ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAŻAJ PRZY ZAKUPIE OGNIW LiIon 18650 na tzw FAKE
Autor Wiadomość
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

4x4Offroad napisał/a:
..
Oni nie patrzą na patenty, pozwolenia czy ustawy międzynarodowe - niestety hejt w moim przekonaniu się należy a nawet kopniak w du... :roll:

Ponad miliard kopniaków, to się namachasz :shock:
Mnie jednak nie przekonałeś, nie przyłaczę się :smile:
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

4x4Offroad,
Sory ale śmiać mi się chce jak to czytam. Popyt rodzi podaż. Póki są ludzie, którzy to kupią, Chińczycy będą to produkować. Swoją drogą kupowanie czegoś co jest droższe niż 20zł całkowicie w ciemno jest ciut głupie, nieprawdaż? Chyba, że oczekujesz od każdego i wszędzie sprawiedliwości i braku "cwaniaczków", to nie ten świat :P Przecież nawet nasi rodacy nie raz i nie dwa oszukiwali na skalę "światową", więc chyba nie tylko Chińczycy są źli. Daj sobie spokój z tym hejtem na daleki wschód i po prostu uważniej wybieraj to, co kupujesz.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

zgadzam sie z przedmowca. to ze chinczyk nie oznacza ze podroba czy byleco.jak kupisz cos za smiesznie niska cene nie oczekuj cudow.nie kupisz rolexa za 2000zl chyba ze zgrabna podrobe.jesli myslisz przy zakupie logicznie i nie wierzysz w cud typu "18650 teraz tylko za 20 zl o 2x wiekszej pojemnosci..." to oznacza ze jestes naiwny podobnie jak z super lampka led na baterie AA-ten ktonie widzial prawdziwych mocnych latarek skusi sie na takie smieci ale mina szybko mu zrzednie jak porowna to z chocby jednym ktorymkolwiek ledem mocy cree.tzw. hejtowanie jest wg mnie bez sensu i polotu.ja kupe rzeczy w rowerze mam z chin jak chocby headwaye 40152s, bmsy, kable, zlaczki i inne bzdety i nie kupowalem na "okazjach" tylko w renomowanych chinskich sklepach i jestem b zadowolony
 
 
kubaEV 
początkujący


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 22
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Pią 21 Paź, 2016   

Siemka. I jak mówiłem tak zrobiłem czyli "sekcja zwłok".
W linku zdjęcia z ładowania i rozładowywania całego pakietu i podzielonego na 2S. Zdjęcia wagi ogniwa od chinczyka i Panasonic. Zdjęcia z rozbierania ogniwa. I to się zdziwiłem bo wydobyła się najpierw ciecz a w środku o dziwo nie było piasku. Nie zmienia to faktu że ogniwa do d... bo lampka rowerowa 5 XML świeciła na nich około 15-20 minut gdzie na moich 6000mAh li pol lampka świeci około 4h :)
http://pokazywarka.pl/cinccikoweaku/
http://pokazywarka.pl/rozbieranecincikoweaku/
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

ciekawe co piszesz bo przy pojemnosci 6000mah i 5 cree swiecacych 4h wychodzi jakas strasznie niska moc tych cree:).po drugie no jesli 6000mah to jesli masz pakiet 4 szt jak na zdjeciu 18650 to chyba jako uklad 2s2p, bo 18650 nie ma bata by kazde ogniwi mialo 6000mah realnie wiec juz sprawa podchodzilaby pod jakas chamska podrobe.teraz posune sie dalej jesli masz naprawde 5 led mocy i zasilasz to z ok 8v 6000mah to nie ma bata by to byly cree mocy chyba ze maja po 1wmax 2w/szt skoro swiecisz tym 4h(!!!!). u mnie -zaleznie jakiej mocy- sa takie paramerty:7x xml t6 -3aku 26650 6000mah- 1h20min swiecenia, dla drugiej 9x cree xml t6 3x 26650 ok 1h i dla 12x cree xml t6 i 4 aku czas swiecenia to ok godziny . i to ja korzystam z wiekszych ogniw 26650 high current ktore mimo wszystko laduje pradem 0.5- 1 A, bardzo rzadko 2A ale wtedy wyraznie aku maja subiektywnie dla mnie jakby mniejsza moc.co do aku o wielkosciach 18650 ladowalbym je jak najnizszymi pradami.nie uzywam podrobek,ale wszytko jest chinskie, aku mam ultrafire oryginalne i z chin i z usa paramerty maja takie same.czas swiecenia podaje przy pelnej mocy.co do ustawien na 70% 30% i 10 % to wiadomo ze mozna uzyskac czasy i dluzsze niz 4h nawet przy 12cree.chodzi jednak o miarodajne dane do porownania.jesli wiec kolego cos podajesz niepenlego,opisz po prostu zmierzone miernikiem i stoperem dane, np obciazenie, czas pojemnosci i policzymy co tu nie gra
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

