To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Prius bardziej dostępny

Anonymous - Sob 08 Paź, 2011

Obiecane fotki.
Więcej na blogu :
http://rudzik6.blogspot.com/

Arbiter - Sob 08 Paź, 2011

Ładnie. Choć myślałem, że może już całość pomalowałeś:). A ten wiatrak z tyłu to chłodzenie akumulatorów? http://forum.arbiter.pl/download.php?id=578
Anonymous - Sob 08 Paź, 2011

Moment, jest juz cały, zarejestrowany od 13 września, już 1000km chyba przejechałem.
Zdjęcia całosci w telefonie, szukam kabla;)
Tak, ten wiatrak do chlodzenia akumulatorów, musiałem go pokleic, tak samo jak zbiornik spryskiwacza, lampy i zaczepy do lamp. Dobrze, ze poduszki boczne nie wywaliło.

[ Dodano: Sob 08 Paź, 2011 ]
niestety, brak kabelka....zdjęcia po remoncie wkrótce....

Arbiter - Nie 09 Paź, 2011

oki, czekamy:)
Anonymous - Pon 10 Paź, 2011
Temat postu: zdjęcia po remoncie
zdjęcia po remoncie.
http://rudzik6.blogspot.com/

Anonymous - Pon 10 Paź, 2011

Przeca są :)
Arbiter - Pon 10 Paź, 2011

OOO. a jak patrzyłem niebyło (z komórki patrzyłem). Wygląda pięknie - jak nowa
Anonymous - Pon 10 Paź, 2011

Arbiter napisał/a:
OOO. a jak patrzyłem niebyło (z komórki patrzyłem). Wygląda pięknie - jak nowa


Dziekuje, na zdjęciach zawsze samochody wyglądaja lepiej niż w rzeczywistości. No ale nie jest tak źle :) Wisną oddam alufelgi do regeneracji i założę nowe opony michelin save energy, już czekaja w piwnicy . Te są dębica wielosezonowe. Światła do jazdy dziennej już założone, sa dobrze widoczne, mimo 2 W mocy za oba :) Ale chodziło o to aby jak najmniej ciągneły prądu a były legalne, maja RL001. Założyłem też LEDy na bocznych kierunkowskazach. Musze jeszcze wymienić światła STOP na LED, bo jak stoję na skrzyżowaniach to trzymam noge na hamulcu (inaczej musiałbym przełaczać na N) i długo świeci te 42W. Zamierzam też dorobić grzałkę (przeróbka z przenosnej grzałki 230V 1000W) do podgrzewania płynu chłodzącego blok silnika, ale w zasadzie zimą będe w ogrzewanym garażu, chyba, że bede ładował akumulatory i obawiam sie pożaru domu.
Przy okazji , jak ktoś ma domek , warto , gdy sie stoi zimą na zewnątrz , zamontowac taka grzałkę równiez do zwykłego benzyniaka, oszczędzimy na paliwie. Mozna grzanie płynu uruchomić np zdalnie pilotem w czasie śniadania, a potem idziemy do ciepłego samochodu.
Warto równiez ładować akumulator , zawsze to taniej , niż ładowanie z silnika benzynowego.

Wiesiek

kremir - Wto 11 Paź, 2011

Jak dla mnie malina :mrgreen: Świetnie dałeś sobie radę i efekt końcowy jest bardzo przyjemny. Dzięki za porady dotyczące materiałow i malowania. Na pewno się przydadzą.
Arbiter - Wto 11 Paź, 2011

Efekt moim zdaniem tez bardzo fajny. Szczególnie odnosząc do tego jak auto wyglądało. A co to za kołek obok kierownicy?:)

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2011 ]
ja też próbowałem coś rzeźbić z lakierowaniem;) http://toyota.arbiter.pl/...owanie.zderzaka
http://moto.arbiter.pl/ga...rowanie.skutera

kremir - Wto 11 Paź, 2011

Arbiter. Widzę że i u Ciebie jest się czym pochwalić :grin:
Przeczytałem że pistolet a właściwie cały zestaw jest z Chin. A co ze sprężarką? Czy możesz jakś niedrogą i dobrą (sprzecznośc?) polecić?

rudzik6 - przepraszam za oot ale takie informacje mogą być przydatne dla każdego kto chce sam coś zrobić.

Arbiter - Wto 11 Paź, 2011

No, żeby Rudzikowi wątku niepsuć, możemy założyć inny o lakierowaniu.
Sprężarkę mam marketową taką za 300 PLN. Ale mało lakierowałem - zderzak podkładem i skuter cały. Na moje potrzeby jest ok

Anonymous - Wto 11 Paź, 2011

Arbiter napisał/a:
Efekt moim zdaniem tez bardzo fajny. Szczególnie odnosząc do tego jak auto wyglądało. A co to za kołek obok kierownicy?:)

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2011 ]
ja też próbowałem coś rzeźbić z lakierowaniem;) http://toyota.arbiter.pl/...owanie.zderzaka
http://moto.arbiter.pl/ga...rowanie.skutera


