To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Konwersja Gianta Talon2 zasięg 100km.

Brykal - Wto 28 Lut, 2017
Temat postu: Konwersja Gianta Talon2 zasięg 100km.
Chciałbym się pochwalić konwersją wykonaną pod zamówienie klienta wykonaną w kwietniu 2016 w założeniach zasięg 100km budżet 2000zł.

Skrzynka wykonana z Dibonu malowana na biało.
Akumulator 10S8P Sanyo NCR18650BL, BMS 30A
Sterownik GT 500
Przetwornica 12V do zasilania oświetlenia i ładowarki 5V
Silnik ETechnology 40Nm prędkość do 50km w zależności od masy prowadzącego
Na kierownicy manetka kciukowa, tempomat, ogranicznik prędkości.

Pod koniec sezonu wykonywałem przegląd większośc śrub wymagało dokręcenia poza tym wszystko w najlepszym porządku.

deckardmst - Wto 28 Lut, 2017

Bardzo ładnie to wyszło, pogratulować. A skrzynka jak ze sklepu.
Passat_EQ - Wto 28 Lut, 2017

Tez pochwale całosc.
Schludnie i do pozazdroszczeniaj.
Jedynie od siebie dodałbym jakies "przełamanie" tej bieli na skrzyni niebieskim i czarnym kolorem/wzorkiem nawiązującym do ramy. Ale to gusta gusciki.

bloodyopel - Wto 28 Lut, 2017

Silnik pracuje w trybie bezhallotronowym czy jakoś wkomponowałeś halle?
slimax - Wto 28 Lut, 2017

Pogratulować, wygląda na prawdę dobrze!

Mam pytanie, jak udało Ci się zmieścić w budżecie 2kpln?
Sam przymierzam się do poskładania czegoś podobnego i mi wychodzi ponad 3kpln :(
Jak tak na szybko policzyłem to tak:

200zł - Sterownik GT 500
145zł - BMS
1440zł - 80*18zł NCR18650BL
... no i zostaje jakieś 200zł na silnik i resztę :(

Możesz napisać dokładniej gdzie co i za ile kupiłeś do tego projektu?

tas - Wto 28 Lut, 2017

Ładna skrzyneczka, aż się prosi o jakąś nazwę na tej dużej powierzchni :)
Brykal - Śro 01 Mar, 2017

deckardmst
Skrzynkę w pierwszych rowerach robiłem jak na poradniku Tasa ale strasznie z tym było dużo pracy i smrodu idealnym materiałem okazał się dibond i mimo że nie stosuję drogich dedykowanych klei tylko zwykły cyjanoakryl miejsca łączenia są nie do ruszenia.

Bloodyopel
Silnik Etechnology użyłem bez hali kiedyś podejmowałem temat u Tasa ale z tego co wiem nie jest to takie łatwe poza tym te silniki bez hali działają bez zarzut.

Slimax
Akumulator to główny koszt, kwestia zakupu ogniw w dobrej cenie i jeszcze coś zostaje w kieszeni. Chyba że ktoś traktuje konwersje jako źródło utrzymania no to cena idzie w górę i zarabia na czym się da. Dla mnie jest to hobby przeróbki robię jak na razie dla znajomych i cieszy mnie to że mam z kim pojeździć.
Chociaż dwa tygodnie temu skończyłem Falcona i znowu nie mam z kim jeździ tempo jazdy zmieniło sie diametralnie adrenalina 200% w górę.

Tas
Nazwa jak najbardziej tak ale zostawiłem to koledze który użytkuje rower niech też dołoży małą cegiełkę do projektu.
A propos czy masz już te grafiki na Falcona o których wspominałeś jak byłem u Ciebie po baterie sony w zeszłym tygodniu.

AOLEK - Śro 01 Mar, 2017

Bardzo podoba mi się ta skrzyneczka z Dibonu - drogo Cię kosztowała ?
Ponieważ mam taki sam silnik interesuje mnie to czy mocno on się grzeje i jaka jest waga testującego ? Coś mi się zdaje, że za słaby sterownik kupiłem (36V-48V 17A) ale do pierwszego odpalenia nie będę nic z nim kombinował.

Brykal - Czw 02 Mar, 2017

Materiał na skrzynkę 50zł. plus jakieś 4 godziny pracy. Mój syn ma też taki sam napęd tylko sterownik 22A i bez pedałowania rozpędza się do 40km/h waży 45kg. Ja na rowerze żony z tym samym silnikiem tylko sterownik 30A jadę 40km/h przy wadze 93kg. Obydwa rowery maja akumulatory 10P6S 17,4 Ah ich zasięg to około 70-75 km w zależności od wspomagania.
sirgregs - Czw 02 Mar, 2017

Aku 6s czy 10s?
Bo na 6s to chyba GT500 nie pojeździ.

I już wiadomo dlaczego ceny silników od eTechnology idą w górę ;-)
Zapotrzebowanie rynku rośnie jednym słowem.

Brykal - Pią 03 Mar, 2017

sirgregs napisał/a:
Aku 6s czy 10s?
Bo na 6s to chyba GT500 nie pojeździ.

I już wiadomo dlaczego ceny silników od eTechnology idą w górę ;-)
Zapotrzebowanie rynku rośnie jednym słowem.

Bateria oczywiście 10s6p



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group