To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Słupki do darmowego ładowania pojazdów elektrycznych

Zbyszek Kopeć - Pon 31 Maj, 2010

Dodam, że inne GS mają jakąś swoistą politykę swoich firm (ja jej nie mogę rozgryźć), ale powoli coś robią dla EV. Niech Każdy z nas coś zrobi dla EV w Polsce.

Dzisiaj słyszałem w TV od naukowców, że powdzie w Polsce są przez efekt cieplarniany, a ten jest przez okropne spalinowce na drogach, które do tego trują porządnych Polaków.
Jedyne rozwiązanie na poprawę tego wszystkiego, to rozwój EV.

Anonymous - Wto 01 Cze, 2010

Gadasz o tych Niemcach jak zaczarowany, ile to oni pieniedzy z Unii dostają. Prawda jest taka, że oni wiecej do kasy wpłacają niż biorą, więc jakby nie liczyć, tak naprawdę my i tak "dostajemy więcej", bo Polska nie dopłaca. Tak więc jak widzisz, Niemiec wydaje swoje pieniądze i jeszcze Tobie dopłaca na te EV, a nie jak twierdzisz, zabiera pieniądze nam! Runął mit Niemiec...
r2d2 - Wto 01 Cze, 2010

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Dzisiaj słyszałem w TV od naukowców
A od kiedy to w TV wypowiadają się prawdziwi naukowcy? W TV wystarczy dobrze wyglądać, umieć czytać z promptera i udawać że się wie co mówi, tyle to każdy aktor juz potrafi, a na pasku się pisze że to przewybitny znawca tematu.
A Ty jak widzę wszystko co powiedzdzą w TV łykasz.
Zbyszek Kopeć napisał/a:
powdzie w Polsce są przez efekt cieplarniany, a ten jest przez okropne spalinowce na drogach
Nieprawda, efekt cieplarniany występował na ziemi wielokrotnie jeszcze zanim pojawili się na niej pierwsi ludzie, a jego wynikiem były kolejne epoki lodowcowe, to co wyemitujemy ma się nijak do tego co potrafi zrobic sama natura, wystarczy jeden większy wybuch wulkanu i będzie kolejna 'lodówka' i to bez względu na to czy jakieś samochody będą czy nie. A to na co będą jeździły jest w tym przypadku bez znaczenia. Co z samolotami? Jeśli mają być elektryczne to chyba tylko na śmigło :lol: toż to cofka do początku ubiegłego wieku nam grozi :oops: więc chyba nie ma co (na razie) za bardzo ekoterroryzować.
No i zanim juz wszystko bedziemy mieli na prąd to warto by wpierw pomyśleć o jakichś nowych elektrowniach, bo inaczej mogą być takie kolejki za prądem jak kiedyś były za mięsem, cukrem, srajtaśmą itp ;)
Pozdro.

Anonymous - Śro 02 Cze, 2010

r2d2 napisał/a:
Nieprawda, efekt cieplarniany występował na ziemi wielokrotnie jeszcze zanim pojawili się na niej pierwsi ludzie, a jego wynikiem były kolejne epoki lodowcowe.

1. Efekt cieplarniany nie "występował wielokrotnie", tylko występuje ciągle, bez niego średnia temperatura na powierzchni Ziemi wynosiła by ok. +4 stopni C. Problemem jest, jeżeli się nasili.
2. Pierwszy raz słyszę, żeby w wyniku efektu (rozumiem - wzrostu efektu) cieplarnianego pojawiały się epoki lodowcowe.

r2d2 - Śro 02 Cze, 2010

Cytat:
Pierwszy raz słyszę, żeby w wyniku efektu (rozumiem - wzrostu efektu) cieplarnianego pojawiały się epoki lodowcowe.
Wiem że na pierwszy rzut oka może to wydawać się nielogiczne. W przypadku wulkanów pojawia się pył odcinający dostęp światła, ale małe zmiany też mogą spowodować większe zmiany, a te jeszcze większe.itd.....to tzw. efekt domina (i oby się nie sprawdził) źródło informacji A my musimy przetrwać conajmniej jedno zlodowacenie żeby w pełni ogarnąć jego ewentualne przyczyny.....i skutki. Wtedy TO będziemy wiedzieli.
Pozdro.

