ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Schemat regulatora silnika 24VDC
Autor Wiadomość
Eryk
[Usunięty]

Wysłany: Śro 28 Lut, 2007   Schemat regulatora silnika 24VDC

Witam forumowiczów

Mam prośbe czy ktoś ma schemat kontrolera na lm339 na napięcie 24V. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by go wrzucił, jeszcze lepiej gdyby była do tego płytka :-) . Z góry dziekuje

Pozdrawiam
 
 
Eryk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

Szkoda że nikt mi nie podał jakiegoś konkretnego linka do schematu ale w sumie wyszło na dobre :) Zrobiłem sam prosty kontroler na LM324 nie ma tam niestety zabezpieczenia przed poborem zbyt dużego prądu przez silnik ale to nie problem bo chyba kazdy wie co robi. Testowałem go na silniku BOSH GPA 24V 750W :) . Całkiem fajnie to śmiga. Pracuje jeszcze nad lepsza liniowością manetki gazu bo zbyt płynnie nie sa regulowane obroty silnika. Chyba problem leży po stronie progów napięcia. Choć manetka jaką dostałem nie wiem czy sie w pełni dobrze zachowuje bo podająć na nią 5V na wyjściu manetka na 0 na wyjściu daje 0,86V a na fula 4,7V. Zresztą za jakiś czas wrzuce schemat może ktoś podrzuci jakieś ciekawsze koncepcje do tego schematu :wink: Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group