To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Przeróbka 3-letniego Unibika

yanek23 - Nie 23 Kwi, 2017
Temat postu: Przeróbka 3-letniego Unibika
Witam
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zdecydowałem się przerobić mój rower trekkingowy Unibike a także za fachowe doradztwo.
Podziękowania należą się użytkownikom tego forum za cenne informacje. To skarbnica wiedzy. Szczególne podziękowania dla obsługi sklepu Nexun oraz Tasowi za udostępnione wskazówki dotyczące budowy e-bików na jego blogu.
Szczególne podziękowania użytkownikowi Atomek1000 za budowę baterii, działa bez zarzutu.

Rower przed przeróbką i po przeróbce jest na fotkach na dole wpisu:

Po konsultacjach zakupiłem:
- silnik NC RH2806 (10x6) 500 W na tył, do tego blokada osi.
- sterownik GT500 36-48V, 500 W, 30A
- obręcz koła 28"
- szprychy
- zaplatanie
To ze sklepu Nexun
- bateria 10s11p =36V 31.9Ah
- Pojemność ponad 1000Wh.
- Bms 30A
- Ładowarka 4A
Do tego przetwornica z gniazdem Usb, fajna sprawa do podłączenia komórki lub kamery
To wykonane przez Atomek1000
Sporo rzeczy trzeba było zmienić w rowerze, a to błotniki bo nowe opony szerokie Schwalbe.

Wszystko pięknie działa. Jest dynamika jazdy, jest odpowiednia prędkość jak dla mnie, no i rewelacyjny zasięg.
Największa osiągnięta prędkość to 46 km/h z lekkim wspomaganiem. Spokojnie można przejechać (bez szaleństw) 100 km
Mam nadzieję, że przyniesie mi on jeszcze wiele radości. Na razie przejechałem 800 km, ale jakoś teraz nie zawsze pogoda zachęca do jazdy.
Pozdrawiam

tas - Nie 23 Kwi, 2017

Jak sprawdza się manetka kciukowa i rollshift?
DUżo ludków wymienia na zwykłe manetki (chociaż po prawej stronie) aby umożliwiały wygodniejsze operowanie manetką od silnika.

yanek23 - Nie 23 Kwi, 2017

Co do manetek to nie mam porównania. Po wysłuchaniu za i przeciw wybrałem kciukową.
A co to jest rollschift ?

atomek1000 - Nie 23 Kwi, 2017

Rollshift to typ manetki zmiany biegów tylnej przerzutki.

Co do błotników to jakby ci obecny z przodu nie wystarczał to od siebie polecam topeak defender xc1. W standardzie jest ok a jak wydłuży się lekko dolną część to kompletnie nic nie leci.

Dobry zasięg :grin:

Mobil - Nie 23 Kwi, 2017

RollShift czy GripShift? :mrgreen:
TomBe - Nie 23 Kwi, 2017

Ja w zeszłym roku kupiłem rollshifta z Shimano.
Na pewno chodzi ciężej niż normalna manetka i wydaje mi się, że jest mniej precyzyjna.

atomek1000 - Nie 23 Kwi, 2017

Poprawnie nazywając to GripShift :mrgreen:
Rafał - Wto 25 Kwi, 2017

Jak ci się sprawują Smart Samy eBike 50km/h? Z tego co widzę po bieżniku to zeszłoroczny model.
yanek23 - Wto 25 Kwi, 2017

Rafał napisał/a:
Jak ci się sprawują Smart Samy eBike 50km/h? Z tego co widzę po bieżniku to zeszłoroczny model.


Sprawują się dobrze, nie za bardzo mam porównanie z innymi modelami. Nie mam tylnego dampera, ta opona jest dosyć szeroka (2.1) zawsze jakoś amortyzuje na nierównościach.

Dlugas - Śro 26 Kwi, 2017

To dynamo w przedniej piaście jest Ci już zbędne ;)
Witamy w Klubie! Fajna konstrukcja! :)

yanek23 - Śro 26 Kwi, 2017

Dlugas napisał/a:
To dynamo w przedniej piaście jest Ci już zbędne ;)
Witamy w Klubie! Fajna konstrukcja! :)


A zasila mi przednie światełko, no i światełko stopu. A tak to dokupiłem dodatkowe oświetlenie ledowe na USB.

yanek23 - Śro 18 Paź, 2017

Od paru dni mam problem z rowerem. Otóż po naładowaniu baterii zmniejszył się zasięg. Robię tylko coś około 24 km, po czym odłącza zasilanie, lampki w manetce wszystkie gasną. Kiedy odłączę baterie od sterownika i po chwili załączę, ponownie zapalają się światełka z chwilą uruchomienia manetki ale mogę przejechać niewielką odległość.
Czy ktoś wie w czym może być problem ?
Nie dorobiłem się jeszcze żadnego miernika żeby pomierzyć prądy.

misiek998 - Czw 26 Paź, 2017

Moim zdaniem na samej baterii puścił któryś zgrzew, bateria do przejrzenia, chyba że już sobie z tym poradziłeś :wink:
Dobrze by było też sprawdzić napięcie na baterii normalnie jak jest, oraz podczas jazdy, wygląda jak by sterownik rozłączał

yanek23 - Czw 26 Paź, 2017

Po pomiarach napięć, właśnie taka padła diagnoza. Bateria do sprawdzenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group