mmoto - Wto 08 Cze, 2010

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Na zdjęciu jest prawda, sprawdzałem ten słupek i jego przydatność, na tym się znam i znam potrzeby drogi, chociaż teraz moja firma oferuje chyba lepsze, ale inne niż tamte, bo tamte nie były mojej firmy.
Mam nadzieję, że wnet każdy Polak będzie miał co kilka kilometrów możliwość podładowania się z wolnostojącego slupka.
Czasy się zmieniają. Kiedyś jak po drodze poprosiłem o trochę prądu, to dali i postawili kawę i popatrzyli na akumulatory. Teraz w dalszej podróży już miałem kilka przypadków odmowy dania prądu lub odmowy sprzedania tego prądu z dużym mnożnikiem (w/g ograniczeń bezpiecznika i razy 3).
Zawiść niektórych Polaków jest zadziwiająca.
po ile Pana słupek co ma i dlaczego tak drogo? może jakiś link do oferty
przydałby się taki w Policach

Zbyszek Kopeć - Wto 08 Cze, 2010

To już sprawy firmowe (na moich stronach).
mmoto - Śro 09 Cze, 2010

ciężko znaleść ofertę w necie ale wiem że cena słupka to ok. 800 zł, jak ze dwa sprzęty elektryczne przybędą to po prosty załatwię skrzynki publiczne na kluczyk i tyle rozda się zainteresowanym- będzie najprościej
aha te słupki stają byle gdzie bo obiło mi się o uszy że green stream dostało 20 mln euro na te słupki i trzeba powoli to rozliczyć

Zbyszek Kopeć - Śro 09 Cze, 2010

Nie EURO a złotych i to mniej, słupki są tam małą częścią.
Wystarczy przeczytać: "przetarg ARR MARR 5.1".
I to na badania nad temetem EV (naukowcy itp.).

Do rozliczania innych, to każdy chętny, ale do roboty i rozwijania EV, to ludzi brak.

Same skrzynki z gniazdkami 230VAC można postawić na swojej posesji, aby były zgodne z wszystkimi przepisami i zapewniały bezpieczeństwo, zaś ogólnodostęne, to jeszcze inna sprawa.
Montaż może być w czynie społecznym, gorzej z odbiorami.

Mibars - Czw 10 Cze, 2010

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Przecież jest kilka stoczni, jest wiele kopalni węgla i to różnych, jest wiele rafinerii


Ale nie ma wielu Danone, Intelów, czy Mercedesów. Dla mnie "Green Stream" to była organizacja działajaca na rzecz rozwoju EV, a nie organizacja typu GreenStream...

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Żeby napisać "marnotrawi pieniądze", to trzeba mieć mocne dowody, bo jak to przeczytają odpowiednie osoby, to .........

...to może pojawi się kontrola ze strony ludzi, którzy mają dostęp do dowodów i problem automagicznie się rozwiaze.

Zbyszek Kopeć napisał/a:

Pieniądze, to przede wszystkim marnotrawią ci, którzy powinni załatwić dla Polski, a nie biorą, dotacji unijnych na rozwój EV w Polsce, tylko dopuszczają do tego, aby inne unijne kraje korzystały z kasy nam należnej i przez to każdy Polak jest biedniejszy.
Jak kasa unijna trafia na polski rynek, to każdy Polak coś z tego ma (nawet jeśli pośrednio) - tak działa ekonomia, nawet jakby tylko czyścili rowerki EV ich posiadaczom przy promowaniu EV na wystawach lub piknikach.


Żeby Pan widział jak często pieniądze z unii są po prostu marnotrawione... I powstaje więcej szkód (w koncu każdy z nas na te pieniądze płaci), niż korzyści dla każdego z nas...

