To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Naprawa BMS 7s

sucharek - Pią 04 Maj, 2018
Temat postu: Naprawa BMS 7s
Mam trochę wolnego czasu i pomyślałem ze może spróbuję naprawić BMS 7s z baterii rowerowej.Generalnie na płytce fizycznego przepalenia nie widać ,czyli poleciało coś w wew.w jakimś elemencie.
Czy uważacie że jest szansa zlokalizowania uszkodzenia czy raczej to droga przez mękę.

borsuk - Pią 04 Maj, 2018
Temat postu: Re: Naprawa BMS 7s
sucharek napisał/a:
Mam trochę wolnego czasu i pomyślałem ze może spróbuję naprawić BMS 7s z baterii rowerowej.Generalnie na płytce fizycznego przepalenia nie widać ,czyli poleciało coś w wew.w jakimś elemencie.
Czy uważacie że jest szansa zlokalizowania uszkodzenia czy raczej to droga przez mękę.

BMS ma zabezpieczać baterię i musi być w 100% niezawodny, dlatego raczej sie go nie naprawia. Jak już raz poleciał to nie mozna mu ufać ;)

sucharek - Sob 05 Maj, 2018

Cytat:
Jak już raz poleciał to nie mozna mu ufać

No tak ,daję sobie spokój.
Dziękuję.

madejp - Sob 05 Maj, 2018

borsuk napisał/a:
BMS ma zabezpieczać baterię i musi być w 100% niezawodny, dlatego raczej sie go nie naprawia. Jak już raz poleciał to nie mozna mu ufać ;)


Skoro się zepsuł, to znaczy, że nie jest taki niezawodny. ;)

Ale niestety rada z "daj sobie spokój" jest słuszna. Jak coś naprawisz, powinieneś to coś najpierw sprawdzić czy działa zgodnie z założeniami. A to oznacza, że powinieneś mieć albo zasilacz, który da 7 poziomów napięcia i da się na nim w miarę łatwo symulować różne scenariusze, albo duuuużo zabawy z ogniwami.

WojtekErnest - Nie 06 Maj, 2018

madejp napisał/a:
..sprawdzić czy działa zgodnie z założeniami. A to oznacza, że powinieneś mieć albo zasilacz, który da 7 poziomów napięcia i da się na nim w miarę łatwo symulować różne scenariusze, albo duuuużo zabawy z ogniwami.

To nie wystarcza, bo musi byc symulacja jednoczesnych 7 kanałów ogniw.
BMS ma kilka funkcji które wymagają pełnego i minimalnego napięcia odcięcia, oraz kontroli prądów i progów każdego balansera. Trzeba zrobic chocby 'prymitywny' przyrząd pomiarowy.

madejp - Pon 07 Maj, 2018

WojtekErnest napisał/a:

madejp napisał/a:

..sprawdzić czy działa zgodnie z założeniami. A to oznacza, że powinieneś mieć albo zasilacz, który da 7 poziomów napięcia i da się na nim w miarę łatwo symulować różne scenariusze, albo duuuużo zabawy z ogniwami.


To nie wystarcza, bo musi byc symulacja jednoczesnych 7 kanałów ogniw.


Dokładnie o to mi chodziło, ale faktycznie jakoś koślawo tą swoją myśl zapisałem. ;)

sucharek - Wto 08 Maj, 2018

Nie nie.... nawet się do takiego testowania nie zabieram,brak wiedzy + sprzętu =porażka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group