To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Inne pojazdy, mechanika pojazdów - Prius bardziej dostępny

Anonymous - Nie 20 Lis, 2011

Mibars napisał/a:

Całość przeczytałem, na updatey również czekam(y). Niesamowite, że pod ręką dostępna jest taka idealna baza na EV, w dodatku jak ktoś całkowicie nie chce się rozstawać z dużym zasięgiem i wygodą tankowania w minutę, to można pozostawić benzynowy i za sprawą jednego przełącznika jechać dalej w trasę na benzynie.

Czy ja dobrze zrozumiałem, że z tych wszystkich baterii, które masz złożyłeś jedna, która jeździ w aucie "na stałe", a pozostałe są "na krótko" do niej podczepiane z pominięciem komputera, który tymi akumulatorami zawiaduje?


No nie do końca, jeździłem baterii w pełnym trybie EV z fabrycznym zestawem (jedynie po wymianie modułów na prawie nowe), przejechałem 2,5km. W tej baterii jedynie wyprowadziłem specjalne złacze do oszukiwania komputera baterii link http://rudzik6.blogspot.com/

Anonymous - Czw 01 Gru, 2011

... a z jakiego auta masz te kolektory na dachy (audi chyba coś takiego miało)
Anonymous - Czw 01 Gru, 2011

chonza napisał/a:
... a z jakiego auta masz te kolektory na dachy (audi chyba coś takiego miało)


Nie wiem które to miało, wyglądają dokładnie jak szyba z szyberdachu, ciemne, wygiete szkło.


Wiesiek

Nostusek - Pią 09 Gru, 2011

Auto o nazwie Fisker Karma ma seryjne dach z ogniw fotowoltaicznych jakby ktoś pytał...
Anonymous - Pią 09 Gru, 2011

caly koncern vw, ogniwa do napędu klimatyzacji na postoju. montowane w szyberdachu za dużą dopłatą. najtańszy samochód z tym używany to chyba będzie passat b6
Zbyszek Kopeć - Sob 10 Gru, 2011

Mogę też przypomnieć:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
i są mistrzami.

Anonymous - Sob 10 Gru, 2011

chonza napisał/a:
... a z jakiego auta masz te kolektory na dachy (audi chyba coś takiego miało)


Dzisiaj testowałem jeden panel-szyberdach, nominalnie 40W, podłaczony do 55W 12V żarówki samochodowej. O 12:00 prostopadle do czystego słońca uzyskałem 10V i 2A, czyli 20W. Żarówka się żarzyła. W lato było jednak pełne 40W.

nanab - Nie 11 Gru, 2011

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Mogę też przypomnieć:

idąc dalej:
http://pl.wikipedia.org/w...i_Tramwaj_Wodny

Anonymous - Pon 12 Gru, 2011

Mmmm... tak, takie tramwaje tylko u nas w Bydgoszczy :) szczerze mówiąc muszę przyznać że stosunkowo mało osób nimi pływa, a szkoda bo fajna rzecz, ja płynąłem raz. Najbardziej podoba mi się to że pływa się na normalnych biletach bydgoskiej komunikacji miejskiej.
Mibars - Śro 18 Sty, 2012

Jak się Prius sprawuje zimową porą?
Anonymous - Czw 19 Sty, 2012

Mibars napisał/a:
Jak się Prius sprawuje zimową porą?


Bardzo dobrze, żadnych problemów. Pali trochę więcej ze względu na ogrzewanie. Czasami gdy stoję na światłach , a silnik spalinowy jest w stanie wyłaczenia, nagle się włacza ze względu na ogrzewanie to wyłaczam gałkę nawiewu i silnik gasnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zdecydowałem się też na sekwencyjny gaz LPG , sam montuję.

Pozdrawiam

Wiesiek

mar56 - Czw 19 Sty, 2012

Masz uprawnienia na montaż gazu,czy pożniej Ci ktoś podbije?
Zbyszek Kopeć - Czw 19 Sty, 2012

Teraz to będzie całkowicie potrójna hybryda.
Dodaj jeszcze silnik odrzutowy pod autem lub na dachu itp..

Mibars - Czw 19 Sty, 2012

Pojazd trójpaliwowy, chyba idziesz na rekord jeśli idzie o zasięg Priusa :)

Czy baterie już zamontowane i wykorzystywane, czy nadal budujesz całość? Masz już ich trochę, szkoda by było, żeby całość leżała i się kurzyła :)
Jak to jest z tym samodzielnym montażem gazu, rozumiem, że będzie wbity w dowód?

jatko - Czw 19 Sty, 2012

Jeżeli sam zamontuje instalacje gazową to jedyna opcja wbicia w dowód jest przejście przeglądu rozszerzonego u gazownika poświadczonego odpowiednim dokumentem - bez tego nie zrobi nawet przeglądu na stacji diagnostycznej

jeżeli natomiast ma być to montaż na własną rękę i bez papierów to publicznie bym się nie przyznawał



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group