To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - niebezpieczny problem z obrecza Mach MAD

furifurius - Nie 27 Sie, 2017
Temat postu: niebezpieczny problem z obrecza Mach MAD
Witam forumowiczow
Chcialbym sie podzielic moim doswiadczeniem z obrecza
http://nexun.pl/sklep/szp...ch1-mad-26.html

Wczoraj rano zastalem rower bez powietrza w kole (dzien wczesniej jezdzilem i nie bylo problemu)

Po zdjeciu opony i detki ustalilem nie najechalem na nic ostrego, a detka jest peknieta od srodka kola.
Problem powstal poniewaz Mach MAD ma bardzo duze otwory na nyple szprych od wewnatrz. Detka wybrzusza sie w te otwory i to spowodowalo pekniecie. Na calej dlugosci sa uszkodzenia gumy pasujace do tych otworow (zalacznik).
Dziura jest dosc duza powietrze musialo zejsc w ciagu sekund. Jesli to by sie stalo w trakcie jazdy z wieksza predkoscia, moglo by sie zakonczyc wizyta w szpitalu.

Problem rozwiazalem wycinajac pasek gumy z boku jakiejs starej opony i instalujac go w obreczy tak, zeby detka nie mogla sie wybrzuszac w otwory na nyple.

Tak wiec, ktokolwiek posiada ta obrecz lub podobna do niej i jak mu zycie mile, niech lepiej skontroluje stan detki i zalozy oslone na obrecz (lub kupi jakas super gruba detke).
Pozdrawiam

sirgregs - Nie 27 Sie, 2017

Opaskę na obręcz jeżeli korzystamy z rozwiązania dętkowego to się stosuje obowiązkowo zawsze ...
tas - Nie 27 Sie, 2017

8zł w rowerowym :)
djmarcin56 - Nie 27 Sie, 2017

Nie wyobrażam sobie jak można jeździć bez opaski na obręczy w kole i to jeszcze w elektryku, to oczywiste, że dętka moment się przebije, jest jakiś konkretny powód czemu jej nie miałeś? :D
Eryk1000 - Nie 27 Sie, 2017

Temat powinien brzmieć kup obowiązkowo opaskę na obręcz do elektryka zanim założysz dętkę ;)
Ledo - Nie 27 Sie, 2017

ja na swojej też jeździłem bez opaski (jakoś umkneło mi to na uwadze że trzeba sie w to zaopatrzyć) a koło napompowane na 5 atmfoser, odkształciły się bąble na dętce na każdym nyplu, ale kapcia a ni razu nie złapałem, i tak przez 2 :) miechy, dopiero jak z z innej przczyny musiałem koło rozebrać zauważyłem te bąble i dokupiłem opaskę
Elektrotonus - Pon 28 Sie, 2017

Taki temat ku przestrodze, jak sobie popsuć dętkę na własne zyczenie ;-)

... podobnie jak szybkim/ciężkim elektrykiem ze słabymi hamulcami.

rejmana - Pon 28 Sie, 2017

Mnie też przydażył się ten problem na początku.
Jak by nie powiedzieć, nie dla wszystkich jest (było) to oczywiste.
Jak przebiłem dętkę na patyku to musiałem wymienić bo była duża dziura.
Jadę po wymianie kilka km i znowu flak :sad:
Nie zastanawiałem się bo serwis rowerowy był niedaleko i tam zostałem uświadomiony,
że trzeba założyć taśmę :shock:
Teraz już wiem, wcześniej nie zdawałem sobie sprawy że tak musi być.
Nie wszyscy znają się dobrze na wszystkim (rowerach).
Taka pierdoła, ale jak strzeli dętka w przednim kole przy 60 km/h to szpital murowany !!!

maki1000 - Śro 30 Sie, 2017

Ja kupiłem inna obręcz raziem z opaska. Trzy dętki poszły przy przejechaniu 10km. Dopiero ogarnięty gość w kolejnym serwisie zmienił mi opaskę na dobra firmową i moje problemy się skończyły :)
furifurius - Pią 01 Wrz, 2017

djmarcin56 napisał/a:
Nie wyobrażam sobie jak można jeździć bez opaski na obręczy w kole i to jeszcze w elektryku, to oczywiste, że dętka moment się przebije, jest jakiś konkretny powód czemu jej nie miałeś? :D


No nie ma, po prostu o tym nie pomyslalem. W starym kole zadnej nie bylo i jakos nie zwrocilem uwagi na te wielkie i glebokie otwory na nyple w nowym.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group