ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam ramy amortyzowanej do kół 26 cali
Autor Wiadomość
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Widzialem z mojej okolicy na olx fulla oczywiscie z marketu fajny zadbany nawet tarczowki mechaniczne byly za 150zl sam myslalem zeby go nie kupic do przerobki. Trzeba szukac. Konczy sie sezon to mozna cos wyrwac
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

takich ram co ten popekany szrot nie sprzedaje sie a wyrzuca.,w dodatku niekompletna...jakas masakra.co do pomyslow na fulla kolego kupujacy dozbieraj albo odpusc sobie amortyzacje.za takie pieniadze wkopiesz sie tylko na mine.nie ma szans na sensownego nawet zjezdzonego za ponizej 5-6 stow.ramy sprzedaje sie bez przednich amortyzatorow, ba nawet czesto bez tylnich.dodam ze bardzo sredni tylni amortyzator kosztuje kilka stow.
ramy amortyzowane sa jednymi z bardziej zaawansowanych konstrukcji rowerowych i naie ma bata by kupis dobrze i tanio.jak myslisz ze w tzw markecie sa dobre ramy bo sa stalowe albo bo maja duzo "miesa" poczytaj literature fachowa i fora stricte rowerow zjazdowych czy enduro
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Niestety ale potwierdzam powyższe.
P. S- Ojciec kupił stalową, marketowa i ja nią wracałem ze sklepu i co? Nie dojechałem ze sklepu bo pękła jak zapałka a wgnicenie w udzie mam do dzisiaj.
Poza tym dobre ramy alu tak, ale nie stare, bo alu ma ograniczoną wytrzymałość zmeczeniową i nawet ta najlepsza potrafi się złamać z byle powodu po 15 latach.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Zeltom jak chcesz tak tanio ale żeby amory były solidne itd to poszukaj ramy do motoru z amortyzatorami. Ostatnio widziałem fajnie przerobionego komara. Za te 250 może byś coś ugrał.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2016   

kiedyś zastanawiałem się nad tą ramą może nie jest jakaś super mocna ale ma fajny trójkąt no i cena przystępna, dzwoniłem do gościa nawet dało by się coś jeszcze urwać z ceny, ma więcej szpeju rowerowego pewnie amor tez się znajdzie
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Wrz, 2016   

Ja kcem całość ;)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2016   

pewnie bierz całość, bo części potem tylko nowe, i wyjdzie drogo. Ja za suport + korby + łańcuch dałem 200zł. A to dopiero początek i na najniższej klasy shimano...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Rowniez szukam fulla zeltom jak znajdziesz jakiegos z tarczami do 1600 to daj znac
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Jest kona stinky na allegro za 1600zl
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 01 Paź, 2016   

dałbyś link bo nie moge znaleźć

pzdr.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Paź, 2016   

Pogadałem w lokalnej hurtowni i ramę z widelcem na koła 26 cali mogę mieć za 250 zeta.
Oczywiście nie z górnej półki, ale to zawsze coś ;)
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

pokazał byś zdjęcie zeeltom ?
czy ta hurtownia jest w warszawie ?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

rama jak rama, drobiazgi cię zjedzą, korba 50zł support 30zł łańcuch 30-50zł, tryby z tył podejrzewam, ze skombinujesz, pedały, rozsądny amor to >>300zł z naciskiem bardziej na 400-500. DObry bajk używany za 400zł :shock:

https://www.olx.pl/oferta...html#43a3a690a0

coś tego pokroju. Znaleźć w dobrym stanie, albo się targować :P

w ramę wejdzie dokładnie akumulator 13S4P w kejsach - sprawdzone, bo mam taki sam rower i nadzwyczaj dobrze się tym jeździ. Amor przedni jest dosć miękki, tył mimo, że nie firmowy ma już podstawowe tłumienie. Rower jest dość lekki i w miarę wytrzymały. Świetnie mi sie nim jeździło w sudetach w tym roku. Rama jest z alu 6061 decathlon daje na to dożywotnią gwarancję, generalnie za te pieniądze myślę, ze warto sie zainteresować :)

Z tego co pamiętam wahacz w tym modelu jest na łożyskach nie na tulejach, więc trwałość jest dobra. Ten rockrider wychodził jeszcze z tarczówkami, które były największą porażką tego roweru. Vbrake ma kilka razy większą siłę hamowania i nie niszczy w tak szybkim tempie amortyzatora, pozatym klocki są tanie :P
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

Hurtownia, a właściwie montownia jest w Żyrardowie.
Rama jest amortyzowana, razem w przednim widelcem.
Części pozostałe są w innym rowerze, który będzie dawcą części.
Więc koszty nie są takie tragiczne. Zdjęcia nie mam, bo to może być dopiero sprowadzone dla mnie w ciągu minimum tygodnia, ale na razie czekamy z kolegą na dopływ gotóweczki ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group