To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Kraków i okolice - kto może pomóc przy "awarii" eb

Linteri - Sob 08 Lip, 2017
Temat postu: Kraków i okolice - kto może pomóc przy "awarii" eb
Witam, mam prośbę o pomoc, a mianowicie:

Znajomy z Warszawy zbudował dla mnie rower, odebrałem go kilka dni temu i wszystko było ok. Wczoraj po dokręcałem śruby i chciałem pojeździć, jak się okazało (co dziwne): tarcza hamulca tylnego (przy silniku) jest skrzywiona/powykrzywiana, w miarę ją wyprostowałem, ale niestety nic nie pomogło, manetka nie reaguje tzn. czasami reaguje jak jest kierownica skręcona w prawą stronę. Mam światło stopu i świeci tak jakby ciągle był wciśnięty hamulec, dopiero jak skręcę kierownicę w prawo to gaśnie. Jak zaczynam pedałować, to po jednym-dwóch obrotach korbą nagle gwałtownie hamuje. Nie mam pojęcia co zrobić. Czy byłaby możliwość się z kimś spotkać z Krakowa, bądź okolic i pomóc mi to ogarnąć? Pozdrawiam.

WojtekErnest - Sob 08 Lip, 2017
Temat postu: Re: Kraków i okolice - kto może pomóc przy "awarii"
Linteri napisał/a:
.. Mam światło stopu i świeci tak jakby ciągle był wciśnięty hamulec, dopiero jak skręcę kierownicę w prawo to gaśnie. Jak zaczynam pedałować, to po jednym-dwóch obrotach korbą nagle gwałtownie hamuje.

Czujnik hamulca zwiera/rozwiera, sprawdz styki.
Jesli masz omomierz to będzie łatwiej.

Linteri - Sob 08 Lip, 2017

Zauważyłem, że na kabelku czujnika lewego hamulca przy samej klamce nie ma części izolacji, gdy poruszam tym kabelkiem zaczyna reagować manetka gdy kierownicę wyprostuj i skręcę w lewą stronę.
maran_hand - Sob 08 Lip, 2017

Prawdopodobnie masz małe magnesy na obydwu klamkach, służą one do załączania regena czyli hamowania silnikiem. Sprawdź czy jeden z nich się nie odkleił i nie zmienił pozycji
Linteri - Sob 08 Lip, 2017

Chodzi o to?
maran_hand - Sob 08 Lip, 2017

Jeśli to jest magnes to tak. Po obu stronach są w tej samej pozycji? Na zdjęciu widzę coś jak by kabel z czujnikiem był rozerwany? Ewentualnie wyszedł z izolacji..
Linteri - Sob 08 Lip, 2017

Właśnie ta izolacja się przesunęła, gdy ją przesunę do pozycji takiej jak w prawej klamce to w dalszym ciągu muszę ruszać kable żeby manetka zareagowała.
maran_hand - Sob 08 Lip, 2017

Wysłałem Ci wiadomość
Elektrotonus - Czw 13 Lip, 2017

Rozjechało się ustawienie kontaktron - magnes. Trzeba sprawdzić izolacje, czy nie ma zwarcia. Tylko wtedy rower będzie samoczynnie hamował kiedy chce.
NocnyPtak - Sob 15 Lip, 2017

Linteri napisał/a:
Właśnie ta izolacja się przesunęła, gdy ją przesunę do pozycji takiej jak w prawej klamce to w dalszym ciągu muszę ruszać kable żeby manetka zareagowała.


No i jak, poradziłeś już sobie?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group