To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Ruski mod

Dlugas - Wto 19 Wrz, 2017
Temat postu: Ruski mod
Panowie, tak sobie chodzę po dworze i myślę sobie - co to jest ruski mod? na czym polega ruski mod? Co to znaczy zrobienie ruskiego moda w Sabku?
sietaz - Wto 19 Wrz, 2017

Jest to oszukanie sabka. Dwa przewody fazowe przechodzą przez czujniki prądu. Dokładamy do każdego przewód który robi bypass przez co sterownik myśli, że leci np 80A a tak naprawdę idzie 120A

Rzecz jasna możesz pożegnać się z gwarancją po takiej operacji

maniekrox - Wto 19 Wrz, 2017

A ma ktoś informacje ile bezpiecznie sabek 72150 wytrzymuje prądu DC? 230-240A?
tas - Wto 19 Wrz, 2017

To jest przeróbka sabvotonów pierwszy raz opisana na ruskim forum elektrotransport
Polega na dolutowaniu dodatkowego przewodu AWG16 (rzadziej AWG12) równolegle do 2 przewodów fazowych z pomiarem prądu wewnątrz sterownika, ale w ten sposób, aby te dodatkowe przewody nie przechodziły przez czujnik prądu.
Jest to podobny zabieg co nadlewanie rezystorów pomiarowych w sterownikach blokowych.
Operacja jest polecana tylko dla ludzi z doświadczeniem, ponieważ taka przeróbka zmienia sterownik 80A z 150A prądu międzyfazowego na taki z np 2x takim prądem. Kolejnym niebezpieczeństwem jest błędny pomiar prądu i potrzeba poznania realnego mnożnika aby nie spowodować wybuchu lub zapłonu.
Ogólnie taka przeróbka jest specyficzna i tak naprawdę sprawdza się w szczególnych okolicznościach.
Maniek, udokumentowane są przypadki zmian na około 300A DC i 500A fazowego, zarówno 80 jak 150A (to jest ten sam sterownik, tylko ze zmienionym softem)

Dlugas - Wto 19 Wrz, 2017

No to powiem Wam że kiedy miałem awarię swojego sabka 72080 i go rozebrałem - przeszedł mi przez myśl właśnie taki pomysł by do przewodów przechodzących przez LeM-y dolutować dodatkowe przewody które pozwoliły by na zwiększenie prądu. Czyli podwojenie przekrojów przechodzących przewodów i ominięcie LeM-ów spowoduje wzrost pradu o 100%. Faktycznie jest to zabieg dość niebezpieczny ale niezwykle skuteczny. Przewód zasilający sabka który przechodzi przez LeM-a równiez trzeba "odpowiednio" zkrosować pomijajac LEM-a.
Tas, jeśli czytałeś na elektrotransporcie o tym modzie na 300A - pisali coś o temperaturze sterownika? Chyba raczej już wtedy to dość się grzeje!? :)
PS. Nie mam zamiaru przerabiać swojego sabka 80A ani przyszłego 100A bo w zupełności mi wystarczy ale w przypadku zakupu qs273 wiadomo co trzeba zrobić ;)

sietaz - Śro 20 Wrz, 2017

Z tego co mi wiadomo to jest jeszcze jakieś inne ograniczenie bo zbyt latwe można by podnosić moc do kilkuset amper
qaz33 - Śro 20 Wrz, 2017

No i proporcjonalnie bedzie malec sprawnosc takiego FOCa ktory nie policzy poprawnie pradu pola silnika. W efekcie nawet przy malych pradach szybciej zagrzejemy silnik
tas - Śro 20 Wrz, 2017

No dokładnie, najlepiej się nie bawić w takie przeróbki :)
gienek333 - Śro 20 Wrz, 2017

Można zmienić rezystory w dzielnikach na wyjściu Lem-a (prąd będzie większy, ale cały mierzony dokładnie). Jest też problem z tranzystorami, które mogą nie wytrzymać takich prądów (pracują impulsowo i nie można tak prosto pododawać prądów).
Saku - Pon 01 Sty, 2018

Odswieze troche temat.
Czyli sabek 72080 to w srodku to samo co 72150?
To co go blokuje oprogramowanie?
Ktos ma foty jak on wyglada w srodku z bardzo bliska? Nie widac tam jakiejs motoroli czy atmegi?

tas - Pon 01 Sty, 2018

to samo, wrzucę jutro fotki jak to przerobić i na co uważać aby nie wybuchło (od razu) :)
Saku - Pon 01 Sty, 2018

Ale myslisz ze nie da sie normalnje jak to ma miejsce w sterownikach samochodowych by zaciagnac zawartosc z 72150 i zaladowac oprogramowanie do 72080?
tas - Pon 01 Sty, 2018

łoo panie, to już rok temu mądre głowy sprawdzały, nie da sie.
prościej zalutować 2 przewody w odpowiednich miejscach i już

Saku - Pon 01 Sty, 2018

Przespalem :razz:

Ale i tak nie daje mi to spokoju.

qaz33 - Śro 03 Sty, 2018

myslisz ze taka firma ktora od lat pisze i ulepsza soft do jednego sterownika i sprzedaje ten sam sterownik z roznym softem w innych cenach nie wlaczyla zabezpieczenia przed odczytem pamieci?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group