkość to około 0,9 km/h na każdy 1V zasilania na kole 26 cali.
Jest to silnik bezprzekładniowy o dużym momencie obrotowym, dzięki czemu jest praktycznie niezniszczalny. Idealny dla osób, które bardzo dużo jeżdżą rowerem.
Duża powierzchnia obudowy oraz grube uzwojenia gwarantują odpowiednią moc i pojemność cieplną zdolną nadmiar ciepła odprowadzać.

Jak na razie jest to jedyny dostępny u nas silnik przedni oferujący taką moc i taką prędkość. W dodatku silnik jest nowy, w obudowie zabezpieczonej folią i w fabrycznym opakowaniu.

W związku ze swoimi parametrami nadaje się tylko do rowerów o mocnym przednim widelcu! Ponieważ jest to też jedyny przedni silnik mogący rozpędzić rower na kołach 20 cali do prędkości realnej powyżej 50 km/h, jest on szczególnie polecany do elektryfikacji wszelkich trajek w układzie delta (czyli dwa koła z tyłu i jedno koło z przodu). Świetnie sprawdzi się również w rowerach inwalidzkich. W zasadzie jest to jedyna rozsądna alternatywa dla elektryfikacji rowerów typu Hase, Sinner, USVA, Sun itp.
Silnik jest bezprzekładniowy, a więc praktycznie wieczny, jedynym elementem mogącym ulegać z czasem zużyciu to co najwyżej łożyska (ale łożyska posiada przecież każdy silnik).
Silnik pasuje do wszystkich widelców o rozstawie 100 mm. Silnik posiada otwory do zamontowania tarczy hamulcowej, choć oczywiście można także stosować hamulce v-break.

Używając tego silnika wskazany jest daleko idący rozsądek :) Przypominam, że nadal w przypadku rowerów elektrycznych obowiązuje prędkość do 25 km/h choć trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących e-bajków.

Kompletny zestaw do elektryfikacji roweru składa się z

- silnika,
- sterownika,
- manetki ze wskaźnikiem napięcia i wyłącznikiem stacyjki,
- czujnika PAS (można zakładać lub nie),
- klamek hamulcowych z wyłącznikiem stopu - klamki są bardzo wygodne na pełne 4 palce,
- panelu wyłączników na kierownicę,
- alarmu oraz okablowania
- wszelkich przydatnych kostek, złączek, pinów etc.).
Oczywiście atrakcyjna cena za nowy silnik to jedno, ale pamiętajmy o kolejnej zalecie: jest to jedyny na rynku przedni silnik, który można zasilać napięciem wyższym niż 48V i tylko on w związku z tym umożliwia jazdę z prędkościami mocno przekraczającymi 50 km/h przy dobrze odczuwalnym przyspieszeniu.

Tych zaś, którzy nie mają zaufania do wyrobów made in China, a dziś prawie wszystkie elektryczne silniki rowerowe są tam produkowane, pragnę uspokoić: silniki Magic Pie firmy Golden Motor podobnie jak moje ulubione Bionxy były i są nadal produkowane w Kanadzie.

Oferuję nowy zestaw fabryczny z typowym sterownikiem firmy Golden Motor/Magic Pie do jazdy z napięciem 24-48V w super cenie 1299 zł. Silnik jest oryginalnie zapleciony przez firmę Golen Motor w felgę 24 cale. Felga aluminiowa, wzmacniana, stożkowa. Oczywiście istnieje możliwość przeplecenia silnika na koło w innym rozmiarze. Zaplatanie w inną felgę (wraz z obręczą stożkową, szprychami, centrowaniem) - dodatkowo 100 zł, czyli razem 1399 zł.

Dla amatorów mocnych wrażeń oferuję silnik Magic Pie ze sterownikiem 60V lub 72V (do wyboru) w cenie 1399 zł za zestaw. To jednak nie od ręki. Na taki zestaw trzeba troszkę poczekać, gdyż sterownik wysokonapięciowy o odpowiedniej mocy jest sprowadzany na indywidualne życzenie.

Zaletami oryginalnego zestawu jest możliwość programowania sterownika z poziomu komputera. Parametry, które możemy ustawić to:
- maksymalny amperaż pobierany przez sterownik z baterii
- maksymalną prędkość
- moc odzysku energii podczas hamowania.
- napięcie w piku
- moc przyspieszenia

Także jest to świetna sprawa.

Fotki zestawu:




ORAZ FILM Z PODŁĄCZENIA zestawu w rowerze

https://youtu.be/8uewFUKZjIU

Dla zainteresowanych oferuję kompletny zestaw wraz z najwyszej klasy akumulatorem li-ion na WYSOKOPRĄDOWYCH OGNIWACH SONY US18650VTC5 25A continuos discharge z ogniwa! i aż 2600mAh pojemności, także zarówno pojemność jak i obciążalność jest na bardzo wysokim poziomie. Takie ogniwa montowane są tylko w najmocniejszych wkrętarkach i sprzęcie budowlanym hilti, więc akumulator przy takim sterowniku odda swoją pełną liczbę cykli i nie będzie się przegrzewał w upalne dni, czy na długich stromych podjazdach :)
Preferowana konfiguracja akumulatora 13S7P czyli 48V 18Ah
Oczywiście akumulator 16 czy 20S na 60 / 72V też nie stanowi problemu.
oraz fotki pojedynczych podzespołów:

