To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - SILNIK OD STROMER S1

tomson - Nie 30 Lip, 2017
Temat postu: SILNIK OD STROMER S1
Witam

Mam silnik z roweru Stromer S1
Silnik jest zapleciony w obręcz 26" i na mocowaniu ma szerokość 160mm do normalnej ramy raczej go się nie uda wstawić

Stojan ma 18 zębów wirnik 16 biegunów i uzwojenie jest połączone w trójkąt .Magnesy maja grubość 3mm.Wysokość pakietu blach to 40mm





Żeby pozbyć się elektroniki trzeba stojan wycisnąć z dekla bo elektronika jest tam od zewnątrz przykręcona 3 śrubami do korpusu aluminiowego stojana.

Do rozbierania zrobiłem sobie ściągacz o konstrukcji takiej samej jak do bionx'a tylko
śruby musiałem dać dalej od środka bo na mocowaniu szprych w piaście krawędź nie ma
podcięcia jak w bionx'e

djmarcin56 - Sob 03 Lut, 2018

Cześć, przerobiłeś silnik? Nic nie napisałeś a silniczek jest mega ciekawy i rzadko spotykany, jedzie wlaśnie do mnie taki od a2b i będę go przerabiał.
Z kąd masz taki rozpaławiacz diy? mógłbym taki gdzieś kupić lub masz na sprzedaż coś takiego? :)

sunman - Pon 05 Lut, 2018

Z A2B mialem okazje przerabiac/naprawiac silnik.
Ten otwieracz jak u kolegi to koniecznosc moj 3 ramienny sciagacz wyrwal kawalek pokrywy.

W srodku byla woda ktora zalala sterownik a magnesy byly na jakims slabym kleju bo sie odkleily w palcach.

Nie zmienia to faktu ze mozna w ten silnik pakowac 1000w +

skoro - Wto 12 Cze, 2018

Tez rozmyslam nad tymi silnikami.
Ktos porownywal ten silnik do silnikow bionxa?
Silnik jest wiekszy i ciezszy, wrazenie sprawia solidniejszego.
Moglbym zalatwic taki jakby ktos byl zainteresowany

djmarcin56 - Pon 23 Lip, 2018

cześć, pożyczy ktoś taki ściągacz lub opisze co kupić i gdzie żeby sobie zrobić ? :)
byłbym bardzo wdzięczny



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group