To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Falcon v2 Ranger

SiriusLee - Pon 19 Mar, 2018
Temat postu: Falcon v2 Ranger
Podrzucam i ja swojego Falcona, dzięki pomocy Piotrka W z forum, któremu bardzo dziękuje za fachową widzę i wkład w powstanie tego oto pojazdu:

rama: Falcon v2,
silnik: QS205 4T
bateria: 22s16p LG MH1
sterownik: Sabvoton SVMC72150
amor: marzocchi 888 RCV
damper: fox van r 241
hamulce: Tektro HD-E725 (tylni z lewej strony, przedni z prawej)
bms: 300A z LCD i bluetooth Coloumb Meter
obręcze: moto 19x1,4"
opony: 3.0x19

dodatkowo:
światła led przód i tył
kierunkowskazy
klakson moto
błotniki Mudhuger
oraz pare innych bajerów ;)

V-max: 96 km/h

Arbiter - Pon 19 Mar, 2018

fajne enduro do lasu. Jak się tym jeździ? Coś jak 125ccm 40KM 2T ?
Inc0 - Pon 19 Mar, 2018

dlaczego wybrałeś heble Tektro a nie Shimano raczej nie sadze żeby względy finansowe tu zagrały?
summitsvift - Pon 19 Mar, 2018

Mega kozacki, taki mi się właśnie marzy, sam budowałeś ?
SiriusLee - Pon 19 Mar, 2018

Faktycznie mogłem włożyć inne heble, ale Magura zdecydowanie za drogie o Shimano nie wiedziałem a te Tektro to zupełna nowość i cenowo byłoby OK gdyby nie cło i podatki ,ale poza tym zależało mi na tylnim hamulcu w lewej rączce i tylko tektro mogło mi fabrycznie zrobić na zamówienie.

Co do enduro to się nie wypowiem jeździłem na zwykłej 125 ale trudno to porównać, przyspieszenie dużo lepsze niż 125, zaś v-max słabszy ale do lasu to aż nadto.

Inc0 - Pon 19 Mar, 2018

Tez wybrałem hebel Tektro do swojego e-bike a raczej e-trike :) , do niedawna była to jedyna marka poważnie traktująca szybko rozwijającą się nisze rynkowa e-bike'ów i nie tylko te nisze , mająca w ofercie odpowiednie produkty w cenie która nie przyprawia o ból 4liter . Moja auriga e-twin ma opcje montażu klamki po obu stronach kierownicy wystarczy obrócić klamkę w uchwycie. Shimano raczej nie ma modelu z takim udogodnieniem ale każdy jeden hamulec hydrauliczny jak i mechaniczny można przystosować do dowolnej strony kierownicy warunkiem jest posiadanie kompletu przód +tył oraz odpowiedniej ilości zestawów uszczelniania przewodu hydraulicznego (oliwka+baryłka) wówczas tylko zamieniamy klamki przewodami i gotowe .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group