To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem w kole - Problem z montaż PAS

Mariusz_p - Sob 21 Kwi, 2018
Temat postu: Problem z montaż PAS
Witam,
Drugi zamontowany PAS w rowerze i ten sam problem.
Po daniu dłuższego support-u aby zmieścił się talerz z magnesami na oś kwadrat przerzutka przednia ma za mały zasięg aby poprawnie obsługiwać największą zebatke. Support dłuższy tylko o 5 mm.
Proszę o pomysły jak to rozwiązać.
Pozdrawiam

wibi - Sob 21 Kwi, 2018

Szanowny kolego,myślę, że uważasz iż każdy na forum dokładnie wie jaki ty masz "problem". Otóż mylisz się i sądzę, że tylko jeden na sto orientuje się o co ci chodzi i w czym chcesz uzyskać pomoc.Jak masz jakiś problem to opisz go dokładnie a najlepiej zamieść zdjęcia by każdy mógł ocenić i swoją radę ci podać.Ja osobiście zrozumiałem to tak, że z powodu tarczy PAS przedłużyłeś oś supportu przez co zębatki korby oddaliły się o 5 mm od przedniej przerzutki i nie chce wchodzić największa. Dlatego moja rada przesuń przerzutkę przez podkładki o te 5 mm na zewnątrz i będzie git.
Mariusz_p - Sob 21 Kwi, 2018

Czyli jednak nie najgorzej opisalem :)
Dzięki za sugestie. Dostosuje się następnym razem.
Pozdrawiam

Mariusz_p - Nie 22 Kwi, 2018

Dla potomnych.
Odsunięcie przerzutki o kilka mm podkładka jest dość uciążliwe. Zależy od przerzutki. Ja przeniosłem PAS na druga stronę.
Zamontowany na oryginalnym supporcie. Sam czujnik podkkeilem tasma przemysłowa do ramy od spodu oraz drugi pasek z gory. Trzyma dobrze i myślę, że będzie trzymać jak należy dligo.
Plusy:
- nie wywalamy całego support - odpada koszt nowego wkladu
- nie trzeba rozbierać calosci ( znacznie krocej).
PAS działa poprawnie.
Muszę jeszcze raz przemalowac taśmę na czarno, bo oryginalnie była szara :)
Pozdrawiam

wibi - Nie 22 Kwi, 2018

Próbowałeś czy działa to poprawnie? tzn.czy nie wykrywa pedałowania do tyłu? a normalne ignoruje.
Mariusz_p - Pon 23 Kwi, 2018

Wczoraj przejechałem kilkanaście kilometrów. Działa jak należy. Nic się nie dzieje. Oczywiście tarczkę PAS założyłem zgodnie ze strzałkami :)
Swoją drogą mówię uczciwie, że przy kolejnym takim montażu przemyślę jak zamontować to bardziej profesjonalnie od tej strony. Znacznie krótszy, łatwiejszy montaż + kilka problemów mniej :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group