ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wakacyjne e-rowery dla rodziny
Autor Wiadomość
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 27 Cze, 2015   wakacyjne e-rowery dla rodziny

Moje e-rowery przygotowane na wczasy nad Balatonem

Obrazek

1. Mój pierwszy samodzielnie złożony rower elektryczny;

Obrazek

Składak przerobiony na elektryczny. Początkowo na bateriach żelowych (3 X 17Ah), obecnie Li-Ion 36V / 7.8Ah / 280Wh. Silnik 250W w kole 20", sterownik KU 65 ze wskażnikiem LCD, PAS. Wspomaganie na wpełni naładowanej baterii; w trybie "HIGH" do 33km/godz, w trybie "MEDIUM" do 26km/godz, w trybie "LOW" do 16km/godz. W trakcie rozładowywania baterii prędkość spada o 3-5km/godz. Zasięg roweru zarówno w górach jak i po płaskim spełnił moje oczekiwanie i w trybie "HIGH" wynosi minimum 30km.

na bazie tego roweru powstał również tandem, lecz nie do końca spełnił moje oczekiwania.

Obrazek

2. Ponieważ żona, na pokazanym wyżej rowerze, nie czuła się bezpiecznie, powstała nastepna konstrukcja:

Obrazek

Bateria Li-Ion 36V / 7.8Ah / 280Wh. Wymieniony silnik 250W i sterownik, bo były popalone (oba z Magmy), sterowanie manetką. Maksymalna prędkość, na naładowanej baterii ~25km/godz. Zasięg roweru na samym silniku minimum 25km. Rower idealny dla dzieci i osób z problemami w poruszaniu się. Idealnie nadaje się do przewożenia samochodem i turystyki ze względu na wymiary i wagę (~15kg).

3. Trzecia konstrukcja dwu-osobowa

Obrazek

Bateria Li-Ion własnej konstrukcji 29V / 10.8Ah / 310Wh. W baterię wbudowany jest prosty układ umożliwiajacy ładowanie baterii z ładowarki 36 voltowej. Silnik 250W, sterowanie manetką z PAS'em. Maksymalna prędkość, na naładowanej baterii ~33km/godz. Zasięg roweru na samym silniku minimum 30km. Zalety; jak wyzej

4. Do ładowania rowerów służy zmodernizowana ładowarka z Magmy;

Obrazek

Umożliwia ona jednoczesne ładowanie dwóch rowerów oraz orientacyjny pomiar napięcia i natężenia prądu ładowania.

_moje e-bike3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 314 raz(y) 1,07 MB

_moje tandem.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 292 raz(y) 122,36 KB

_moje2os.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 391 raz(y) 1,06 MB

_moje żony.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 342 raz(y) 926,21 KB

moje e-bike1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 334 raz(y) 949,94 KB

_moje moj.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 299 raz(y) 2,78 MB

 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 27 Cze, 2015   

Fajny "zestaw" wakacyjny :-) , ja też przygotowuję się na wyjazd ale bliżej bo w Bieszczady w sierpniu. Trochę się boję bo będę jeździł sam a jeszcze "gumy" nie złapałem i nie wiem jak sobie poradzę gdyby co. Chciałem kupić dętki Gaadi (takie z dwoma końcami) ale chyba mi się nie uda gdyż wszędzie albo nie wiedzą o co chodzi albo radzą pytać się i czekać.
Jeżdżę na baterii 25V albo 36V z tym, że 25V ma pojemność 10Ah i na trochę wystarczy natomiast ta 36V ma pojemność jedynie 6.4Ah ale za to szybkość w trybie Low wynosi 25 km/godz a w pozostałych odpowiednio więcej przy czym max.dystans jaki na tej 36V uzyskałem to ok.20 km co raczej na dłuższe wycieczki jest za mało. Dlatego zmontowałem jeszcze dwie dodatkowe baterie 36V o podobnych pojemnościach które mogę wozić w kuferku i przełączać gdy BMS odetnie zasilanie, mógłbym też połączyć je równolegle ale jeszcze tego nie próbowałem chociaż pojemności wydają się podobne. Na zdjęciu widać połączenie dodatkowej baterii w kuferku z główną za siodełkiem (czarny i czerwony kabelek).
Tobie polecałbym tylko (jesli mogę?) zamontować w przynajmniej jednym rowerku lusterko, jest bezcenne gdy jeździ się po szosie lub w mieście.

Pojazd.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 332 raz(y) 375,42 KB

 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 28 Cze, 2015   

Pisząc wczoraj w dziale "Konstrukcje własne" praktycznie pokazałem fabryczną,dzisiaj to nieco prostuję pokazując te dwie "dodatkowe" baterie które wożę (pojedynczo) w kuferku.
Ta w zielonej "butelce" z ogniw "złomowych" ma pojemność w/g Watomierza 9.95 Ah ale ponieważ nie są to ogniwa "wysokoprądowe" to pobierając prąd ok.10A BMS "odcina" przy wykorzystaniu ok.6-7 Ah ale po chwili znowu da się trochę przejechać szczególnie na płaskim terenie. Ta w białej obudowie z odcinka "kanału wentylacyjnego" z ogniw "pryzmatycznych" powinna mieć pojemność ok.7 Ah ale nie jest jeszcze dostatecznie "rozruszana", sformowana i aktualnie ma użytkową pojemność ok. 5.5 Ah. Sądzę, że po kilku rozładowaniach-ładowaniach uzyska w miarę pojemność fabryczną czyli ok.7Ah.

Baterie_8.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 322 raz(y) 576,66 KB

Baterie_7.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 266 raz(y) 464,06 KB

Baterie_6.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 297 raz(y) 578,71 KB

Baterie_5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 298 raz(y) 562,55 KB

Baterie_4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 289 raz(y) 354,58 KB

Baterie_3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 301 raz(y) 471,56 KB

Baterie_2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 300 raz(y) 592,43 KB

Baterie.jpg
Obie baterie
Pobierz Plik ściągnięto 303 raz(y) 563,37 KB

 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   

wibi napisał/a:
Chciałem kupić dętki Gaadi (takie z dwoma końcami) ale chyba mi się nie uda gdyż wszędzie albo nie wiedzą o co chodzi albo radzą pytać się i czekać.

Na znanym portalu aukcyjnym możesz je kupić. Po 39pln+wysyłka z tego co widziałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group