To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem w kole - Gazelle innergy error d1

Sed - Śro 22 Maj, 2019
Temat postu: Gazelle innergy error d1
Cześć!

W moim rowerze gazelle innergy xt plus uszkodziła się wtyczka 3 pinowa ładowarki i podczas ładowania baterii zasilanie zostało podane na piny 1 i 3, zamiast na 1 i 2 pin.

Teraz na wyświetlaczu pojawia się Er d1. Po naciśnięciu Mode - znika Er d1, pojawia się ekran z prędkością i przebiegiem Total ale oba pola są wyzerowane. Nie można wyłączyć panela, pomarańczowe podświetlanie jest cały czas aktywne. Zmienia się tylko pole gdzie wyświetla się poziom baterii tzn albo kwadraciki są puste lub jeden kwadracik przechodzi kolejno przez wszystkie pola. Działa sterowanie oświetleniem z panela. Mode i View brak reakcji.

Mam jeszcze zapasowy silnik z wymontowaną przekładnią - po podłączeniu tego silnika najpierw pojawia się Er d1 i Er A4. Po naciśnięciu Mode pojawia się ekran pomiarem prędkości - jest 0km/h ale przebieg całkowity jest już poprawny. Tutaj działa wyłączanie panela oraz włączanie, działa przycisk Mode, działa View, działa sterowanie oświetleniem przednim.

Także na nowym silniku funkcje wyświetlacza działają, ale są jakieś błędy: d1 i A4.

Czy macie jakieś sugestie jak poradzić sobie z tematem?

Kamil7978 - Śro 01 Lut, 2023

Cześć mam ten sam problem w gazelle innergy , D1 i A4 oczywiście brak wspomagania, bareria jest ok tzn jeśli chodzi o ogniwa napięcie, pomiędzy pin 1-2 jest 41 volt natomiast 1-3 i tu nie wiem czy ta wartość jest prawidłowa bo wynosi 31 volt. Rower nie był dużo użytkowany przebieg 2500km. Prędkościomierz wskazuję zero podczas jazdy.Moze ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group