Kilka lat wstecz rozpoczął się bum na e-papierosy, więc produkowano na potęgę ogniwka 150-300mah, ale e-papierosy szybko ewoulowały i powstały mody na duże ogniwa 18650, potem wysokoprądowe, a teraz boxy po kilka ogniw 18650 i mocach liczonych w setkach wat. Tylko co zrobić z niewyprzedanymi setkami ton ogniwek 150-300mah...
a co z pamięciami flash o zbyt małych pojemnościach i zbyt wolnej przepustowości...
Z tym, że chińskie fabryki muszą zrobić miejsce w magazynach, bo to generuje koszty, więc pewnie oddają całe kontenery za free, a znalazł się jakiś pseudo biznesmen, który zwęszył w tym interes i sprząta sumiennie chińskie magazyny.
 
 
kubaEV 
początkujący


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 22
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

medykmtb napisał/a:
ciekawe co piszesz bo przy pojemnosci 6000mah i 5 cree swiecacych 4h wychodzi jakas strasznie niska moc tych cree:).po drugie no jesli 6000mah to jesli masz pakiet 4 szt jak na zdjeciu 18650 to chyba jako uklad 2s2p, bo 18650 nie ma bata by kazde ogniwi mialo 6000mah realnie wiec juz sprawa podchodzilaby pod jakas chamska podrobe.teraz posune sie dalej jesli masz naprawde 5 led mocy i zasilasz to z ok 8v 6000mah to nie ma bata by to byly cree mocy chyba ze maja po 1wmax 2w/szt skoro swiecisz tym 4h(!!!!). u mnie -zaleznie jakiej mocy- sa takie paramerty:7x xml t6 -3aku 26650 6000mah- 1h20min swiecenia, dla drugiej 9x cree xml t6 3x 26650 ok 1h i dla 12x cree xml t6 i 4 aku czas swiecenia to ok godziny . i to ja korzystam z wiekszych ogniw 26650 high current ktore mimo wszystko laduje pradem 0.5- 1 A, bardzo rzadko 2A ale wtedy wyraznie aku maja subiektywnie dla mnie jakby mniejsza moc.co do aku o wielkosciach 18650 ladowalbym je jak najnizszymi pradami.nie uzywam podrobek,ale wszytko jest chinskie, aku mam ultrafire oryginalne i z chin i z usa paramerty maja takie same.czas swiecenia podaje przy pelnej mocy.co do ustawien na 70% 30% i 10 % to wiadomo ze mozna uzyskac czasy i dluzsze niz 4h nawet przy 12cree.chodzi jednak o miarodajne dane do porownania.jesli wiec kolego cos podajesz niepenlego,opisz po prostu zmierzone miernikiem i stoperem dane, np obciazenie, czas pojemnosci i policzymy co tu nie gra


