To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - mój pierwszy projekt

Anonymous - Śro 05 Maj, 2010
Temat postu: mój pierwszy projekt
Witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj i pierwszy projekt :wink: planuje zbudować rower czterokołowy jak narazie na pedały a w przyszłości przerobic go na elektryczny, obecnie mam problem z układem kierowniczym. Może ktoś mi coś podpowie, obecnie wygląda to tak
wit - Czw 06 Maj, 2010
Temat postu: Re: mój pierwszy projekt
rower czterokołowy -i sztywne zawieszenie... cóż każda nierówność i któreś koło będzie odrywać się od asfaltu -cały rower podskakiwać i się wyginać...
rób trójkołowca -w prostym wykonaniu zdecydowanie lepiej się prowadzi... lżejszy, zawsze wszystkie 3 koła sięgają ziemi...
czterokołowy ze sztywnym zawieszeniem... -będzie jak stół z krótsza jedną nogą -będzie się kiwał...

Mibars - Czw 06 Maj, 2010

Dodaj jakiś zawias żeby wyeliminować problem opisany powyżej.
tomasz_kombi - Pią 07 Maj, 2010

Ekspertem nie jestem, ale czy środek ciężkości nie jest zbyt przesunięty do tyłu?
Anonymous - Pią 07 Maj, 2010

U mnie wygląda to tak http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=30
Pomysł generalnie się sprawdza, ale warto dać przeguby kulowe przy drążkach, u mnie priorytetem była prostota konstrukcji ;)
A co do sztywnego zawieszenia potwierdzam, jeździ się co najmniej dziwnie...

Przepioor - Pią 07 Maj, 2010

Witam nowego Kolegę,

polecam stronę: http://www.atomiczombie.com/main.aspx?click=plans

zwłaszcza modele DeltaWolf i DeltaRunner - sa bardzo proste konstrukcyjnie i pozwalają na wykorzystanie gotowych elementów rowerowych.

Pozdrawiam
Jacek

rarek - Pią 07 Maj, 2010

3 podstawy sa niezbedne by cokolwiek stalo
czwarta podpora raczej zbedna ( a przysłowie mówi o 5 -tym kole :) )
by uproscic proponuje pojedyncze koło zrobić skrętne i nie ma problemów z układem kierowniczym

DruhRafal - Pią 07 Maj, 2010

rarek napisał/a:
3 podstawy sa niezbedne by cokolwiek stalo
czwarta podpora raczej zbedna ( a przysłowie mówi o 5 -tym kole :) )
by uproscic proponuje pojedyncze koło zrobić skrętne i nie ma problemów z układem kierowniczym


A moze 2 koła z przodu i jedno daleko z tyłu? Taki odwrócony trike ;) bombowo to będzie wyglądało...

Anonymous - Sob 08 Maj, 2010

Przepioor,dzieki za stronke świetna :) Marucha79, no tu jest rozwiązanie w twoim projekcie.
Dziekuje wszytkim za odpowiedzi nawet się nie spodziewałem że tyle ich bedzie wyciągne z nich jakieś wnioski tak jak mmówiłem to moja pierwsza jak narazie wirtualna konstrukcja więc problemy warto i rozwiązać na tym etapie przynajmniej te które się da. Pozdrawiam

Anonymous - Sob 08 Maj, 2010

W moim samochodziku, który powoli przerabiam, tylna oś jest zawieszona na poprzecznej "huśtawce". I wszystkie koła zawsze stoją na podłożu.
rarek - Sob 08 Maj, 2010

DruhRafal napisał/a:
A moze 2 koła z przodu i jedno daleko z tyłu? Taki odwrócony trike bombowo to będzie wyglądało...

dzieki taki właśnie buduje :)

DruhRafal - Sob 08 Maj, 2010

rarek napisał/a:
DruhRafal napisał/a:
A moze 2 koła z przodu i jedno daleko z tyłu? Taki odwrócony trike bombowo to będzie wyglądało...

dzieki taki właśnie buduje :)


Masz jakieś rysunki? Bo wiesz, w motocyklach ogólnie pojawił się taki trend :)

Anonymous - Sob 08 Maj, 2010

rarek, właśnie masz jakięś rysunki lub zdjęcia może w tym kierunku pójdę :razz:
znalezione w sieci

mmoto - Sob 08 Maj, 2010

tak jedno koło z tyłu to świetne rozwiązanie- napęd bez mechanizmów różnicowych i super wygląd
natomiast z jednym kołem z przodu prowadzenie jest uciążliwe, co prawda mam tylko doświadczenie w budowie trajek z silnikami samochodowymi

rarek - Sob 08 Maj, 2010






Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group