To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Prius bardziej dostępny

Zbyszek Kopeć - Czw 17 Maj, 2012

Dodam, że ten mechanik od BMW z tegoż linku był lepiej przeszkolony od amerykańskich strażaków, a poraził go "prąd" od małego akumulatorka z tego KERS-a.
Anonymous - Pią 18 Maj, 2012

Zwykle przecina się słupki, a kable zasilające idą w metalowej rurce w porządnej osłonie podwoziem. Co innego, gdy przerobimy pojazd to różnie może być z tymi kablami.
Te napięcia są rzeczywiście niebezpieczne, gdy naprawiałem baterię byłem naprawdę ostrożny i skupiony. A w ogródku, kosimy i trzymamy w łapach kabel pomarańczowy, przewieszamy przez plecy ;) a on już taki stary i połatany ;)
Przy okazji głównego tematu, wróciłem z Niemiec. Z Olsztyna wyjechałem po 15:00 i wieczorem poprzez Wrześnię i A1 byłem przy granicy w Słubicach, tam zatankowałem do pełna i następnego dnia dojechałem przed południem do Berlina, tam widziałem tylko dwa priusy jako taxi i żadnego EV, może nie zauważyłem. Za to pełno rowerów , strefy 30km/h i spokój , brak agresji na drogach ;) Po Berlinie przejechałem ze 100km po mieście, po dwóch noclegach pojechałem do tropikana island, tam nocleg i powrót do Berlina. Po południu wyjazd autostradą na Szczecin, potem bardziej na północ i wjazd do Świnoujścia od strony Niemieckiej. Nie udało mi się zatankować w Niemczech :) Po noclegu w Świnoujścu, zatankowałem do pełna. Potem przejazd wzdłuż wybrzeża do Ustki, nocleg i poprzez Bytów, Kościerzynę , Kwidzyn do Olsztyna. Razem ok. 1700km , średnio 4l/100km, na autostradach ok 5-6l/100km. Bardzo fajny tygodniowy wyjazd.
Priusik bez zarzutu :) Nie zdążyłem zamontowac LPG, teraz w ten weekend mam zamiar dokończyć instalację.

Anonymous - Pon 21 Maj, 2012
Temat postu: mój solar prius
wkrótce na blogu:
http://rudzik6.blogspot.com/

Anonymous - Pon 21 Maj, 2012
Temat postu: lpg prius
wkrótce na blogu:
http://rudzik6.blogspot.com/

Robsonik20 - Pon 21 Maj, 2012

Jestem ciekaw ile będzie ci tego gazu palić i czy nie będziesz mieć błędów w komputerze,
Anonymous - Pon 21 Maj, 2012

Robsonik20 napisał/a:
Jestem ciekaw ile będzie ci tego gazu palić i czy nie będziesz mieć błędów w komputerze,


hi hi, błędy to ja już mam od czasu do czasu ;) Będzie palić mam nadzieję, mało. Ale oby nie palił zaworów ;) Miałem zajrzeć pod rozrząd, ale nie chciało mi się. Zrobię za rok przegląd to zdejmę pokrywę rozrządu. Sam nie wiem, prius to cholernie rozbudowany samochód, tutaj nawet zwyczajnie odpowietrzyć hamulców nie można bez specjalnego komputera, bywało, że i po wymianie klocków były problemy. Napakowane pełno elektroniki i okablowania. Ciasno w przestrzeni silnikowej. Nie jest mi obca mechanika i elektronika, ale gdy zacznie się to wszystko sypać, będzie zabawa. Kilka lat soli na drogach wystarczy. poprzednio miałem mazdę 626 z 97 roku, tam to serwisowanie to dziecinna igraszka ;)

Pir-serwis - Pon 21 Maj, 2012

Dałbyś mi namiary na tego gościa od paneli-40W/12V.
Sam nad tym myślałem zima ale teraz nie widzę go na alegro.
Chciałem 2szt.na dach dać.
A najlepiej to 7szt.i do doładowania aku głównego.
Zyski nieduże ale...zawsze jakieś...
U mnie przetwornica się wyłącza jak chcę szrpnąc więcej prądu lub zwiększyć napięcie powyżej 13V na aku i to by się przydało,bo czasem sa momenty,że nie daje i szybko padnie mi aku 12V.

A kable jak?dziura w dachu...?
Gościu ze sląska miał 2szt.i kleił na silikon.

Anonymous - Śro 20 Cze, 2012

Niestety, panele kupowałem dawno i nie mam już namiarów na sprzedawcę.
Ale mam pełno ogniw luzem i mam zamiar je sprzedać, planowałem zrobić kolektory na dach, ale plany się zmieniły. Tymi modułami mozna obkleić cały samochód.
A co do paneli na dach priusa, tak będzie dziura w dachu na kabel.

Przy okazji , znowu byłem w Niemczech, tym razem we Frankfurcie n./Menem a dokładnie w Wiesbaden. Tam zaszedłem do salonu Opla i zobaczcie jakie mam zdjęcia :)
Niestety, Zbyszek się myli...bardzo mało, praktycznie zero pojazdów elektrycznych widziałem.

Pozdrawiam

Wiesiek

PS. Niestey, zdjęć dalej nie moge załaczyć (Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum.
Przekroczyłeś maksymalny limit uploadu (5 MB))....
Miały być zdjęcia opla ampera.

Zbyszek Kopeć - Śro 20 Cze, 2012

Jak ja jadę moim którymś autem EV, to nikt nie wie, że to EV, bo skąd ma wiedzieć, chyba że jadę zbyt wolno, to poczyta napisy i wówczas zacznie kojarzyć; ale jak znowu depnę na gaz, to myśli, że to kawał ............. .
Poznać się nie da, jeszcze może poszukać rury wydechowej, ale też myślą .................. .

mar56 - Śro 20 Cze, 2012

Rudzik nie możesz wrzucić tych zdjęć na jakiś serwer zdjęciowy i dać linka jest ich naprawdę dużo,a teraz odnośnie paneli FV do samochodu to więcej z nimi kłopotu niż pożytku ale to moje zdanie nie chcę rozwijać tematu,na obecną chwilę raczej do innych zastosowań niż samochód.Chyba żeby telefon doładować lub radia posłuchać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group