Kolego moja lampeczka ma 5x Cree XML. Z tym że nie jest to duża obudowa i są puszczone na średnim prądzie którego niestety teraz nie sprawdzę ale lampka jest ciepła letnimi wieczorami po około minucie a później to już strach ją dotykać :P no chyba że się jedzie i wtedy jest tylko ciepła. Przyznam Ci racje gdyż pomyliłem pakiety których używam (mam ich kilka) a mój pakiet ma zmierzone jednak 10000mAh i jest z li pol a nie z 18650. Ogniwa li pol mam firmy ATL z rozebranych baterii laptopowych. Wszystko pomierzone ładowarką więc pojemność realna :) Nie zmienia to faktu że ogniwa od chińczyka z tą samą lampką są w stanie zasilać ją tylko jakieś 15 do 20 minut. i w połowie tego czasu lampka zaczyna delikatnie mrugać czyli tak jakby sterownik już nie dostawał tego co chce :) Aaaa i z ciekawostek dodam że ładując te szajsowate ogniwa od chińczyka większym prądem(np. 2A) ładowarka wywala od razu błąd. Ładując je prądem 1A jest ok.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

prawda jest ze jest na rynku sporo podrobek bo " janusze biznesu" robia co moga ale jak sie kierujesz zasada "tanie mieso psy jedza" masz mniejsze szanse na szit.co do ogniw 18650 to sa produkowane z rozna chemia roznymi pojemnosciami i mozliwosciami obciazen.ja kieruje sie zasada 0.3 c ladowanie, a rozladowanie 1c, jak jestem pewien ogniw ze dadza rade obciazam je do polowy obciazen "laboratoryjnych".co do lampki jesli 5x cree zasilisz 2ma ogniwami 18650 liion to nie masz szans na czas swiecenia dluzszy niz 30 min skoro jest to ok 8v i w poryyywach ok 3000mah.ja do latarek wole 26650 6000mah i przy ladowaniu 0.5c max sa ok.latarki z ledami mocy zra prad straszliwie,wystarczy miernik i po 1 ladowaniu znasz pojemnosc ogniw, ale jak dla mnie do zasilania cree musisz wielokrotnosci s i p miec w pakiecie i ogniwa musza byc wysokopradowe by nie padly jak muchy
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 26 Paź, 2016   

Do autora tematu...radze trochę poczytać a nie pisać bzdury i wszystko zganiać na chińczyków.

CO się tyczy ogniw 18650 każdy kto używa ich trochę więcej i częściej niż w jednej latarce od niedzieli w domu jak prąd wyłączą dobrze wie, że najpojemniejsze obecnie ogniwa maja pojemność około 3400mah i wszystkie gdziekolwiek sprzedawane czy to na allegro na olx czy prosto z ich chin lub innych pańśtw przez ebay, ali... itd. z sugerowaną pojemnością większą niż owe 3,4ah to fake i najczęściej ogniwo spreparowane z ogniw które idą do śmieci z całego świata i trafiają do chin gdzię są przetwarzane na rózne trustfire i inne. Każdy sprzedawca może zrobić swoją naklejkę i sprzedawać to samo truchło w środku.

Wystarczy trochę poczytać i już wiadomo co jest nieprzydatne do użytku i czego się wystrzegać robiąc zakupy ogniw a co jest wartościowe i polecane.

Dobrze, że zdjęcia dałeś i opisałeś po trochu jak to wygląda z tymi podróbkami bo może ktoś w googlach znajdzie ten temat i uniknie zakupu czegoś na co szkoda grosza ale nie zwalaj wine na chińczyków. Powinieneś być im wdzięczny, że taki wybór masz i tak tanio możesz kupić wszystko a nie jak kilka lat temu mięc tylko do wyboru kilka lokalnych firm które często podobny syf sprzedawały tylko za większą kasę. Wszystko kręci się wokół kasy,....wykorzystane ogniwa są wyrzucane do odpowiednich pojemników i idą dalej do recyklingu to znaczy są wysyłane do biednych krajów na śmieci a tam segregowane przez biednych (jak zreszta cała eleketronika bo sporo ludzi z tego tam zyje codziennie) i to co jeszcze daje jakieś szanse wykorzystania leci dalej do fabryk chińskich do przerobu gdzie za grosze powstają nowe tak naprawde mało pojemne ale sprzedawane jako super pojemne i biznes się kręci.

