To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Ebike - 2.0 - custom

ICE - Sob 15 Kwi, 2017
Temat postu: Ebike - 2.0 - custom
Witam

Tytułem wstępu, ponieważ prace nad rowerem na bazie ramy Big hit musiałem zakończyć z powodu jej sprzedaży chciałbym teraz wykonać rower na bazie własnej ramy. Podobają mi się rowerki na ramie Falcon, vector itp. W takim kierunku chciałbym pójść.


Podstawowe założenia:
1. Silnik: QS 3000W 205/50H Extra/V3
2. Amortyzator: Derbi Senda - Showa
3. Damper: FOX Vanilla RC
4. Bateria 20s16P
5. Rama: własna konstrukcja
6. Koła: przód 19" moto, tył 16" moto

Poniżej wstępny projekt z podstawowymi wymiarami.



Stosujecie felgi moto aluminiowe czy stalowe? Macie jakieś swoje typy co do szerokości? Może jakiegoś sprawdzonego dostawcę?

ICE - Śro 10 Maj, 2017

Mały update

Rower się powoli materializuje, na chwilę obecną przyjął postać skrzynkową :mrgreen:



Teraz jeszcze dorobić tulejki i suport i można spawać.

Mobil - Czw 11 Maj, 2017

Kąt główki 64 stopnie... ja bym to poprawił chyba, że zamierzasz jeździć tylko w dół :razz:
ICE - Czw 11 Maj, 2017

Mobil, a jaki kąt sugerujesz?
Mobil - Czw 11 Maj, 2017

Ciężko stwierdzić do końca ale 64 stopnie to się troche chopper robi :P Ja osobiście celowałbym tak minimum 67. Wyregulujesz sobie dobrze długością dampera także bez stresu, że się nie da poprawić/popsuć :D
Tomas - Pią 12 Maj, 2017

Popatrz jakie kąty mają rowery Enduro o skoku 160-180mm i downhill 200mm i zrób taki pośrodku. Widzą co robią żeby zapewnić dobre warunki pracy przedniego amora.
ICE - Sob 13 Maj, 2017

Ciekawe opracowanie na temat geometrii roweru
http://www.1enduro.pl/geometria-roweru-mtb-enduro/

ICE - Wto 23 Maj, 2017

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy montował ktoś z was silnik qs205 (lub inny podobnej średnicy silnik) do felgi moto 16 cali?
Wg kalkulatora dla szprychy wygląda że da radę go założyć, ale nie mam co do tego pewności.
Pomoże ktoś w tym temacie?

Tomas - Wto 23 Maj, 2017



:mrgreen: :mrgreen:

ICE - Wto 23 Maj, 2017

Tomas, średnio to pomocne, ale ok. Dzięki i za to! :smile:
Tomas - Wto 23 Maj, 2017

To tylko w kwestii wizualnej. Jak z tyłu 16 to z przodu 19 bo 26 to będzie mniej więcej tak wyglądało jak na załączonym obrazku. Old school :mrgreen:
P.S - Pykacza zapytaj, on montował chyba 16.

ICE - Wto 23 Maj, 2017

Tomas napisał/a:
To tylko w kwestii wizualnej. Jak z tyłu 16 to z przodu 19 bo 26 to będzie mniej więcej tak wyglądało jak na załączonym obrazku. Old school :mrgreen:
P.S - Pykacza zapytaj, on montował chyba 16.


Taki jest plan 16 z tyłu 19 moto z przodu.
Dzięki napiszę do niego.

Yin - Wto 23 Maj, 2017

ICE napisał/a:
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy montował ktoś z was silnik qs205 (lub inny podobnej średnicy silnik) do felgi moto 16 cali?
Wg kalkulatora dla szprychy wygląda że da radę go założyć, ale nie mam co do tego pewności.
Pomoże ktoś w tym temacie?


Ja tak mam, mxus 21x4 w 16" moto, bardzo fajny setup. Zaplatanie w Żywcu - musiał byś dopytać Tasa o szczegóły jeśli pamięta ( ten mój silnik był z zamówienia grupowego).
Tu masz jak to wygląda: https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3606&postdays=0&postorder=asc&start=0

Bujakoto - Śro 24 Maj, 2017

Yin napisał/a:

Ja tak mam, mxus 21x4


Yin, 21x3 :)

Yin - Czw 25 Maj, 2017

Dokładnie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group