To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Ładowarka wywala bezpiecznik

Arczi76 - Pon 23 Paź, 2017
Temat postu: Ładowarka wywala bezpiecznik
Witam,

Mam ładowarkę do pakietu 20S, typowa ładowarka 5A taka jak te z Nexuna. Problem polega na tym, że jeśli odłączę ją od sieci i podłącze po dłuższym czasie, na przykład po kilku dniach to w momencie podłączania wywala mi zabezpieczenie (B16). Po podniesieniu bezpiecznika ładowarka pracuje już normalnie i nie ma z nią problemów jeśli jest cały czas zasilona. Dodam tylko, że ten obwód nie jest mocno obciążony, jest na nim jeszcze tylko komputer i monitor czyli w sumie max 200W.
Czy ktoś się z tym spotkał? Zastanawiam się czy nie dorzucić jej softstart ale nie wiem czy można.

pozdrawiam

gienek333 - Pon 23 Paź, 2017

Można założyć termistor NTC (rezystancja spada z wzrostem temperatury) szeregowo z zasilaniem, dodatkowo zwierany przez przekaźnik którego cewka jest zasilana za termistorem (jak osiągnie jakieś napięcie rzędu 140-180V to poda pełne napięcie na ładowarkę.
Anonymous - Wto 24 Paź, 2017

Zmień bezpiecznik na C16 i nie wywali. Przy podłączeniu ładowarki wali duży prąd, bo ładuje się w niej kondensator. Wymiana bezpiecznika powinna pomóc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group