To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Prius bardziej dostępny

tomson - Sob 29 Paź, 2011

bateria składa się z 6 ogniw NIMH co daje 7.2V o pojemności nominalnej 6.5Ah waga baterii 1kg a w pakiecie samochodowym jest 28 szt takich baterii połączonych szeregowo.
Anonymous - Nie 30 Paź, 2011

No cóż.Jestem trochę rozczarowany tym drugim pakietem NiMH ,od .toyoty.Nie chcę zniechęcać.Liczłem że zamontujesz te lifepo4 czy coś w tym stylu. Chyba że kupiłeś bardzo tanio.Ja rozładowywałem pojedyncze kości zarówką h4 i z moich obliczeń wynika że 15kg akumulatora to około 1kW/h.Jeśli zamontujesz kilka takich pakietów to masa bardzo wzrośnie a prądu może być trochę za mało.Jednak trzmam kciuki i czytam wszystko systematcznie.Najchętniej zaraz bym się z kimś zamienił na taką toyotę i zaczął robić to samo.
Anonymous - Pon 31 Paź, 2011

henmik1 napisał/a:
No cóż.Jestem trochę rozczarowany tym drugim pakietem NiMH ,od .toyoty.Nie chcę zniechęcać.Liczłem że zamontujesz te lifepo4 czy coś w tym stylu. Chyba że kupiłeś bardzo tanio.Ja rozładowywałem pojedyncze kości zarówką h4 i z moich obliczeń wynika że 15kg akumulatora to około 1kW/h.Jeśli zamontujesz kilka takich pakietów to masa bardzo wzrośnie a prądu może być trochę za mało.Jednak trzmam kciuki i czytam wszystko systematcznie.Najchętniej zaraz bym się z kimś zamienił na taką toyotę i zaczął robić to samo.

Musiałem naprawić baterię, która padła. Najpierw miałem zamiar wymienic jedynie uszkodzony moduł i ..........reszta na blogu : http://rudzik6.blogspot.com/

Arbiter - Pon 31 Paź, 2011

Fajnie to robisz. Podziwiam. I zazdroszczę. Do moich jazd gdzie samochod wykorzystuje wyłącznie do jazdy po mieście (korki) i robię max 30km co kilka dni, takie PEHV byłoby idealne.

A co do kolegi z forum który nie wysłał akumulatorów, to przykra sprawa. Jakby co, dawaj znać - bedziemy szukać adresu IP

Anonymous - Pon 31 Paź, 2011

Arbiter napisał/a:
Fajnie to robisz. Podziwiam. I zazdroszczę. Do moich jazd gdzie samochod wykorzystuje wyłącznie do jazdy po mieście (korki) i robię max 30km co kilka dni, takie PEHV byłoby idealne.

A co do kolegi z forum który nie wysłał akumulatorów, to przykra sprawa. Jakby co, dawaj znać - bedziemy szukać adresu IP


Podejrzewam, że ktoś może się podszył za kolege, przeczytał, że chcę kupic taki moduł i wysłał mi na e-maila dane do przelewu....

[ Dodano: Pon 31 Paź, 2011 ]
Sprawdziłem, ten moduł miał mi wysłać kolega henmig1, kolego co sie stało, dawno przelew zrobiłem. Czy to ty przysłałeś mi dane do przelewu? A może zwyczajnie wypadło ci z głowy?

Wiesiek

Arbiter - Wto 01 Lis, 2011

henmik1
http://forum.arbiter.pl/p...wprofile&u=1094
Ostatnia wizyta:
Dzisiaj 1:27 (Minut: 9) Online
(public93141.xdsl.centertel.pl )

Anonymous - Wto 01 Lis, 2011

Doczytałem się że to może o mnie chodzi.Jeśli , henmik1 , to ja wysłałem tylko meila chyba z numerem telefonu.Numeru konta nie podałem to i nie czekam na przelew.Najlepiej zadzwoń.To się dogadamy. Cześć.
Anonymous - Wto 01 Lis, 2011

[ Dodano: Wto 01 Lis, 2011 ]
henmik1 napisał/a:
Doczytałem się że to może o mnie chodzi.Jeśli , henmik1 , to ja wysłałem tylko meila chyba z numerem telefonu.Numeru konta nie podałem to i nie czekam na przelew.Najlepiej zadzwoń.To się dogadamy. Cześć.


