To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Aku z grafenu

nikifor - Czw 16 Lut, 2017
Temat postu: Aku z grafenu
Witam, A co byście powiedzieli odnośnie wykorzystania w zasilaniu ebik-a czegoś takiego :


https://hobbyking.com/en_us/turnigy-graphene-12000mah-6s-15c-w-5-5mm-bullet-connector.html



pozdrawiam, nikifor

maniekrox - Czw 16 Lut, 2017

Po co kupować droższe i gorsze aku? To już lepiej na standardowe hardkejsy się przyczaić.
nikifor - Pią 17 Lut, 2017

maniekrox napisał/a:
Po co kupować droższe i gorsze aku? To już lepiej na standardowe hardkejsy się przyczaić.


Podaj proszę link do zakupów które proponujesz, bo nie wiem o czym mówisz.

pozdrawiam, nikifor

Eryk1000 - Pią 17 Lut, 2017

Koledze chodzi o takie aku, swego czasu większość forum na tym śmigła ;) teraz pewnie połowa bo część przesiadła się na Liion. Obecnie jest promocja na hardcase https://hobbyking.com/en_us/turnigy-5000mah-4s1p-14-8v-20c-hardcase-pack.html
nikifor - Pią 17 Lut, 2017

Eryk1000 napisał/a:
Koledze chodzi o takie aku, swego czasu większość forum na tym śmigła ;) teraz pewnie połowa bo część przesiadła się na Liion. Obecnie jest promocja na hardcase https://hobbyking.com/en_us/turnigy-5000mah-4s1p-14-8v-20c-hardcase-pack.html


Dziękuję za odpowiedź. Porównałem oba typy ogniw i wyszło mi, że ogniwa grafenowe są pod każdym względem lepsze od standardowych LiPo. Jedyne co przemawia za "starymi" to ich trochę niższa cena, która prawdopodobnie w żadnej mierze nie rekompensuje ich stosunkowo kiepskiej trwałości.

Porównywałem dwie paczki grafenu z siedmioma LiPo (podobna wielkość "Watt Hour") i po stronie grafenu mamy 3,2 kg oraz 1,6 litra pojemności za 198$, a na drugiej szali 3,7 kg oraz 1,9 litra pojemności za 154$.

Podobno ogniwa grafenowe można bardzo szybko naładować, jak również nie robi na nich dużego wrażenia szybkie rozładowanie. Tym samym oczywiste wydaje się że nie powinny się one mocno nagrzewać, ani tym bardziej wybuchać ! Muszę powiedzieć, że naprawdę nie mam pojęcia co miał na myśli "prezes" maniekrox pisząc, o nich że są gorsze !?

tas - Pią 17 Lut, 2017

nikifor, Ty słuchaj Maniekroxa, wie co mówi :)
Yin - Pią 17 Lut, 2017

Znaczy ktoś u nas albo na endless budował na nich aku i się nie sprawdziło w praktyce? Jeśli tak to warto to opisać żeby ktoś inny niepotrzebnie się nie nadział.
nikifor - Pią 17 Lut, 2017

Yin napisał/a:
Znaczy ktoś u nas albo na endless budował na nich aku i się nie sprawdziło w praktyce? Jeśli tak to warto to opisać żeby ktoś inny niepotrzebnie się nie nadział.


Dam zgrzewkę piwa, jeśli ktoś taki się znajdzie.

maniekrox - Pią 17 Lut, 2017

1. Hardcase mają 20C discharge, grapheny 15C, co świadczy o ich trwałości i jakości. Swego czasu ludzi próbowali Multistarów 4s 10 Ah, były lżejsze, więcej się ich mieściło, tańsze... Ale okazały się bardzo awaryjne, cele potrafiły paść same z siebie. Były 10C discharge.
2. Co do szybkiego ładowania... Chcesz je ładować prądem 4-5C? Przy pakiecie 1 kWh, musiałbyś mieć ładowarkę 4000-5000 W, która mało golda by Cię nie kosztowała:) No i liczba cykli przy takim ładowaniu pewnie by Cię nie zadowalała.

Ofc możesz sobie próbować wynalazków, ja też robię ekspertymenty, które czasami wychodzą, a czasami nie :)

nikifor - Sob 18 Lut, 2017

a co mają wspólnego te multistary, które przywołałeś

https://hobbyking.com/en_us/multistar-high-capacity-4s-10000mah-multi-rotor-lipo-pack.html

z technologią grafenową ?

Eryk1000 - Sob 18 Lut, 2017

Nic nie mają wspólnego :) widać że kolega ostro obstaje przy turnigy graphen. Proponuję je kupić i po roku podzielić się opinią czy warto czy też nie :) będzie info dla innych. Jakby kolega używał funkcji szukaj na forum to można dużo info znaleźć np o multistarach http://forum.arbiter.pl/v...ltimetr+opinie. Oraz o turnigy hardcase.
Pykacz - Sob 18 Lut, 2017

Na YouTubie widziałem porównanie (spadek napięć , rezystancja itp) włącznie z rozbiórką i potwierdziło to moje podejrzenia że to pic na wodę i chwyt marketingowy (chiński "chłyt matertindody") który jak widać działa przynajmniej na niektórych . Przy wyborze aku najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem i opiniami tych co już sprawdzili . A najlepiej brać pod współczynnik cena /jakość z czego wynika popularność danego źródła zasilania . Przede wszystkim uczyć się na błędach innych . W tym przypadku na błędach nie polaków bo ten to się 2x zastanowi i nie kupi (ciekawe dlaczego :lol: ). Niech kupuje amerykaniec jak ma kasę do wyrzucenia . :lol: No i za najlepszą zasadę lepiej przyjąć to że "milion much nie może się mylić " :mrgreen:
maniekrox - Sob 18 Lut, 2017

nikifor napisał/a:

z technologią grafenową ?


Hehe, dobre :D Turnigy graphene z technologią grafenową mają wspólną tylko nazwę ;)

radasss - Sob 18 Lut, 2017

Skoro milon much siada na g....e to musi być dobre :grin: :shock:
maniekrox - Sob 18 Lut, 2017

Tu nie chodzi o to, że one są gorsze, tylko po prostu niewarte swojej ceny...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group