ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie parametry ma ogniwo 18650A
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2016   jakie parametry ma ogniwo 18650A

Witam Panowie nie mogę znaleźć żadnego PDF-u o ogniwie ICR - 18650 A - 2200MAH jest koloru srebrnego w razie czego mogę dodać fotkę potrzebuję dowiedzieć się jaki ma maksymalny prąd rozładowania dzięki
 
 
maciex93 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 112
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2016   

Zapodaj foto, nazwa firmy widnieje?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2016   


nic na nim więcej nie pisze a PDF - u na jego temat się nie doszukałem jest to aku do takiej dwukołowej "deskorolki"
i jeszcze jedno pytanie może głupie czy jest sens montować bms do układu 10s1p?
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2016   

Ogniwa są nie markowe więc ich prądy rozładowania pewnie nie są duże. Zyczajnie przetestuj jedno na ładowarce prądem 3A i patrz na temperaturę. Jeżeli będzie poniżej 40stopni pod koniec to mozesz spokojnie do 5-6a chwilowo brać z tego ogniwa. Rezystancja wew powinna byc ponizej 70-80mOhm.

Jest sens montowania bms'a do 10s1p.
 
 
maciex93 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 112
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2016   

Chińskie no-name :)
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Jestem zdania, że nawet do baterii Li-Ion 1s1p :grin: zawsze warto zamontować układ nadzorujący, choć oczywiście balansować to on niczego nie będzie.
Bo taki układzik zabezpieczy zwykłe, "gołe" ogniwo litowe przed nadmiernym rozładowaniem, a w przypadku użycia badziewnej ładowarki zabezpieczy także przed przeładowaniem.
I dlatego kupiłem kilka takich tanich mini-układów do zabezpieczenia pojedynczych ogniw 18650 stosowanych w domu - działają OK.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Jeżeli jest tylko 1P to głównie się przyda do ochrony przed nadmiernym rozładowaniem, bo chyba jest chronicznie przeciążany.
Balanser będzie działał ale jeśli 'ma co robić' to trzeba te najsłabsze ogniwa (najszybciej się ładujące) po prostu wymienić...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

na razie nie rozebrałem jeszcze tego pakietu, ciągle zastanawiam sie na jakie ogniwa podmienić te chińskie nie mam pojęcia ile ta "deskorolka" może ciągnąć prądu, zastanawiające jest również to 2200mah na ogniwie myślę ze tylko tak napisali bo napisali sporo za dużo na obudowie akumulatora 10p 2s :shock: otwieram go a tam nie dość że jakieś noname to jeszcze 10p1s ach te chińczyki, gdyby to miało być dla mnie to poskładał bym ze swoich złomków i próbował ale znajomemu nie mogę zrobić takiej " fuchy' bo nie spal bym po nocach i zastanawiał sie czy sie mu to nie zajara, z drugiej strony mógłbym zrobić 'testowy akumulator" tylko na tym nie da sie jeździć poważnie toż to jakieś dyladło a czasu żeby programować swój "mozg" pod toto niestety nie mam, pozostaje pytanie ile te silniki mogą pobierać w piku
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   

Daj tam vtc5 i bedziesz mial i więcej zasiegu i brak obaw o prądy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group