Wyobraź sobie, że jak "uczyłem się" lakierować z pomocą internetu , to zajrzałem na tę twoją stronę własnie tu gdzie podałes link. Fajnie Ci to wyszło. Ty masz wiele fajnych pomysłów i czasem mnie czyms zainspirujesz :)
Jeśli chodzi o lakierowanie, nie taki diabeł straszny, najgorzej miałem z pogodą, co chwile przelotne deszcze. Najwięcej to dłubaniny przy przygotowywaniu do malowania. Ogólnie, trzeba próbowac, brać pistolet w reke i pryskać ;) Akurat te materiały którymi robiłem dosyc łatwo sie nakładają, ale ja i tak zrobiłem zaciek z bazy na tylnym słupku, podobno trzeba byc zdolnym , aby zrobić zaciek z bazy ;) . Poprawiłem zdzierając papierem i ponownie nanoszac bazę, bo jak na to pójdzie klar to już sie nie poprawi. A zaciek z klaru można spolerować.
Najlepiej kupić jakieś nie udane kolory w lakierni duzo taniej i uczyć się na jakiś starych drzwiach, a nawet tak jak ja na drzwiach od tego samochodu, potem wszystko ścieramy maszynką oscylacyjną i na nowo już właściwym kolorem. Co do maszynki oscylacyjnej, trzeba zainwestowac z 300zł najmniej, musi byc z hamulcem i o małym skoku. Ja kupiłem bosch prof 125mm, troche trudniej o papiery na rzep o tej średnicy, ale nie jest tragicznie. Bez maszynki to można sie zameczyć. Ale ręcznej roboty nie unikniemy, podkład szlifujemy papierem 800-1000 na mokro. OK. ale to nie na temat.

Wiesiek

Arbiter - Wto 11 Paź, 2011

No ja się przyznaję, że samo polakierowanie zderzaka to juz spanikowałem i oddałem do znajomego do lakierni. Moja praca polegała na przygotowaniu pod lakierowanie łącznie ze szlifowaniem podkładu. NIestety nie mialem gdzie tego trysnąć. A skuter to juz pomalowałem sam i zdziwiłem się, żę ładnie wyszło. Choć narobiłem też zacieków, ale na skuterze to nie ma takich wymagań jak na samochodzie;)


To widzę, ze masz już narzędzia i wiedzę, możesz robić z przystanków piękne samochody:)

Anonymous - Wto 11 Paź, 2011

Arbiter napisał/a:
Efekt moim zdaniem tez bardzo fajny. Szczególnie odnosząc do tego jak auto wyglądało. A co to za kołek obok kierownicy?:)


To dźwignia Parking, Drive, Neutral, Revers, B (B, nie wiem jak to sie nazywa, ale służy do hamowania silnikiem np. przy zjazdach w górach)

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2011 ]
Arbiter napisał/a:
No ja się przyznaję, że samo polakierowanie zderzaka to juz spanikowałem i oddałem do znajomego do lakierni. Moja praca polegała na przygotowaniu pod lakierowanie łącznie ze szlifowaniem podkładu. NIestety nie mialem gdzie tego trysnąć. A skuter to juz pomalowałem sam i zdziwiłem się, żę ładnie wyszło. Choć narobiłem też zacieków, ale na skuterze to nie ma takich wymagań jak na samochodzie;)


To widzę, ze masz już narzędzia i wiedzę, możesz robić z przystanków piękne samochody:)


Oj nie, pieknie to wychodzi naprawdę na zdjęciu, tak naprawdę , dla kogoś to trzeba jednak polakierować w pomieszczeniu, a tam znowu problem z klarem, bez wyciągu strasznie sie pyli i ponownie osiada na elemencie i psuje efekt (podobno, tak mówi sasiad lakiernik). Już kiedys lakierowałem cały samochód (125p) na podwórku (najlepiej na trawie aby sie nie pyliło), więc wiedziałem, że to wychodzi. Ale jest kilka problemów, jakieś pyły i muszki ;)
najlepiej rano, mniej muszek, szczególnie upodobały sobie klar, siadają i przyklejaja się. Wtedy bierzemy pinsetę i trzęsącą reka je zdejmujemy, bo zwykle tylko maja przyklejone nogi ;)

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2011 ]
kremir napisał/a:
Arbiter. Widzę że i u Ciebie jest się czym pochwalić :grin:
Przeczytałem że pistolet a właściwie cały zestaw jest z Chin. A co ze sprężarką? Czy możesz jakś niedrogą i dobrą (sprzecznośc?) polecić?

rudzik6 - przepraszam za oot ale takie informacje mogą być przydatne dla każdego kto chce sam coś zrobić.


Nie szkodzi, jak innym nie przeszkadza to możemy tu pisać.
Jak chcesz uzyskać zadowalający efekt, to pistolet i spręzarka jest ważna. Inaczej mimo dobrych materiałów możesz nie uzyskać dobrych efektów. A trochę lepszy pistolet wybacza błedy początkującego. Polecam taki zestaw jak ja. Lepiej dołożyc te 400zł do sprężarki i mieć zapas powietrza, chodzi o ilość na minutę , dlatego szukać dwutłokowej i najmniej 50l. Moja sprężarka kosztowała coś ok 800zł. ExPo czy coś takiego. Sąsiad był zaskoczony, że tak dobrze podaje powietrze i dopiero po dłuzszym czasie spada cisnienie. Pistolet za rozsądne pieniądze to evo-t ok. 300zł. Ale wystarczy to na lata. Wąż powietrzny najlepiej jak najkrótszy i nie taki cienki spiralny, ale grubszy normalny prosty. Odwadniacz też by sie przydał ok 40 zł.
No i warto zamontować cisnieniomierz przy samym pistolecie, ustawiać cisnienie na reduktorze przy sprężarce a patrzeć jakie mamy na pistolecie (oczywiście przy wcisniętym spuście), ja robiłem bazę na 2 atm, a klar na 2,5atm. Jak ktoś bedzie chciał cos polakierować to chętnie podpowiem krok po kroku. Spawanie, szpachlowanie, podkład , baza, klar ....

[ Dodano: Wto 11 Paź, 2011 ]
troche fotek pistolety, sprezarka, szlifierka oscylacyjna, migomat i samościemniajaca maska.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group