To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Pakiet 16S ładuje tylko do 61,0V

jaco - Pią 20 Lip, 2018
Temat postu: Pakiet 16S ładuje tylko do 61,0V
Witam wszystkich

Po 4 latach bezawaryjnego śmigania ebikiem mam problemy z ładowaniem baterii. Po podłączeniu ładowarki do 230V, napięcie na złączu ładowania 66,9V. Po podłączeniu do roweru ładuje baterię tylko do 61,0V i odcina ładowanie. Ładowarka była w naprawie w Nexun i jest ok więc to wykluczam. Odpiąłem wtyczki balansera od BMSa i na każdej celi jest napięie 3,78, do 3,80V, więc chyba to za małe rozjazdy żeby BMS już tak wcześnie odciął ładowarkę, poza tym żadna cela nie została do końca naładowana. Po zakończeniu ładowania na 61,0V, BMS nie świeci znaczy się chyba nie balansuje. Sprawdzałem jeszcze wtyk ładowania, jest ok, a BMS wygląda OK, tzn nie ma śladów wody czy innych niespodzianek. Nie wiem o co kaman, bo rower śmigał bezawaryjnie przez 4 lata, no w sumie to teraz też śmiga tylko zasięg spadł bo nie da się naładować aku do pełna :) . Pomysły mile widziane dziękuję. Rower działa normalnie, ciągnie jak zawsze, ma moc.

WojtekErnest - Pią 20 Lip, 2018
Temat postu: Re: Pakiet 16S ładuje tylko do 61,0V
jaco napisał/a:
Witam wszystkich

Po 4 latach bezawaryjnego śmigania ebikiem mam problemy z ładowaniem baterii. Po podłączeniu ładowarki do 230V, napięcie na złączu ładowania 66,9V. Po podłączeniu do roweru ładuje baterię tylko do 61,0V i odcina ładowanie. Ładowarka była w naprawie w Nexun i jest ok więc to wykluczam. Odpiąłem wtyczki balansera od BMSa i na każdej celi jest napięie 3,78, do 3,80V, więc chyba to za małe rozjazdy .

Zmierz napięcia kazego segmentu W TRAKCIE ładowania. Pewnie któryś segment lub kilka osiaga chwilowo 4,25 V i BMS wyłacza, pozostajac ogniwa nie naładowane.

jaco - Pią 20 Lip, 2018

Mierzyłem napięcia na złączu balansera dosłownie 10 sekund po zakończeniu ładowania, wszystkie po równo od 3,78V do 3,80V. Ale zrobię jak radzisz.
slow - Pią 20 Lip, 2018

Zmierz napięcie pomiędzy minusem ładowarki a minusem pakietu.
Możliwe że tranzystor w BMS strzelił, mi tak się stało.
BMS nie grzeje się podczas ładowania?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group