To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Słupki do darmowego ładowania pojazdów elektrycznych

Zbyszek Kopeć - Wto 22 Cze, 2010

Już bliska przyszłość.
Za 5 lat ma być w Polsce 470 tyś. słupków do ładowania samochodów EV.
http://e-energetyka.dasho...ct=art&id=11641

mmoto - Wto 22 Cze, 2010

330 w Polsce
mam nadzieje, że ze 2 w Policach, jeden w mieście, drugi pod Zakładami Chemicznymi

tomasz_kombi - Wto 22 Cze, 2010

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Za 5 lat ma być w Polsce 470 tyś. słupków do ładowania samochodów EV.


Nie żebym się czepiał ....
Ja tam się ucieszę gdy chociaż będzie te 330 ale przeczytałem ten "news" dwa razy i nie znalazłem aż tak optymistycznej informacji ;) (470.000 słupków ????)

Zbyszek Kopeć - Wto 22 Cze, 2010

Rzeczywiście, zbyt optytmistycznie czytałem (dla Polska jest światem - czasem).
mmoto - Pią 25 Cze, 2010

a gdzie zgłosić się żeby w Policach jakiś z dotacji postawili?
NocnyPtak - Sob 03 Lip, 2010

mmoto napisał/a:
a gdzie zgłosić się żeby w Policach jakiś z dotacji postawili?

Najlepiej do Green Stream. Im obojętne gdzie postawią, liczy się kolejna sztuka za którą kasę wezmą :razz:
Tylko po co ci słupek z którego i tak nie skorzystasz, to nie wiem...

mmoto - Sob 03 Lip, 2010

ze słupka napewno skorzystam, do roweru ale napewno od czegoś trzeba zacząć kilka rowerków w tym sezonie jest w planie, i w następnym też
co do samochodów to większy problem - przeglądy, rejestracje koszty części itp.
a tak wogóle mam nadzieję na odwiedziny konstruktorów EV w 2011

Anonymous - Nie 04 Lip, 2010

Dla NocnyPtak chodziło o to, że nie skorzystasz, bo nie dostaniesz karty do słupka :mrgreen: Przeczytaj jego pierwszy post z pierwszej strony.
mmoto - Nie 04 Lip, 2010

no tak to podanie do Gren stream odpada, bo kart ci u nich niedostatek!
chyba że wrzutowy postawią :mrgreen:

Anonymous - Nie 04 Lip, 2010

Panowie... nie takie obejścia się przechodziło... ;)
mmoto - Wto 27 Lip, 2010

I jak tam w temacie?
Ktoś uzyskał kartę dostępu do słupków?
jak to działa przedpłata czy jak?

mmoto - Pią 30 Lip, 2010

czyli na chwilę obecną słupki wrzutowe są najlepszym rozwiązaniem tak mi się wydaje wrzucasz 1 zł i ładujesz
pierdoły typu karty chipowe i inne to głupota bo w każdym mieście będzie inny system

Anonymous - Pią 30 Lip, 2010

Pociągnął bym to trochę dalej, bo jeśli nie wykorzystasz tej złotówy, to reszta przepadnie. Powinna być jakaś cyfrowa klawiatura i każdy powinien mieć swój numer (coś jak np. PESEL czy numer rejestracyjny samochodu). Wrzucasz złotówę, wklepujesz kod i ładujesz. Koszt przekracza złotówę, zasilanie się odłącza. Jeśli nie przekroczy, reszta zostaje ci na koncie do wykorzystania przy następnym ładowaniu. Łącza internetowe są już praktycznie wszędzie, ale wymagało by to jakiejś wspólnej bazy danych.
mmoto - Pią 30 Lip, 2010

najlepiej jakby automat albo użytkownik przerwał ładowanie to reszta do zwrotu, i tak ładowanie w takich punktach 30 - 50 % droższe będzie niż w domu
mmoto - Pią 30 Lip, 2010

piszę tu bo mam dylemat za namową kolegi ze Szczecinka będziemy molestować Burmistrzów o słupki, ale po co słupki z których nie skorzystamy, jak będzie jeden to kto będzie uzupełniał karty, a wrzutowy w rzucasz zeta i jest, parkometry wydają resztę to czemu nie słupki
na stacji benzynowej Neste wkładasz gotówkę i lejesz, ale tu przyszłość -serwery, karty czipowe, dotykowe, radiowe obsługa systemu kosztowna to kto będzie korzystał
na zeta tylko kabel i słupek



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group