To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kupię, zamienię, szukam - [K] Balancer 12s 1-2A prąd balansowania

pabblo_pl - Nie 08 Sty, 2017
Temat postu: [K] Balancer 12s 1-2A prąd balansowania
Witam,
kupię lub zlecę budowę balancera 10 - 13s o prądzie balansowania 1-2A,
np. z tego schematu:


Takim też nie pogardzę, 4x3s było by ok :)
http://www.zajic.cz/omezovac/omezovac.htm

wibi - Pon 09 Sty, 2017

Chyba nie rozumiesz co to jest BALANSOWANIE ogniw i prąd balansowania.Dodam tylko, że prąd balansowania jest odwrotnie proporcjonalny do precyzji ładowania, podam tu prosty przykład. Masz w domu gości i nalewasz im "kielicha", jak już nalałeś to widzisz że niektórzy mają ciut za mało i teraz pytanie, czy chcąc im wyrównać poziom będziesz sączył po kropelce czy też chluśniesz z butelki? Odpowiedz sobie sam i będziesz wiedział czy prądem 1-2A można BALANSOWAĆ ogniwa.
Carcik - Pon 09 Sty, 2017

wibi napisał/a:
będziesz sączył po kropelce czy też chluśniesz z butelki?


Kolega będzie chlustał butelką bo pije ze słoików 900ml :)

pabblo_pl zdaje się ma pakiet kolo 150Ah

Pykacz - Pon 09 Sty, 2017

Mam taki z linka czyli 3s gotowy a dodatkowo jest jeszcze jedna płytka (wystarczy dolutować elementy) . Chciałbym za całość 45zł+15zł przesyłka jako paczka pocztą . Jak pasi daj PW w sprawie.
pabblo_pl - Pon 09 Sty, 2017

wibi napisał/a:
Chyba nie rozumiesz co to jest BALANSOWANIE ogniw i prąd balansowania.Dodam tylko, że prąd balansowania jest odwrotnie proporcjonalny do precyzji ładowania, podam tu prosty przykład. Masz w domu gości i nalewasz im "kielicha", jak już nalałeś to widzisz że niektórzy mają ciut za mało i teraz pytanie, czy chcąc im wyrównać poziom będziesz sączył po kropelce czy też chluśniesz z butelki? Odpowiedz sobie sam i będziesz wiedział czy prądem 1-2A można BALANSOWAĆ ogniwa.


To policzmy 2A/48p=0,04A to chyba jeszcze te 2A za mało i tu pytanie czy nie wystarczy jakiś alarm i ręczne balansowanie?
10A daje raptem 0.2083A na jedno ogniwo..
Ładowarkę mam 30A.

Pykacz - Wto 10 Sty, 2017

A dlaczego dzielisz prąd ladowania przdz ilość cel ?
pabblo_pl - Wto 10 Sty, 2017

Dzielę przez ilość p czyli u mnie 48 lub 54 na jedną cele.
WojtekErnest - Wto 10 Sty, 2017

pabblo_pl napisał/a:

10A daje raptem 0.2083A na jedno ogniwo..
Ładowarkę mam 30A.

Pytanie brzmi: Jaki prąd ma ta ładowarka w trybie CV ?
Bo BALANSER działa w obszarze napięć końcowych dla segmentu ogniw RÓWNOLEGŁYCH.

pabblo_pl - Wto 10 Sty, 2017

Ładowarką to Power Suply, FLATPACK 1500 48V by ELTEK 30 A, regulacja od 37 do 60v.
WojtekErnest - Wto 10 Sty, 2017

pabblo_pl napisał/a:
Ładowarką to Power Suply, FLATPACK 1500 48V by ELTEK 30 A, regulacja od 37 do 60v.

Pytanie brzmi: Jaki prąd ma ta ładowarka w trybie CV ?

atomek1000 - Śro 11 Sty, 2017

Przecież prąd w fazie CV jest zmienny, pytanie może być przy jakim prądzie kończy ładowanie :wink:
Passat_EQ - Śro 11 Sty, 2017

WojtekErnest napisał/a:
pabblo_pl napisał/a:
Ładowarką to Power Suply, FLATPACK 1500 48V by ELTEK 30 A, regulacja od 37 do 60v.

Pytanie brzmi: Jaki prąd ma ta ładowarka w trybie CV ?


Ten zasilacz nie ma innego trybu niz CV :)

W notce zasilacza jest napisane ze max prad to 31A, a max moc przy naszym napieciu to 1.5kW.
Ma on płynnie regulowaną stabilizacje napięcia w zakresie 44-59V, ale nie ma stabilizacji prądu, wiec prąd zawsze idzie taki jaki wyjdzie z prawa Ohma, tj. wynikowo z napięcia.

Szymon645 - Śro 11 Sty, 2017

Ktos juz sprawdzał i ten zasilacza ma ogranicznie prądu na 30A.
Po za brakiem odcięcia po zakończeniu ładowania, zachowuję się jak ładowarka.

WojtekErnest - Śro 11 Sty, 2017

Ponieważ wątek główny dotyczy balansera i jego wydajności pradowej po wejsciu w próg balansowania, pytanie brzmi : jaki jest prąd ładowania w obszarze 4,15 -4,17 V na cele ?
Bo przecież, mam nadzieję ze nie nadal 30A....
I sluszne drugie pytanie : przy jakim prądzie kończy ładowanie ?

pabblo_pl - Śro 11 Sty, 2017

Jak tylko dojdzie ładowarka to przetestuję i napiszę bo na tą chwilę wiem to że ktoś polecał.

Zmierzę wartości i dam znać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group