To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - e-Merida XC Mission Speed

Elektrotonus - Nie 10 Wrz, 2017
Temat postu: e-Merida XC Mission Speed
Witam

Planuje zbudować kolejny rower koniecznie fulla. Oczywiście w mocniejszym silnikiem i większą baterią. Co i jak jeszcze w planach. Generalnie by był szybszy niż 7x9 ale z podobnym momentem obrotowym. Prędkość 50 km/h powinna mi wystarczyć. Kupiłem wcześniej Konę Dawg Magic ale nie zdecydowałem się na jej elektryfikację.

Uznałem, że może dobrym pomysłem jest Merida XC Mission z racji dużego trójkąta ramy i dampera poza nią.

http://www.rowerymerida.p...sion-elite.html

Pewien problem jest gdyż ta rama na styk przyjmuje grubsze opony 26x2.3 Nie wiem jak z jej wytrzymałością oraz charakterystyką. Może zastosować obręcz 24 cale ale nie wiem, czy są dostępne opony MTB 2.3 pod taką średnicę.

Jeśli okaże się, że nie jest optymalna to mam zawsze w rezerwie konę.

Liczę na Wasze rady i pomoc w nowej konstrukcji.

Mile widziane opinie na temat tego niebieskiego roweru.




Mitar - Pon 11 Wrz, 2017

Jak ci się uda to ja sam chyba poszukam takiej ramy :)
Za czymś takim się rozglądam aby mieć cały trójkąt pod skrzynkę.
Pytanie jak komfort jazdy na wybojach przy takim ułożeniu amorka?

tas - Pon 11 Wrz, 2017

Znajomy miał taką ramę, fajna do chwili serwisu dampera, brak damperów i elementów zmiennych.
Elektrotonus - Pon 11 Wrz, 2017

Też się rozglądałem, jest ich mało. Na forum jeden użytkownik zaadoptował od simpsona.

Jest jeszcze takie rozwiązanie http://www.eshop.merida.s...-rlo_d6442.html

Bardziej mi chodzi o te opisywane w sieci pękanie ramy ? Cały czas się biję z myślami, czy wytrzyma, czy jednak będę musiał drugi rower konę przerabiać.

Mitar - Śro 27 Wrz, 2017

Podjąłeś już decyzje czy elektryzujesz ten czy wracasz do kony? :)
Elektrotonus - Śro 27 Wrz, 2017

Elektryzuje Niebieską Meridę ;-) Srebrnej Kony nie ruszam ;-) Jedynie wymieniam na 180 mm tarczę z przodu.

Już zamówiłem do meridy nowe obręcze niebieskie :-)


ROWER






ALEXRIMS FR30 - ciemnoniebieska



]

Mitar - Śro 27 Wrz, 2017

Fajnie wpasują się w rower :)
No i cały trójkąt do zabawy :cool:

A jakie plany co do silnika?
Nie pisałeś chyba też jaki sterownik planujesz.

Bujakoto - Śro 27 Wrz, 2017

Jedziesz Łuki jedziesz! :)

Pierwszy raz widzę taką ramę, mocno nietypowy damper.

Masz dokładnie 6 miesięcy aby zaprezentować coś na 1 Kwietnia ;)

Elektrotonus - Czw 28 Wrz, 2017

Mocmo mnie ciśniesz Bujakoto ;-)

Silnik mały QS, przynajmniej w planach.
http://tiny.pl/gpgjz

Bateria zależy jaka wejdzie do środka ze sterownikiem prawdopodobnie barmala. Celuję w 18S8P .

Mitar - Czw 28 Wrz, 2017

Zainteresowałeś mnie tym QS, szkoda że z Ali tyle za przesyłkę biorą :(
Elektrotonus - Czw 28 Wrz, 2017

Może to jest sposób, na ominięcie cła i watu ? Poniżej 400 zł chyba nie naliczają. Zaś koszty wysyłki chyba nie są opodatkowane.
Mitar - Czw 28 Wrz, 2017

Raczej naliczą bo idzie to zwykłym kurierem, ale jak widziałeś w tym temacie
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=7261
ktoś uzyskał cenę 141EUR już z przesyłką no i bez dodatkowych opłat.
Mają być na początku następnego roku więc może warto poczekać.

Elektrotonus - Czw 28 Wrz, 2017

Zdecydowanie nie planuje wszystkiego od razu kupić ;-) Po koleii bateria etc.
Bajoniks - Czw 28 Wrz, 2017

Elektrotonus napisał/a:
Może to jest sposób, na ominięcie cła i watu ? Poniżej 400 zł chyba nie naliczają. Zaś koszty wysyłki chyba nie są opodatkowane.


Nie ominiesz opłat, fedex za odprawe też sobie policzy, sprzedawca w deklaracji nie chce pomóc, ponizej 1100zł na ten moment bezpośrednio nie kupisz. Ja już od 3 miesięcy męczę temat.

Elektrotonus - Nie 01 Paź, 2017

Zrobiłem szablon skrzynki z tektury, wymierzyłem. Za diabła nie wiem czy zmieszczę tam baterię 16S9P lub 18S6P ( 144 szt ) . Może będę musiał złożyć 16S8P ( 128 szt ). Kłopot w tym, że nie za bardzo ogarniam CAD by sobie wyrysować i wpasować koszyki w projekt. Ponadto nie umiem określić schematu baterii innej niż prostokątna. Tu by się przydała w kształcie trójkąta lub trapezu. Bateria ma być w koszyczkach. Całość ma współpracować ze sterownikiem Barmal X2 24 x 94 x 32 mm wewnątrz skrzynki. Musi być miejsce na przetwornicę oraz włącznik soft-start.

Może ktoś ma chwilę i wyliczy mi ilość ogniw w trójkąt oraz zaproponuje schemat połączeń. Muszę jak najszybciej zadeklarować ilość ogniw SONY VTC jaką będę potrzebował.






Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group