To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - [Poradnik] Czujnik hamulca hydraulicznego za 5 zł

pepelito - Wto 27 Cze, 2017

maniekrox, przecież mówię że kupiłem kontaktrony, ale nie działają :mrgreen: Nie reagują na magnesy.
Wojtas82 - Pią 30 Cze, 2017

Panowie, szybkie pytanko w temacie, czy te czujniki z linku poniżej sprawdzą się do V Brake'ów czy są jedynie do hydraulicznych?

https://pl.aliexpress.com/store/product/Free-shippping-Power-cut-off-brake-sensor-Alternative-of-E-bike-brake-lever-fitting-gear/738588_32606950130.html?spm=2114.12010612.0.0.rSMAT9

Dzięki wielkie!

djmarcin56 - Pią 30 Cze, 2017

Będą Działać Z Każdym, nawet jak by miały okno otwierać to też by się nadawaly :p
Wojtas82 - Pią 30 Cze, 2017

Ok dzięki :D
ICE - Sob 01 Lip, 2017

djmarcin56 napisał/a:
Będą Działać Z Każdym, nawet jak by miały okno otwierać to też by się nadawaly :p


Miałeś może okazję testować takie czujniki? Jak z ich czułością ?

Wojtas82 - Sob 01 Lip, 2017

Ja je właśnie zamówiłem, dam znać jak się sprawdzają.
djmarcin56 - Sob 01 Lip, 2017

ICE napisał/a:
djmarcin56 napisał/a:
Będą Działać Z Każdym, nawet jak by miały okno otwierać to też by się nadawaly :p


Miałeś może okazję testować takie czujniki? Jak z ich czułością ?


Nie testowałem tych aczkolwiek czytałem dużo pozytywnych komentów od kilku sprzedawców z chin między innymi tych.

Na youtube można pooglądać działanie ich ;)

kriston - Śro 26 Lip, 2017

Kolego pepelito,może nie działają ci te kontraktony,bo są dwa rodzaje. Jedne są zwierne drugie rozwierne.
A co do przełaczników do klamek to może takie:

Wymiary podstawy to 8x8mm

pepelito - Śro 26 Lip, 2017

Po prostu nie działają. Bez znaczenia czy są zwarte czy rozwarte jak testowałem miernikiem stan się nie zmieniał. :smile:
glebor - Nie 12 Lis, 2017

Zainspirował mnie ten konkretnie typ i rodzaj kontaktronu:
http://allegro.pl/kontakt...7020472275.html

Wrzucam fotkę, bo link do allegro niedługo zniknie:


Ciekawe, czy powierzchnia 2x11mm da radę dobrą taśmą przykleić, bo kropelka na bank zda egzamin.
Cena może nie najniższa, ale kwadratowy kształt ułatwi przyklejenie go do klamki,

Magnesy są okrągłe, lub w kształcie kostki o różnych grubościach (mocach).
Są też czujniki doczołowe kontaktronowe, ciut droższe.

Patrzyłem patrzyłem i skok klamki w moich hayesach jest malusieńki, ciekawe, czy to zadziała. Swoją drogą ciekawe, jak zadziałałby czujnik HALLA + konwerter w arduino NO/NC Nawet hallotron unipolarny odpowiednio przyklejony gdy klamka wyhyla się z dźwigni powinien spowodować zanik impulsu, a wykrywając metal / spowoduje zanik wiązki i wykrycie przeszkody. (arduino zamieni sygnał z 1 na 0, i poda odpowiedni sygnał na 5V wyjście pod klamki. Chociaż można wysterować jednym mosfetem na 5V, mosfet jak elektronicy wiedzą działa tak, że po podaniu na bazę impulsu chyba plusa się zamyka, do minusa się otwiera. W obec tego dać mosfet między bramkę a minus - wyłączy nam sygnał, a pomiędzy bramkę a plusa dać rezystor 10K i po odjęciu sygnałuz hala mamy sygnał na wyjściu mosfeta). Oczywiście są typu P i typu N. O tyle mnie to nurtuje, że hall jest mały, super precyzyjnie działa, wszędzie się go wklei, kosztuje 1-2zł, mosfet można wydłubać chociażby ze starego sterownika od bionxa/sparty :D

Muszę zrobić testy i się podzielę :)

maniekrox - Pon 13 Lis, 2017

Jak chcesz się bawić to śmiało możesz tak zrobić. Możesz nawet założyć halla analogowego i ustawić w programie dokładną odległość przy której regen ma zacząć działać.
glebor - Nie 03 Lut, 2019

Nie ma sensu grzebać sie z czujnikami, bo oryginalne NC są za 6zł w tym sklepie:

link:
https://allegro.pl/oferta/kontaktron-magnetyczny-cherry-mp201902-max-30v-nc-7675457324

Wystarczy wywalićmocowania dremelem i idealny do wklejenia. W ebajker kosztuje 80zł, tutaj mamy za 6zł dokładnie taki sam :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group