ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik magma 24v 350w zakończył swój krótki żywot
Autor Wiadomość
fazi 
młodzik
Artek


Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: Świątniki Górne
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

ja mam aku żelowe MWH 9ah więc szału ni ma i mają już rok. Pewnie 500w by je wydoiła momentalnie.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
Kupujac wieksze silniki trzeba jednak brac pod uwage wydajnosc aku i to nie tyle pojemność ale prąd przy małym spadku napiecia, tak by nie dochodzilo do dobijania aku. W moim 'maluchu' 250 W 36 V, w czasie jazdy do 30 km na godz max moc pobierana siega 630 W przy prądzie ok 17 A.


No tak, ja mam dwa grensavery 20 Ah po mieście można śmiało śmigać a i poza miasto się wybrać, ale nie daleko
U mnie sporo górek jest dlatego też montuje sobie trzybiegową piastę. A i też w planach jakieś litowe aku ale to jeszcze nie teraz.
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

Im silnik większej mocy tym lepszy, Jeżeli obciążenie będzie mniejsze tym mniejszą energię pobierze z aku (silik sam nie pobiera dużej mocy tzw bieg jałowy). Jedyną wadą jest to, że więcej waży.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

gienek333 napisał/a:
Im silnik większej mocy tym lepszy, Jeżeli obciążenie będzie mniejsze tym mniejszą energię pobierze z aku (silik sam nie pobiera dużej mocy tzw bieg jałowy). Jedyną wadą jest to, że więcej waży.
Zgadza się ale mając silnik większej mocy ciągnie człowieka żeby manetkę bardziej odkręcać :)
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Wlasnie o tym w domysle pisalem, bo przykładowa zamiana w moim przypadku z 250 W na 500 spowodowalaby chwilowe prądy rzędu 25-27A przy większym przyspieszeniu i szybkosci pewnie ok 35 km/h ale bylby to zbyt duży prąd (eksploatacyjnie niszczący) dla mojego zestawu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Rozwiązałem tę kwestię kupując silnik o dużej mocy (48V/1000W) z programowalnym sterownikiem. Ustawiam progi poboru prądu dla określonego akumulatora (obecnie ciągły pobór na 20A a w piku na 30 A oraz napięcie pakietu i dynamikę przyspieszenia). Jeżdżę w miarę spokojny o kondycję akumulatora (4 Greensevery 20Ah w szeregu). W przypadku wymiany akumulatorów na odpowiednio wydajniejsze i pojemniejsze parametry poustawiam inaczej. Rozwiązanie mam nadzieję przyszłościowe. Inna sprawa, że sterownik (Magic Pie 3) w niekontrolowany sposób wraca do ustawień początkowych i może pobierać prąd do 50A, dla aku to już katastrofa. Jak by ktoś coś więcej wiedział o tej przypadłości, proszę o info.

Post trochę nie na temat bo tu o DC a ja o BLDC, wybaczcie, ale może być zachętą co do decyzji zakupowych dotyczących silników.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group