Może ktoś sie podszył pod Ciebie, 35zł nie majatek, gdybyś to był jednak Ty i wypadlo ci z głowy, co się zdarza i mi też :) nie bedziemy tego dalej roztrzasac tutaj na forum , odezwij sie zwyczajnie na priv i nic wiecej na ten temat publicznie nie piszemy. Otrzymałem maila takiej treści (dane wstawiłem gwiazdki):

> Witaj rudzik6,
>
> Jeśli mam wysłać pocztą ,to proszę wysłać na moje konto 35złotych.Będzie
> to cena jednej kości razem z wysyłką .Czyli 6x1.2v nihm.Ja postaram się
> wybrać możliwie dobre ogniwa . Nr, konta to ; ....................85 ****
> **** **** **** 3000 0001 Bank pocztowy M****z H**** 37-***
> P*****K J*****a 186b .Telefon 6*****6 . Cześć.
>
> ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
> Email wysłany do Ciebie od henmik1 z wykorzystaniem Twojego konta na
> forum.arbiter.pl. Jeżeli ta wiadomość zawiera spam lub treści obraźliwe
> skontaktuj się z webmasterem forum pod adresem: forum@arbiter.pl Do listu
> załącz cały ten email, z nagłówkami włącznie.

Anonymous - Wto 01 Lis, 2011

Chyba jednak sprawdzę konto .Pieniądze na pewno nie zginą jeśli jednak podałem nr, konta.Ten mail na forum ''Arbiter ''.nie otwiera ni się .Musiałem podać jakiś inny niż na tamtym forum bo nie mogłem się zarejestrować. henmi77@tlen.pl z tym nie mam problemu ,lub tel 693 808 686.Co do prądu ładowania to gdzieś w internecie znalazlem że 1.46v,i tak ładuje.Mam ładowarkę do małych Nimh i ta ładuje do 1,47v i się wyłącza .A prąd minimalny np. przy 8 ogniwach szeregowo to 9.5v .czyli 1.18v.dalej to krzywa na wykresie gwaltownie spada.Cześć.
Anonymous - Śro 02 Lis, 2011

henmik1 napisał/a:
Chyba jednak sprawdzę konto .Pieniądze na pewno nie zginą jeśli jednak podałem nr, konta.Ten mail na forum ''Arbiter ''.nie otwiera ni się .Musiałem podać jakiś inny niż na tamtym forum bo nie mogłem się zarejestrować. henmi77@tlen.pl z tym nie mam problemu ,lub tel 693 808 686.Co do prądu ładowania to gdzieś w internecie znalazlem że 1.46v,i tak ładuje.Mam ładowarkę do małych Nimh i ta ładuje do 1,47v i się wyłącza .A prąd minimalny np. przy 8 ogniwach szeregowo to 9.5v .czyli 1.18v.dalej to krzywa na wykresie gwaltownie spada.Cześć.


Dla uporządkowania, nie obraź sie, ale nie jesteś pewnie fachowcem od elektryki-elektroniki. Przetłumaczę to co napisałeś na prawidłowy język:
Co do ładowania, to gdzieś w internecie znalazłem , że napięcie maksymalne to 1,46V, i tak ładuje. Mam ładowarke.....do 1,47V (nie musimy pisac napiecia, bo symbol V to mówi, wiec jest prawidłowo)....A napięcie minimalne np. przy 8 ogniwach to 9,5V czyli 1,18V.

Wiem to pokutuje po szkole podstawowej, uczono prąd o napięciu tyle i tyle. Prąd to prąd tamto i ludzie mówią mam prąd 5V :)
A w elektronice mówi się : jest napiecie 5V i płynie prąd 5A.
No mozna powiedzieć prąd o napieciu 5V, w sensie abstarakcyjnym jako cos co potencjalnie jest źródłem prądu, czeka na popłynięcie ;)
Ale w elektronice raczej tak sie nie mówi.
Ogólnie napiecie to coś jak woda zebrana w zbiorniku na tamie, czeka na wypłyniecie, ma potencjał i tym wiekszy niż różnica poziomów wody - potencjałów .
A prąd to cos jak rzeka , strumień, płynie . Prąd popłynie gdy otworzymy zaporę na tym zbiorniku.

Nigdy nie mów prąd bez słowa napięcie gdy używasz symbolu V i spokojnie możesz powiedzieć prąd używając symbolu A.


