ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Superkondensator z Citroena
Autor Wiadomość
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
  Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   Superkondensator z Citroena

Hej


Mam pytanie czy czasem ktoś nie miał w łapkach czegoś takiego https://www.bildelsbasen....ost_id=24827028 ? Ciekawa pojemność 600F :mrgreen: To jest jeden kondensator ładowany do 2,7V, czy też zrobione to jest jako zintegrowany zestaw i ładuje się do 12-15V? Jak ktoś coś więcej wie na ten temat niech się podzieli ;) Bo niestety producent poza pojemności i ESR i gromadzoną energią nie zawarł tam cennej informacji o napięciu.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 07 Sie, 2016   

Jeśli podali gromadzoną energię i pojemność to łatwo to wyliczyć:

U=2*E/C
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Zagadka się rozwiązała, wygląda że w środku są dwa kondensatory ładowana do około 5.4V. Czyli są spięte szeregowo dwa po 1200F. Continental chwali się że do rozruchu silnika szarpie z tego 2.2kW.

A tutaj zdjęcie dla ciekawych jak to w środku zmajstrowali :)

_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Ciekawe, jak długo szarpie te 2,2kW ;)
Rozrusznik na 5V? Ciekawe.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Tam jest jeszcze dodatkowo moduł przetwornicy, chwalą się 1000000 cykli :razz:
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Może i moc chwilową to ma konkretną, ale w swoich wymiarach mieści mega mało energii.
Dwa kondensatory po 1200 F - jak są spięte szeregowo to mają 600 F. Jeśli taki pakiet jest naładowany do 5,4V to ma:
5,4^2*600/2= 8748 J czyli jakieś niecałe 2,5 watogodziny;) Hmm... 2,2 kW przez te 3-4 sek może starcza:P
 
 
LAZY 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Nikt nie wspomniał o kondensatorach od car audio. Robią takie o pojemności po kilka faradów i napięciu 12\24V
Pojechać się na tym nie da, ale do gromadzenia energii i szybkiego jej oddawania jak znalazł.
Czy miał by zastosowanie w pojeździe elektrycznym?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Kiedys myslalem aby kupic taki na 4V i podlaczyc do komorki zamiast baterii. Moznaby go naladowac w kilka sekund i starczaloby na pol dnia tylko ze niestety wszystkie sa okragle i niewymiarowe dla telefonu
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Jakiś rok temu chciałem kupić 3000faradów (można było kupić za 80parę złotych używane) ale po przeliczeniu wyszło coś około 12Wh z jednego kondensatora przy bardzo dużych gabarytach i masie . Koniec końców lepszym rozwiązaniem do naszych celów są ogniwa elektro-chemiczne czy jak to tam ogólnie zwał . I nawet ogromny plus typu ilość cykli czy naprawdę spore prądy (3000faradów miał ciągłego prądu 150A a chwilowe znacznie więcej i szczytowe nawet pod 1200A) nic tu nie zmienią .
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Tyle, że 150 A przy napięciu paru woltów to i tak nie jest szałowa moc. Kilowat? Dwa? Plus jakieś ogromne przetwornice, które podwyższały by napięcie do napięcia pakietu;)
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

A nie o to mi chodziło żeby do EV wykorzystać ten kondensator plus tą przetwornice, zastosowanie miało być inne ;) . Odnośnie samej puszki, byłem ciekawy co i ile siedzi w środku :P Jestem rozczarowany, myślałem że to inaczej zrobili. Niestety do mojej wizji się to nie nadaje. Dla ciekawych mocy super kondensatorów, to pojedynczy kondensator z tego zestawu potrafi oddać przy zwarciu 4700A ! Normalnie mona sobie ciągać z nich 930A :) bez uszczerbku, rezystancja wewnętrzna 0.58 mΩ. To prawie jak lipo ;) tylko stosunek waga/wh nie ten :(
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

maniekrox napisał/a:
Tyle, że 150 A przy napięciu paru woltów to i tak nie jest szałowa moc. Kilowat? Dwa? Plus jakieś ogromne przetwornice, które podwyższały by napięcie do napięcia pakietu;)


Zawsze można w szeregu połączyć takie kondki do uzyskania odpowiedniego napięcia .
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Pykacz napisał/a:
maniekrox napisał/a:
Tyle, że 150 A przy napięciu paru woltów to i tak nie jest szałowa moc. Kilowat? Dwa? Plus jakieś ogromne przetwornice, które podwyższały by napięcie do napięcia pakietu;)


Zawsze można w szeregu połączyć takie kondki do uzyskania odpowiedniego napięcia .


I przyczepkę, żeby je wieźć:P Chyba, że do czego innego
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

maniekrox napisał/a:
Pykacz napisał/a:
maniekrox napisał/a:
Tyle, że 150 A przy napięciu paru woltów to i tak nie jest szałowa moc. Kilowat? Dwa? Plus jakieś ogromne przetwornice, które podwyższały by napięcie do napięcia pakietu;)


Zawsze można w szeregu połączyć takie kondki do uzyskania odpowiedniego napięcia .


I przyczepkę, żeby je wieźć:P Chyba, że do czego innego


Rozważałem zakup bo były dodatkowo balancery na każdą szt ale zrezygnowałem z powodu który podałeś :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group