ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Przekładnie pasowe HTD
Autor Wiadomość
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008   

Czytam temat i trochę niejasności tu pada. przede wszystkim co innego pasek zebaty klinowy ten do wariatora, a co innego pasek zębaty HTD płaski. Ten HTD ma większą sprawność. Brak uślizgów. Jego zaletą co do łańcuchów jest to, że nie podlegają wyciąganiu się. Przynajmniej tak intensywnemu jak łańcuchy. Mają w sobie nici nylonowe, i ich długość nie zmienia się z czasem. Sprawa trwałości, to tylko temat jakie zastosuje się przede wszystkim średnice na kołach. To kwestia tylko ich obciążenia jednostkowego. Jedyny problem w porównaniu do łańcuchów to większa szerokość tych pasów i konieczność stosowania szczelnej obudowy przed błotem.
 
 
adjl
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008   

Nawet na allegro sprzedają, ciekawe jak mała jest ta sprawność?
Sprzeglo CVT
EDIT:
swoją drogą "wyglądającą łatwo" konstrukcją wariatora jest ta przedstawiona na Rys. 10 f) na xLabs
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Ciekawe rozwiązanie rodzimej produkcji LINK
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 04 Lis, 2009   

U mnie ten pasek zębaty jest czarny.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Emil 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Jelenia Góra
  Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   Pomoc w znalezieniu tańszego pasa

Przyłączę się do tematu.

Zamierzam zbudować przekładnię do roweru. Potrzebuję pas zębaty o długości od 110cm do 150cm.

Koła pasowe będą o średnicach 3,7cm i 30cm. Silnik 450W 36V.

Na stronie cnc.info.pl pas T5 o szerokosci 16mm i długości 110cm kosztuje 67zł.

Przy długości pasa 110cm silnik musiałby znajdować się po boku koła tylnego (przechylanie roweru na bok), dlatego wolałbym pas o długości 150cm (silnik byłby umieszczony nad kołem tylnym), który jest dla mnie zbyt kosztowny.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie możnaby zdobyć taniej podobne pasy?
Rozważałem już kilka innych i nie nadają się, np. od pralek (wieloklin, poślizgi) i skuterów spalinowych (zbyt krótkie, najdłuższy jaki znalazłem to 84,2cm).

Proszę o poradę.
_________________
Pozdrawiam.
http://ev.arbiter.pl/gale...wer.elektryczny :)
http://ebike1.blogspot.com/
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

Nie kombinuj, bierz z cnc. Może drogawo, ale sprzawdzone przeze mnie w paru pojazdach i nadal jeżdżę. Nie mam żadnych problemów. Kupujesz w końcu raz na parę lat.
 
 
ezbig
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 17
Wysłany: Nie 17 Paź, 2010   

Temat już stary, ale może kogoś jeszcze zainteresuje. Proponuję zainteresować się firmą Megadyne (google). Mają sklep internetowy. Co prawda mają tam tylko ceny kół i pasów klinowych, ale już po tym widać, że to nawet 50% tych z cnc. Po pasy trzeba wysyłać zapytania. Podaje się przełożenie i ogólne parametry oczekiwane od przekładni (najlepiej zadzwonić i pogadać), a handlowiec policzy i zaproponuje odpowiedni rodzaj pasa. Cnc sprzedaje akcesoria takie jak wszyscy, ale ceny mają czasem z kosmosu (niektórzy przy temacie automatyka przemysłowa od razu dopisują przynajmniej jedno zero na końcu :) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group