To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Piasta przedniego koła czy wytrzyma prędkość 40-50kmh

baranski86 - Czw 20 Cze, 2019
Temat postu: Piasta przedniego koła czy wytrzyma prędkość 40-50kmh
Dzień dobry, mam pytanie do posiadaczy ebike.Czy Piasta rowerowa przedniego koła wytrzyma średnie prędkości rzędu 40-50kmh.Czy są jakies wzmacniane Piasty do tego przeznaczone? Czy nie przejmować się tym wcale. Pytam bo od niedawna mam ebike i właśnie rozwija on prędkości ponad 40kmh .
wiedzmin44 - Czw 20 Cze, 2019

co to za rower?
baranski86 - Pią 21 Cze, 2019

Rower górski składamy mifa 26 cali
Inc0 - Pią 21 Cze, 2019

zwykła piasta powinna wytrzymact te 40-50km/h ale dla pewności i ze wzgledu na wieksza mase i predkosci wybrałbym wersje nie na tzw "wianuszkach" ( tanie ale może się rozkręcić i pilnowac trzeba smarowania) tylko na łożyskach maszynowych( droga ale wiele moze zniesc i długo od czasu do czasu na analogu z górki pomykać sie zdarzało 80km/h i praktycznie jest bezobsługowa przez wiele tys km )
andypip - Pią 21 Cze, 2019

o piastę bym się najmniej martwił.
raczej obręcz porządna, stożek wzmacniany, kapslowany i szprychy nie pocieniane.
"zwykłe" koło co 50 km musiałem centrować aż się w końcu promieniowo pokrzywiło.

borsuk - Nie 23 Cze, 2019
Temat postu: Re: Piasta przedniego koła czy wytrzyma prędkość 40-50kmh
baranski86 napisał/a:
Dzień dobry, mam pytanie do posiadaczy ebike.Czy Piasta rowerowa przedniego koła wytrzyma średnie prędkości rzędu 40-50kmh.Czy są jakies wzmacniane Piasty do tego przeznaczone? Czy nie przejmować się tym wcale. Pytam bo od niedawna mam ebike i właśnie rozwija on prędkości ponad 40kmh .

Ponad 40km/h to rozwija każdy rower, a średnią prędkość to masz chyba niższą? Radzę pojeździć i dopiero w miarę potrzeby wymienić obręcz czy koło. Krytyczna jest nie szybkość ale masa roweru wraz z rowerzystą i przyśpieszenie. Te problemy dotyczą ciężkich ebików z silnikami dużej mocy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group