To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Simplon 13s5p lekki rower dla syna.

Brykal - Pią 07 Kwi, 2017
Temat postu: Simplon 13s5p lekki rower dla syna.
Witam chciałem zaprezentować kolejną konwersję na bazie roweru Simplon na XT w założeniach zasięg około 60km prędkość do 40km/h. Rower z przeznaczeniem dla chłopca o masie 45kg.

Silnik Nine Continental 10x6.
Sterownik 22A powinno być około 1300W mocy.
Bateria 13s5p Sanyo NCR18650 bl co da około 780Wh.
Mały panel sterowania on/off.
Manetka gazu.
Klamki hamulcowe Magura HS2 z czujnikiem stop wyłączające sterownik.
Skrzynka jak zwykle wykonana z Diondu malowana na czarno.

Po testach z obciążeniem 95kg rower rozpędza się do 40 km/h, zasięg nie sprawdzony, wskaźnik naładowania na razie szybko leci w dół trzeba baterię kilka razy rozładować i naładować na razie nie ma warunków do testów. Mam nadzieję że bateria nie będzie za mała dla tych 22A. Wcześniej myślałem o 10s6p.

ajs - Pią 07 Kwi, 2017

Piękny ebike. Bardzo ładnie wyszła ta konwersja fulla. Jak cenowo kształtuje się koszt wykonania skrzynki z dibondu ? Jak maskujesz łączenie płyt ?
WojtekErnest - Pią 07 Kwi, 2017
Temat postu: Re: Simplon 13s5p lekki rower dla syna.
Brykal napisał/a:

Sterownik 22A powinno być około 1300W mocy.
Bateria 13s5p Sanyo NCR18650 bl co da około 780Wh.
wskaźnik naładowania na razie szybko leci w dół trzeba baterię kilka razy rozładować i naładować na razie nie ma warunków do testów. Mam nadzieję że bateria nie będzie za mała dla tych 22A. Wcześniej myślałem o 10s6p.

Co to znaczy na razie? Jesli była w pełni naładowana i szybko leci w dół,to jest przeciązona, za mała...

Elektrotonus - Pią 07 Kwi, 2017

Estetycznie wyszło. Masz foto wnętrza skrzynki ? Nie dopatrzyłem się blokady osi silnika ( torque arm ) - planujesz dorobić ?
Eryk1000 - Pią 07 Kwi, 2017

Ładnie skrzyneczka wyszła :) możesz coś więcej na jej temat napisać? Jaka grubość dibondu, jak ja wykonałeś od A do Z ? Czy skrzynka jest wodoszczelna? jak ją doszczelniłeś? Wrzuć więcej zdjęć skrzyneczki z bliska :)
Brykal - Pon 10 Kwi, 2017

ajs napisał/a:
Piękny ebike. Bardzo ładnie wyszła ta konwersja fulla. Jak cenowo kształtuje się koszt wykonania skrzynki z dibondu ? Jak maskujesz łączenie płyt ?

Koszt skrzynki jeżeli sam zrobisz to około 50zł. Do wykończenia skrzynki wykorzystuję szpachlówkę samochodową do plastiku.

Brykal - Pon 10 Kwi, 2017

Elektrotonus napisał/a:
Estetycznie wyszło. Masz foto wnętrza skrzynki ? Nie dopatrzyłem się blokady osi silnika ( torque arm ) - planujesz dorobić ?

Nie mam blokady osi podpiłowałem haki tak aby cała średnica osi weszła na ciasno.

Brykal - Pon 10 Kwi, 2017

Eryk1000 napisał/a:
Ładnie skrzyneczka wyszła :) możesz coś więcej na jej temat napisać? Jaka grubość dibondu, jak ja wykonałeś od A do Z ? Czy skrzynka jest wodoszczelna? jak ją doszczelniłeś? Wrzuć więcej zdjęć skrzyneczki z bliska :)

Do budowy skrzynki użyłem dibondu 3mm skrzynka ma uszczelnioną pokrywę uszczelką z samoprzylepnej mikrogumy. Zdjęcia wrzucę jutro dzisiaj kończę koleją jest jeszcze surowa zrobię zdjęcia.

leszcz - Pon 10 Kwi, 2017

Jedno ale... Ciągniesz 4,4A z ogniwa co stanowi 63% ich maksa. Ogniwa mają maksymalną temperaturę pracy 60stC.

Obawiam się, że przy tak pieczołowicie ;) upchanej, szczelnej puszczce koloru czarnego ogniwa odlecą na pierwszym upale.

Kod:
Official specifications:
Cell Brand: Sanyo/Panasonic
Cell Model: NCR18650BL
Cell Size: 18650
Cell Typical capacity: 3350 mAh
Cell Minimum capacity: 3250 mAh
Rated voltage: 3.6V
Discharge end voltage: 2.5V
Standard charge: 1.62A to 4.2V
Continuous discharge current (max): 7A
Cycle life: 300
Operating temperature: 10 – 45°C (charge), -20 - 60°C (discharge)
Storage temperature: -20 - 50°C (1 month), -20 - 40°C (3 months), -20 - 20°C (1 year)

Brykal - Pon 10 Kwi, 2017

Zastanawiam się nad zmianą baterii na 10s6p i faktycznie muszę pomyśleć o jakiś otworach wentylacyjnych.
Eryk1000 - Śro 12 Kwi, 2017

Brykal napisał/a:
Eryk1000 napisał/a:
Ładnie skrzyneczka wyszła :) możesz coś więcej na jej temat napisać? Jaka grubość dibondu, jak ja wykonałeś od A do Z ? Czy skrzynka jest wodoszczelna? jak ją doszczelniłeś? Wrzuć więcej zdjęć skrzyneczki z bliska :)

Do budowy skrzynki użyłem dibondu 3mm skrzynka ma uszczelnioną pokrywę uszczelką z samoprzylepnej mikrogumy. Zdjęcia wrzucę jutro dzisiaj kończę koleją jest jeszcze surowa zrobię zdjęcia.


Jak tam obiecane fotostory? :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group