Anonymous - Czw 08 Gru, 2016

Fajnie żeś to wszystko opisał ;) Szukam silnika na przód do mojego słonecznika. W tej chwili waży to wszystko jakieś 350 kg z dwoma ludziami na pokładzie. Mam tam jakiś silnik, w kole 24 cale i rusza toto i jedzie, tylko muszę mocno kontrolować temperaturę bo już parę razy przesadziłem :)
Bardzo chętnie bym wymienił mój silnik na mocniejszy. Mam zasilanie 48V i sterownik do 30A.
Ale chciałbym najpierw na próbę podmienić go i sprawdzić jak się toto sprawuje, bo kasa za ten silnik, to cała moja pensja miesięczna ;) Nie masz chęci wybrać się na zlot EV 6-7 maja 2017?
Można by coś pogrzebać i potestować. Jakby co, to mogę ci podesłać rozpiskę moich złączek, żeby to szybko przepiąć i sprawdzić silnik. Gdyby pasowało, to może jakieś 3 miesięczne raty? ;)
Pasuje tym bardziej, że słonecznik jest na kołach właśnie 24 cale :)

glebor - Czw 08 Gru, 2016

Na zlocie pewnie będę, w zeszłym roku było super!
Co do zestawu myślę, że nie ma problemu aby wziąć taki na zlot, tylko mi przypomnij przed samym zlotem :) Prawdopodobnie zestawy zaczną się sprzedawać dopiero w sezonie wiosenno-letnim, ale wystawiłem już teraz niech sobie powiszą przez zimę, a może ktoś kupi :D Ciśnienia z nimi na razie nie ma.

glebor - Sob 10 Gru, 2016

Dodaję jeszcze fotki podzespołów które są w zestawie z magic pie:













































ravkill - Śro 11 Sty, 2017

Ten zestaw, na fabrycznym sterowniku, obsłuży pakiet 14S? Czy już za duży woltarz?
glebor - Nie 15 Sty, 2017

Sterownik fabrycznie przystosowany jest do napięcia 24-48V co podaje producent. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia czy będzie działał na 14S, gdyż nie chcę spalić programowalnego sterownika. Przy 13S osiąga 388RPM, co dla koła 26" daje 48km/h bez obciążenia. Około 42km/h powinien wobec tego pojechać bez problemu. Jeżeli potrzeba pakietu 14S mogę dołożyć do zestawu sterownik 22A 9mosfet i ten na pewno obsłuży idealnie 14S,co prawda nie będzie miał opcji programowania z komputera, ale na pewno cena wtedy spadnie o 200zł, a śmigał będzie tak samo dobrze. Zaktualizowałem jeszcze temat o film z montaży magic pie w ramie rowerowej :) montaż zajął około 15 minut całego zestawu. Przyznam, że montowałem magic PIE po raz pierwszy, przed nagraniem filmiku popatrzyłem się tylko chwilę na końcówki i wyjścia ze sterownika. Całe podłączenie jest banalnie proste.
glebor - Pią 03 Mar, 2017

Podbijam jest jeszcze jeden zestaw aktualnie do sprzedaży :)
Pykacz - Pią 10 Mar, 2017

A masz , możesz mieć Smart Pie 5 na tył ? Bez obręczy , szprych czyli zestaw do zaplecenia w swoje koło.
glebor - Pią 10 Mar, 2017

Niestety w tej cenie mam tylko przody, gdyż odstały się na magazynie i załatwiłem dobrą cenę. Napędy na tył znajdziesz w maxev.pl

Można jeszcze zamówić zestawy taki praktycznie nine continent wraz ze sterownikiem sinusoidalnym, klamkami ham, wyświetlaczem LCD, manetką, pasem i całą resztą gratów na ebayu Z wysyłką do PL za 210E wychodzi ~900zł, a silnik jest od razu zapleciony w obręcz 26" w sumie masz w cenie nowego continenta z polski, cały zestaw z sinusoidalnym sterownikiem. Idzie pocztą, więc jak ew. trafisz na cło i tak powinno wyjść taniej niż conetinent+zaplot+gt1500 i display, manetki, klamki...ły to przyszły dopiero na jesień.

Poza tym continentów w nexunie nie ma a już raz tak było, że jak sie wiosną skończy

Poszukaj ebike conversion kit 1000W.
albo
electric bike conversion kit rear

Wyczaiłem też używane trottery na ebayu za 45$ wziąłem wszystkie :D ciekawe, czy przyjdą ;)

Pykacz - Pią 10 Mar, 2017

Nie interesują mnie inne silniki , zestawy tylko Smart Pie 5.
glebor - Pią 17 Mar, 2017

Odświeżam zostały 2 ostatnie zestawy. Magic pie to jedyny tak mocny silnik na przod. Nadaje sie rowniez po zmianie sterownika do zasilania w małych kołach. Np 60 lub 72v osiagając 50km/h na 20" w serii mozemy zaprogramowac moc z odzysku energii i sprawnosc jest dosc znaczna tej funkcji. Mozna zaprogramowac prąd w piku który przeklada się na moment, by koło nie mieliło przy starcie.
glebor - Pon 10 Kwi, 2017

Wszystkie magic PIE są wyprzedane.
Hari - Pon 10 Kwi, 2017

glebor napisał/a:

Można jeszcze zamówić zestawy taki praktycznie nine continent wraz ze sterownikiem sinusoidalnym, klamkami ham, wyświetlaczem LCD, manetką, pasem i całą resztą gratów na ebayu Z wysyłką do PL za 210E wychodzi ~900zł, a silnik jest od razu zapleciony w obręcz

a możesz podać linka??



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group