To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - czy to będzie świecić

NaczelnyFilozof - Pon 25 Gru, 2017
Temat postu: czy to będzie świecić
Zastanawiam się nad prostym oświetleniem roweru elektrcyznego. Bo mam w rowerze lampki na "dynamo" a w miejsce żaróweczek 6V bym wstawił "wnętrzności" po starych latarkach LED 3xAAA 4,5V. Takie wstawienie w miejsce żarówek to wielkiej filozofi nie ma.

Tylko chciałbym to zasilić z baterii 11s6p ale w taki prosty sposób żeby to brało energię tylko z "pierwszego" pakietu - bezpośrednio - z wyjścia do kostki na balanser (bateria nie ma BMS tylko do tego jest kostka na ładowarkę modelarską). Proste do wykonania, do tego włącznik.

Tylko czy te 3,6-4.1V starczy zamiast 4.5V bateryjnego?
Same diodki - pozostałości po latarkach to są słabe wersje więc nie ma mowy o strasznym ciągnięciu prądu przez to w stosunku do całej baterii.


Rugorlos27 - Pon 25 Gru, 2017

Jak nie podłączysz to się nie dowiesz czy świeci :grin:
sirgregs - Pon 25 Gru, 2017

Zapewne będzie działać ale to bardzo słaby pomysł zasilać coś z jednego "s" kompletnego akumulatora.
Daj sobie oddzielne zasilanie, nawet jedno czy dwa ogniwa liion byle jakie równolegle i po sprawie.

Anonymous - Pon 25 Gru, 2017

Ja wstawiam w takich przypadkach przetwornicę step down i po sprawie.
WojtekErnest - Wto 26 Gru, 2017

Najgorszym pomyslem jest pobieranie prądu z jednego segmentu.
Albo osobny 'pakiet' 1S albo przetwornica, z tym ze zejście z 40 V na 4,5 to raczej słabszy pomysl.
W fabrycznych pakietach aku, tylna lampa zespolona to po prostu 4 lub 6 diod LED połączone szeregowo przez rezystor by byl prąd rzędu 5-10 mA.
Często spotyka się odrębne zasilanie oswietlenia na osobnych pakietach 2S2P, bo 4V na przednią lampe/latarke to niezbyt dużo.

NaczelnyFilozof - Śro 27 Gru, 2017

WojtekErnest napisał/a:
Najgorszym pomyslem jest pobieranie prądu z jednego segmentu.


Czyli dobrze że zapytałem przed składaniem :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group