Wiesiek

Anonymous - Pią 04 Lis, 2011

Nie ma spraw.I to zapewne ucieszy wielu co nie wierzą w swoje możliwości,bo mam też pdstawowe umiejętności z innych dziedzin które tu się przydają i to bardzo .Doszukałem się tego przelewu .Paczkę oczywiście wsłałem. HEN.
Anonymous - Pią 04 Lis, 2011

henmik1 napisał/a:
Nie ma spraw.I to zapewne ucieszy wielu co nie wierzą w swoje możliwości,bo mam też pdstawowe umiejętności z innych dziedzin które tu się przydają i to bardzo .Doszukałem się tego przelewu .Paczkę oczywiście wsłałem. HEN.


Nikt nie jest doskonały , czlowiek całe życie sie uczy. Szczególnie jak poznaje nowe hobby.
Ten nie popełnia błędów co nic nie robi. Chwała ci , że coś robisz.
Ja też słucham i się uczę. Niestety jestem już chyba starej daty, nie mogę sie przemóc aby mówic voltów zamiast volt i amperów zamias amper.....:)
Jeszcze raz przepraszam za uwagi. Za przesyłkę dziękuję , czekam i pozdrawiam

Wiesiek

[ Dodano: Pią 11 Lis, 2011 ]
henmik1 napisał/a:
Nie ma spraw.I to zapewne ucieszy wielu co nie wierzą w swoje możliwości,bo mam też pdstawowe umiejętności z innych dziedzin które tu się przydają i to bardzo .Doszukałem się tego przelewu .Paczkę oczywiście wsłałem. HEN.


Serdecznie dziękuję, moduł NiMH otrzymałem.

Pozdrawiam

Wiesiek

PS. Dzisiaj miałem pierwszą jazdę EV priusem, rzeczywiście wyciąga się bezpiecznik EFI i mamy full EV :) Jazda całkiem normalna, w zasadzie nie widzę różnicy przy moim stylu jazdy, przyśpieszenie ok, coś jak w 126p. Jechałem maksymalnie 50km/h

[ Dodano: Sob 12 Lis, 2011 ]
Ponieważ struktura forum jest tak , że moje aktualne wpisy i tak nie pojawiają się jako aktualne, nie będę tutaj zdawał żadnych relacji z modyfikacjii priusa bo zwyczajnie nie chce mi sie marnować czasu na wpisy, których nikt nie przeczyta, bo przeciez nie będzie zaglądał na mój wpis datowany miesiac temu, bo uznaje , że jest już tak daleko, ze go czytał , a czas to to co jest najceniejsze. Zapraszam wkrótce na mój blog http://rudzik6.blogspot.com/ , gdzie będą takie sprawy jak : prius, skuterek, inne pojazdy w tym spalinowe, obróbka metali, tokarka , frezarka , cnc, elektronika.

Pozdrawiam

Wiesiek

PS. Jak ktos ma jakieś pytania , prosze pisać na priv, odpowiem indywidualnie. Prius juz w zasadzie jest pracujący w trybie full EV. Bateria naprawiona i przystosowana do hackowania. mam kilka zdjęc z przeróbki.

Mibars - Pon 14 Lis, 2011

rudzik6 napisał/a:
moje aktualne wpisy i tak nie pojawiają się jako aktualne


Tak więc robię ci Bump! :) Znów jesteś na górze w aktualnych :)

Całość przeczytałem, na updatey również czekam(y). Niesamowite, że pod ręką dostępna jest taka idealna baza na EV, w dodatku jak ktoś całkowicie nie chce się rozstawać z dużym zasięgiem i wygodą tankowania w minutę, to można pozostawić benzynowy i za sprawą jednego przełącznika jechać dalej w trasę na benzynie.

Czy ja dobrze zrozumiałem, że z tych wszystkich baterii, które masz złożyłeś jedna, która jeździ w aucie "na stałe", a pozostałe są "na krótko" do niej podczepiane z pominięciem komputera, który tymi akumulatorami zawiaduje?

Arbiter - Pią 18 Lis, 2011

Rudzik, wyłączyłem już tą opcję w forum i każdy nowy post powinien się pojawiac jako nowy a nie sklejać.

No i zdawaj raport na bieżąco, bo kwestia priusa jest bardzo ciekawa.

Jaki maks zasięg zrobiłes?

Natanoj - Sob 19 Lis, 2011

Jak już powstanie blog to proszę o linka, na razie udało mi się znaleźć tylko album na picassie i tak mnie ciekawi co to za anglik z rozwalonym przodem?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group