ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Najmocniejszy silnik na dropout 135mm
Autor Wiadomość
Ebisef 
młodzik



Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   Najmocniejszy silnik na dropout 135mm

Cześć, zastanawiam się czy jest jakiś mocniejszy silnik niż Nine Continent RH2809 D (7x9), który mógłbym wstawić w aluminiową ramę o rozstawie widełek 135mm bez jest modyfikowania lub rozchylania.
Najważniejszy jest dla mnie moment dlatego poszukuje wolnego silnika.
Rozmiar koła to 26" i nie chciałbym go zmniejszać.
Maksymalna prędkość jaka mi wystarczy to 40km/h.
Planuje przemierzać głównie tereny górzyste.
W rowerze chce mieć koniecznie sterownik wektorowy dlatego wybrałem Sabvotona SVMC072080.
Akumulator będzie złożony z ogniw NCR18650GA, najprawdopodobniej 16S14P.
Wydaje mi się, że silnik RH2809 w takiej konfiguracji byłby wąskim gardłem całego roweru dlatego poszukuje silnika, który może pracować przy większych prądach.
Istotna jest dla mnie możliwość zamontowania kasety, no chyba że są wolnobiegi 9cio rzędowe.
Jakiego silnika bym nie wybrał, na pewno będę montować w nim zabezpieczenie termiczne.
Podpowiecie coś :) ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Mxus jest mocniejszy, ale potrafi łamać ramy full, wiec przemyśl to dobrze :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

To jakim momentem dysponuje taki silnik? Jakos nie mogę wyobrazić sobie złamania takiej ramy, skoro wytrzymują skoki z kilku metrów, to tam musi działać ogromna siła :shock:
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

No i jaki może mieć moment jeden z najmocniejszych silników do ebajka skoro podnosi 140kg pojazd na koło? Na dźwigni 'oś do kierownicy' (1.3m) ma ponad 100kg siły podnoszącej.
Wrzucę Ci później jak wygląda wahacz połamany przez Mxusa, jak tylko wróci od spawacza.
Odłamał się przy spawach blisko zawiasu przy supporcie. Na szczęście było to przy małej prędkości.

Fulle są delikatne i nie da się w nie pchać mocy typowej dla customa. Po to zostały wymyślone ramy customowe stalowe, wytrzymałe i bezpieczne.

Mxus i 80A z wektorowego na fullu? Jeśli się to nie rozpadnie od razu to wszystkie tuleje i panewki w wielowahaczu poniszczy (szczególnie w ramach o nie symetrycznych wielowahaczach).

Takie rzeczy wychodzą po czasie, po prostu kiedyś nie było takich konstrukcji to i problemy były nieznane.
A teraz? Moce liczone w setkach niutonów ocierają się o granice wytrzymałości ram rowerowych.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

E tam, pcham w mxusa regularnie ponad 100A na 72v(8kW w szczycie). Rama kona stinky z 2004. Ponad 2000km przejechane i nawet nie musialem dokręcać żadnych nakrętek. Są dwa torque army. Przednie koło podnosi nawet gdy pochylę się maksymalnie do przodu.

Jednak mam silnik 16x4 więc ciężko zaliczyć go do wolnych, na jakimś mxusie 10x6 w dodatku w małym kole moze i by coś się działo ale nie mam potrzeby testować :)

A na jakiej ramie się to stało tas?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

26" 16x4, 60A i się stało.
Może do szosowej jazdy by to przeszło, ale do jazdy po lesie już nie przeszło.
Ramy nie pamiętam, na środę ma być wahacz od spawacza to napiszę.

To, że komuś się tak nie stało to nie może oznaczać, że nikomu bo różni ludkowie mają rożne rowery i różnie je używają.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

A dodatkowo różnie się dba o rowery... jeden dokręca i sprawdza wszystko co kilka dni a inny myślą, że coś jest niezniszczalne i nie trzeba :lol:
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

Jeżeli to się komuś stało to nie znaczy, że zaraz wszyscy będą mieli połamane ramy. Ludzie robią mocne fulle od jakiegoś czasu a to chyba pierwszy taki mi znany przypadek. Widocznie ten zestaw był za mocny. Swoją drogą rama była nowa czy używana?
 
 
Ebisef 
młodzik



Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2016   

Chyba jednak pozostanę przy RH2809 na początek :) .
Znacie może jakąś stronę lub katalog z rozpisanymi dostępnymi silnikami firmy Nine Continent?
Zastanawiam się czy istnieje coś jeszcze poza RH2809, RH2806 lub RH205.
Ich strona wydaje się niezbyt dopracowana i przejrzysta, a nigdzie indziej nie mogę nic ciekawego znaleźć :oops: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group