W takim razie jak to obecnie wygląda? Założmy, że mam elektryczny samochód i wiem, że w kilku miastach są słupki do ładowania. Dodatkowo te słupki w każdym mieście są zarządzanie przez inny GreenStream. Co musiałbtym zrobić, zeby moc "zatankować" w każdym mieście bez obaw, że podjadę pod słupek i nie mam jak prądu pobrać?

Swoją drogą... Na tych słupkach nie ma gniazd trójfazowych? 3680W przy dużych akumulatorach, które można szybko naładowac to tyle, co nic... A jeszcze dochodzi moc bierna...

Zbyszek Kopeć - Czw 10 Cze, 2010

To nie ważne, jak ktoś kojarzy nazwę, ważne są fakty.
Jest Klaster GS i są spółki, które mają w nazwie GS - wystarczy popatrzeć w KRS, jest też "ARR MARR" i jest ogłoszony przetarg "5.1" na badania nad EV.

Oprócz tych badań każda gmina, każdy hiprmarket, każdy urząd, każdy warsztat, każdy parking itp., powinien sobie postawić podobne "stacje dla EV" - żeby wszyscy mogli z nich korzystać - takie są kierunki Unii i tak robią we wszystkich państwach Unii.
Te "stacje dla EV" już nie muszą mieć elementów niezbędnych do badań naukowych nad EV. W ten sposób dopiero tworzy się prawidłową infrastrukturę dla EV, a przy okazji auta spalinoiwe mogą korzystać z prądu do podgrzewania samochodów zima przed wyjazdem - i to też będzie ekologiczne.

Ja też nie mam karty do ładowania z tych badawczych słupków, chociaż mi obiecywano, pewnie jeszcze nie było końcowego odbioru i przekazania do właściwych badań naukowych (czyli właściwej eksploatacji) - może jeszcze nie jest gotowa sieć informatyczna.

Mibars - Czw 10 Cze, 2010

Hmm...

Ciekawą inicjatywą byłaby możliwość postawienia takiego słupka wraz z miejscem parkingowym gdzieś w mieście i sprzedawanie prądu metodą zbliżoną do parkometru - Jeśli chcesz parkować, to musisz "zatankować" prąd w jakiejśtam minimalnej ilości (musiałyby być jakieś odstępstwa na np. parkowanie na 15 minut). Warunek - musisz ten prąd pobrać (bo po co parkować na miejscu do ładowania, bez ładowania?)... Chociaż już widze te przekręty typu umieszczona gdzieś pod maską grzałka tylko po to, by móc z tego miejsca skorzystać... No i nikt z własnych pieniędzy nie sfinansuje takiego parkingu tym bardziej, że rynek potencjalnych klientów na prąd byłby nikły...

Zbyszek Kopeć - Czw 10 Cze, 2010

Rynek poj. EV już jest na całym świecie. Słupki darmowego ładowania EV są w całym świecie także na parkingach hipermarketów - im dłużej EV-owiec tankuje, tym dłużej robi zakupy (u nas tymczasem tylko autobusy wożą za darmo klientów do i z hipermarketów).
mmoto - Pią 11 Cze, 2010

to co robi GS namawiał dyrektorów hipermarketów do słupków, opowiadał im głupoty że to świetna promocja itp. proponował montaż takiego słupka
mają torebki ekologiczne to może jak jakaś sieć handlowa się przekona a potem już z górki będzie - jak oni mają to i my :mrgreen:
coś mi się wydaje że GS robi tylko w sektorze publicznym

Zbyszek Kopeć - Pią 11 Cze, 2010

Zawsze pisz która spółka z dodatkiem GS w nazwie.
Takie rozwiązania przy hipermarketach są na całym świecie.
Żadna spółka GS nie namawiała jeszcze hipermarketów do słupków - zawsze pisz prawdę, to tylko ja indywidualnie stwierdzam, że to jest korzytne, bo z tego korzystają na całym świecie, a my powinniśmy chociaż innych doganiać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group