ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Help! Silnik BLDC kręci się tylko z prędkością 10km/h
Autor Wiadomość
rcozas 
początkujący
Robert


Wiek: 62
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 11 Maj, 2014   Help! Silnik BLDC kręci się tylko z prędkością 10km/h

Zakupiłem na allegro zestaw firmy Tongsheng Bicycle:
sterownik KZQW22A http://www.tsbicycle.net/...ductId=107.html
silnik http://www.tsbicycle.net/...ductId=108.html (nie dam głowy, że to dokładnie ten, bo na silniku nie ma oznaczeń poza numerem wygladającym na seryjny)
display http://www.tsbicycle.net/...oductId=54.html (mój się minimalnie różni, bo zamiast "6km/h" ma "walk" a zamiast "pedal assist" ma przyciski + i -
pas - http://www.tsbicycle.net/...oductId=87.html
dokupiłem do tego 3 akku żelowe 12v 7,2 Ah żeby miec napiecie 36v.

Zmontowałem wszystko w rowerze (przeplotłem koło, bo to które kupiłem było 28' a ja mam 26' rower). I nastapiła konsternacja, bo rower jedzie z maksymalna predkością 9,5 km/h bez rozróznienia, jaka siła wspomagania jest ustawiona na displey'u, jedzie również w trybie "walk" 6 km/h. Skontaktowałem sie ze sprzedawca, który przysłał mi inny kontroler i display, które sprawdził dokładnie u siebie i zarzeka się, że działaja prawidłowo, u niego koło kreci sie szybko i z różnymi predkościami zależnymi od siły wspomagania.

Natomiast u mnie z innym kontrolerem i display'em sytuacja jest taka sama.

Do zestawu akku dołączyłem jeszcze trzy akku samochodowe, zeby wyeliminować ewentualność, że akku sa za słabe, i oczywiscie rezultat jest taki sam, koło kreci się do 10 km/h.

Czy ktoś wie, co może byc powodem takiego działania?

Czy jest możliwe, że silnik nie pasuje do kontrolera? Bo akurat silnik jest najbardziej tajemniczy, bo nieopisany. Silnik jest bez czujników halla, ma tylko trzy przewody fazowe.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Nie 11 Maj, 2014   Re: Help! Silnik BLDC kręci się tylko z prędkością 10km/h

rcozas napisał/a:

Czy ktoś wie, co może byc powodem takiego działania?

Jak to wszystko jest podłączone, które końcówki kontrolera są wykorzystane?
Najprostsze sprawdzenie to podłączenie manetki do wejść throttle lub zmierzenie napięć na tym wejściu (jeżeli jest wykorzystane). To napięcie powinno rosnąć do 3,8V dla maks. szybkości.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
rcozas 
początkujący
Robert


Wiek: 62
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 12 Maj, 2014   Re: Help! Silnik BLDC kręci się tylko z prędkością 10km/h

borsuk napisał/a:
Jak to wszystko jest podłączone, które końcówki kontrolera są wykorzystane?
Najprostsze sprawdzenie to podłączenie manetki do wejść throttle lub zmierzenie napięć na tym wejściu (jeżeli jest wykorzystane). To napięcie powinno rosnąć do 3,8V dla maks. szybkości.


Tak się nie da, nie ma manetki, sterowanie jest tylko czujnikiem PAS, na display'u ustawia się trzy stopnie mocy wspomagania.

Kontroler nie ma wejscia na manetkę, podejrzewam, ze jeśli jest jakoś podłączana, to poprzez display, ale nie wiem czy to możliwe?
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pon 12 Maj, 2014   Re: Help! Silnik BLDC kręci się tylko z prędkością 10km/h

rcozas napisał/a:

Kontroler nie ma wejscia na manetkę, podejrzewam, ze jeśli jest jakoś podłączana, to poprzez display, ale nie wiem czy to możliwe?

Rzeczywiście, kontroler jest nietypowy i ma komunikację z panelem sterującym przez interfejs szeregowy. Tu można o nim poczytać : http://www.pedelecforum.d...-kzqw22a.22390/
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
tekbar 
początkujący


Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

Witam.
Mam identyczny problem. Czy udało Ci się go rozwiązać?
Kupiłem inny sterownik na 36V wraz z odpowiednim do niego panelem sterującym, po złożeniu działa, tzn rozpędza się do 25km/h, ale z racji tego że silnik w rowerze ma tylko trzy przewody fazowe i nie ma czujników Halla to gdy zaczyna się szybciej kręcić pedałami to silnik szarpie i zrywa.
Przy (bardzo) powolnym kręceniu napęd włącza się łagodnie i nie ma szarpnięć.
Silnik jest na pewno sprawny bo przekładałem całe koło do podobnego roweru i działa jak należy.
Sterownik który dokupiłem wg sprzedawcy obsługuje silniki zarówno z czujnikami Halla jak i bez, jednak chyba nie do końca tak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group