To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Steppenwolf Tundra DH

kriston - Nie 09 Lip, 2017
Temat postu: Steppenwolf Tundra DH
Witam,jestem tu dla tego że też nakręciłem się na elektryka. W tym celu zakupiłem takie cudo[img][/img]
Nastęnie zabrałem się za zrobienie skrzynki.Jak się robi skrzynkę zostało już powiedziane,ale podpowiem jak równo przeciąć albo wyrównać skrzynkę.

Mocujemy szlifierkąkątową do jakiegoś blatu lub stołu ściskiem za osłonę tarczy. Tu widać tarczę pod szlifierką,a to po to aby uzyskać odpowiednią wysokość cięcia.
Zakładajcie jakąś grubą tarczę lub diamentową, bo cienka tarcza lubi się uginać i cięcie nie będzie równe.
Osobiście polecam robić formę z jednego kawałka,czyli jako zamkniętą,a później dopiero rozciąć,żeby nie dopasowywać pokrywy kilka razy.Łączenia włókien czy płótna robimy na boku skrzynki bo i tak będziemy tam potrzebować sztywności w celu zamocowania do ramy.

Ja w miejscach mocowania dałem aluminiowy płaskownik i wkleiłem na żywicę


A tak to wyszło:[url=https://naforum.zapodaj.net/912456f6a604.jpg.html]

kriston - Sob 29 Lip, 2017

Prace posuwają się pomału. Poczytałem trochę że bez blokady obrotu osi mozna sobie narobić bigosu,postanowiłem że sam dorobię odpowiedni uchwyt.
Zrobiłem go z pręta kwadratowego o wym.14x14mm.Długość trzeba sobie dobrać odpowiednio do swojej ramy.Wystarczyło wyszlifować wgłębienie w owym pręcie tak aby spłaszczenie osi dobrze pasowało


Tutaj pokazuję jak niewiele trzeba rzeźbić aby dopasować do osi.

Robimy dwa takie wgłębienia i uchwyt prawie gotowy.Jutro pokażę jak to jest zamocowane do ramy bo dziś jest mokra farba.

kriston - Nie 30 Lip, 2017

Tak to wygląda w całości.

Przykrecone jest do ramy w miejscu osi łozyska plus dodatkowy otwór aby zapobiec obrotowi uchwytu wokół osi łozyska.

Jedna połówka jest nagwintowana bo jest dość materiału aby gwint wytrzymał.


I zabrałem sie za kabelkologię,bo oryginalne przewody były za krótkie, a sterownik będzie poza skrzynką gdyż całą przestrzeń zajęły baterie.

esati - Pon 31 Lip, 2017

Pomysłowe, silnik nie do ruszenia :-) Ale trochę jednak zabawy z tą blokadą
kriston - Pon 31 Lip, 2017

esati napisał/a:
Pomysłowe, silnik nie do ruszenia :-) Ale trochę jednak zabawy z tą blokadą

Tak się wydaje,najgorzej jest to wymyśleć tak żeby było dobrze,a jak się już zrobi to się mówi 'ależ to było proste" :grin:

Mobil - Pon 31 Lip, 2017

Ciekawi minie co oznacza napis "DH" w modelu :razz:
kriston - Wto 01 Sie, 2017

Mobil napisał/a:
Ciekawi minie co oznacza napis "DH" w modelu :razz:

To samo co u innych :wink:

Mobil - Wto 01 Sie, 2017

Kogoś poniosło żeby to tak nazwać :mrgreen: :o
tas - Wto 01 Sie, 2017

DH to nie tylko to co widzicie na filmach w na YT :)
Tomas - Wto 01 Sie, 2017

No tak jest jeszcze UH :mrgreen:
tas - Wto 01 Sie, 2017

No UH to co poniektórzy wzięli na poważnie i jaka wojna ideologiczna w komentarzach na YT że ho ho :) Oj ludkość ma coraz mniej dystansy do świata :D
kriston - Śro 09 Sie, 2017

Uff wreszcie upchnąłem manetkę i przyciski na kierownicy. Nie przypuszczałem że będzie taki problem.Jak by nie ustawiać to przeszkadzają dzwignie od przerzutek,musiałem zdemontować wskaźnik biegu z manetki przerzutki bo nie szło inaczej tego upchnąć.
Tu rower na stole oporacyjnym.

i upychanie bateri i kabelków

Michal88Wawa - Śro 09 Sie, 2017

w jakiej konfiguracji bateria ?
kriston - Śro 09 Sie, 2017

Michal88Wawa napisał/a:
w jakiej konfiguracji bateria ?

30Ah Panasonic NCR18650B silnik 1300W 10x6

kriston - Sob 12 Sie, 2017

Wreszcie nadszedł upragniony finał. Teraz pozostanie cieszyć się z jazdy.
Oto efekt końcowy,ale pewnie w przyszłym roku założę hamulce tarczowe :mrgreen:







Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group