ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower Batavus Padova kompletowanie osprzętu
Autor Wiadomość
dragus1208 
początkujący


Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Tak to wyglądało w środku:

http://p1.bikepics.com/20...668901-full.jpg
http://p1.bikepics.com/20...668900-full.jpg
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Czyli do wyjścia podpinasz jedynie zasilanie z tego co widzę...

Druga sprawa - chyba tam ktoś już coś grzebał w tym silniku. Po stronie bez płytki widać że chyba ktoś coś kombinował już - to są końce uzwojeń na moje oko które powinny być zwarte razem (silnik spięty w gwiazdę - przewody: niebieski żółty i zielony połączone ze sobą od strony bez płytki )

Z drugiej strony akurat nie widać opisów na płytce ale wygląda na to że czerwony oznaczony jako PWR + to jest plus zasilania - widoczny czarny kabel to minus zasilania (nie widzę dokladnie opisu ale chyba tam jest GND i przy żółtym nie widzę opisu wcale bo kabel zasłania...
Pęczek cienkich kabelków od strony płytki zdaje się być kabelkami od czujników halla - czyzby były pocięte czy mnie się tylko zdaje ?
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Na zdjęciu z widocznym sterownikiem są trzy (nie obcięte) przewody: (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) niebieski, żółty, zielony.
Te trzy przewody podpinasz do zakupionego sterownika (uwaga: kolejność nie zawsze jest zgodna z kolorystyką ale na początek podłączyłbym w takiej samej konfiguracji kolorystycznej).
Gorzej nieco z tymi czujnikami Hala bo nie ma foty od drugiej strony a przez otwór wychodzi zdecydowanie za dużo kabelków.
Dasz radę podejrzeć jak to wygląda pod drugim deklem ?
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

To ja się zapytam inaczej - te zdjęcia są zrobione z obu stron czy Przed i po wyjęciu kontrolera ?
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
dragus1208 
początkujący


Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 10
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Zdjęcie jest robione z tej samej strony. Drugiej nie mogę zdjąć bo nie mam klucza do wykręcania kasety. Wyprowadzenia kabla czarnego, czerwonego i żółtego to GND, VCC, DAT. Te 3 kable idące od uzwojenia wchodzą do punktów Coil1, Coil2, Coil3. Tych cieniutkich kabli jest 7. Oznaczenia na płytce to H1,L1,H2,L2,H3,L3 i masa. Jak w takim razie muszę postąpić. Mogę samo uzwojenie podpiąć do tego zamówionego sterownika i będzie śmigać??
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Dlatego prosiłem o zdjęcie kolego. To jest taki sam silnik jak ten co próbowałem. Bądź spokojny, ma 3 halle i działa podłączony do sterownika hallotronowego. Mam taki rozebrany i jakby co to pomogę. postaraj się otworzyć drugą stronę. W tym co mam to czujniki są wlutowane w malutką płytkę drukowaną i z niej wychodzą kabelki. Postaram się sprawdzić jak podłączyć kolory i dam znać.
A klucz do kasety to kosztuje z 10 czy 20 zeta. Polecam się zaopatrzyć, przyda się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group