Chiny są potentatem na masową skalę bo robią najwięcej i najtaniej dlatego większośc firm ma tam swoje fabryki lub kupuje u nich swoje części i składa na przykład gotowe produkty w ue a, że są zamówienia na lepsze i gorsze części to i takie robia małe chińskie rączki i powstają gotowe produkty na każdą kieszeń, po drodzę jakiś janusz chce sobie doro
bić i sprzedaje części a że najwięcej jest popytu na najtańsze to i takich jest najwięcej.

Żeby kupić dobrze trzeba albo kupować sprawdzone rzeczy albo zdać się na czuja i samemu przetestować ale trzeba sie kierować odrobiną wiedzy i rozsadku a nie tylko się sugerować tym co pisze sprzedawca. Co prawda złe jest to, że sprzedawcy piszą najczęściej to co na opakowaniu umieszcza producent bez żadnej kontroli produktu no ale najczęściej przysługuje nam prawo zwrotu przedmiotu którym to się sprzedawca podpiera i najczęściej nie ma czasu na sprawdzanie przedmiotów bo sprzedaję ich bardzo dużo i zwyczajnie tak mu się opłaca to bardziej ale tak to już jest inna sprawa, że często przez koszt odsyłki zwrotu najczęściej się rezygnuje z tego prawa i zostaje się z kwąśną miną.

Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sytuacje koledze jak to jest z tymi chinami.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

djmarcin56 napisał/a:
Do autora tematu...radze trochę poczytać a nie pisać bzdury i wszystko zganiać na chińczyków.


Nie piszę bzdur tylko prawdę :roll: Czy wiesz że przy każdej fabryce w cywilizowanym kraju jest coś takiego na końcu linii produkcyjnej jak dział kontroli jakości ? Wspominałem już że chińczyków nie obowiązują żadne normy i regulacje w tym zakresie dla tego właśnie upychają do Europy rzeczy które w każdym innym kraju były by uważane za szkodliwe dla środowiska i zniszczone. Ogniwo opisane 5000mAh które po podłączeniu sprzętu ma realnie 300mAh jest odpadem fabrycznym które nie przechodzi poprawnie kontroli jakości a co za tym idzie ma być zutylizowane na koszt firmy - takie są regulacje prawne dotyczące tego rodzaju działalności produkcyjnej. Jeśli natomiast jest ono pakowane i eksportowane za ganicę z wadami ukrytymi w hurtowych ilościach to jest to oszustwo które powinno być karane odebraniem pozwolenia na prowadzenie biznesu oraz grzywną. Czy widziałeś produkt Japoński który byłby niezgodny z etykietą czy instrukcją dołączoną do niego? Ja takiego nie spotkałem a mam w domu kilka sprzętów audio-video oraz ogniw produkcji japońskiej. Tam po prostu każda fabryka posiada dział zajmujący się kontrolą jakości danego produktu i nie istnieje coś takiego jak fake czy towar który podczas używania wykazuje realnie inne właściwości niż charakterystyka na jego opakowaniu. Powiem więcej, nie spotkałem nawet takiego sprzętu produkcji polskiej z czego jestem dumny :wink:

Dla mnie to jest jakiś horror, czego się teraz nie dotkniesz wpadasz na chińskiego bubla, powinni coś z tym zrobić albo wprowadzić jakieś obostrzenia na allegro. Kupiłem baterię do telefonu marki Samsung na aukcji gdzie sprzedawca zapewnia w opisie że jest 100% oryginalna, czytamy gwarancja jakości śmoje boje :sad:

LINK: http://allegro.pl/show_it...DIzNDU5YTYyNA==

Dostałem fake-a (ten z naklejką TELEFERE) który trzyma jeden dzień a wygląda na oryginał, etykietki wszystkie niby się zgadzają opisy I czcionki ale wyszło szydło z worka jak postawiłem bateryjkę na wagę jubilerską, bateria na pierwszym zdjęciu pochodzi z salonu T-mobile którego sprzedawca zapewnił mnie że ma tylko oryginały prosto z fabryki :lol: Obie baterie mają deklarowaną pojemność na etykiecie 2800mAh lecz ta cięższa trzyma 2x dłużej.


KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ


6g różnicy przy tak małym przedmiocie to całkiem sporo, hmm pewnie chiński inżynier wolał dosypać troszkę soli i mąki bo tak go nauczyli w szkole :wink:
Wobec tego zadaję pytanie czy w firmie Samsung istnieje jeszcze coś takiego jak kontrola jakości ?
Kto jest odpowiedzialny za sprowadzanie i odsprzedaż towaru niewiadomego pochodzenia ?
Czy liczy się tylko kasa, chęć zysku i liczenie na to że kupujący nie zwróci towaru (śmiecia) bo to się wiąże z pokryciem kosztów wysyłki zwrotnej :evil: żenada
Dla czego sprzedający na aukcjach baterie/akumulatorki wszelkiej maści nie podają w opisach ich wagi na podstawie której można już stwierdzić z czym mamy do czynienia ?
Taka tabelka jak widoczna w połowie strony pod linkiem powinna być obowiązkowa do wypełnienia przy wystawianiu oferty sprzedaży ogniw przez sklepy allegro:
LINK: https://batterybro.com/blogs/18650-wholesale-battery-reviews/96816774-comparing-panasonic-a-panasonic-b-sanyo-and-ultrafire-cells

i problem z głowy

Czy myślicie że takie marki jak Centra w Poznaniu czy Philips który do dawna produkuje baterie paluszki AA/AAA w Polsce nie mogli by produkować ogniw Li-Ion 18650 i pochodnych ? Ja uważam że na pewno by mogli i to duże ilości w pełni wystarczające na nasz rodzimy rynek i zaspokajające jego potrzeby. Lecz do tego potrzebna jest zmiana myślenia "Kowalskiego" z chińskiego na polskie. Akumulatorek sygnowany marką Centra, Exide, Philips Matsushita Poland czy BP zawsze miałby właściwą realną pojemność bo jesteśmy narodem który buduje swój dobrobyt nie na oszustwie lecz uczciwym podejściu do interesu. Wówczas zniknąłby problem importu śmieci szkodliwych dla ludzi i środowiska a do tego mielibyśmy dodatkowe miejsca pracy u siebie :wink: . Realia są bardzo przykre, z badań rynkowych 2016 wynika iż 90% najbardziej popularnych ogniw/akumulatorków czyli paluszki AA, AAA oraz 18650 trafia do nas z Chin , Indonezji i Hongkongu :cry: reszta czyli zaledwie 10% to produkcja nasza krajowa oraz z pozostałych państw Europy środkowej.

djmarcin56 napisał/a:

Żeby kupić dobrze trzeba albo kupować sprawdzone rzeczy albo zdać się na czuja i samemu przetestować ale trzeba sie kierować odrobiną wiedzy i rozsądku a nie tylko się sugerować tym co pisze sprzedawca.


Ja bym zmienił tą wypowiedź i napisał że w chwili obecnej nie można się wcale sugerować tym co pisze sprzedawca a w szczególności ten którego towar pochodzi z Chin czy Hongkongu. Ciesze się że miałem możliwość wyboru rowerka z ponad 20 różnych egzemplarzy w tym chińskich no name-ów. Wybrałem do jazdy rower marki amerykańskiej A2B z silnikiem wyprodukowanym na Taiwanie a nie jakąś chinkę. Przynajmniej ma zasięg taki jak pisze w instrukcji dostępnej w necie pdf i porusza się całkowicie bezszelestnie podczas gdy chińskie motorki bardzo często wydają dziwne dźwięki szczególnie przy ruszaniu co dla mnie jest niedopuszczalne. O tym fakcie nie dowiesz się kupując rower wysyłkowo ponieważ żaden "uczciwy sprzedawca z allegro" tego nie napisze. Dowiesz się o tym dopiero jak na niego wsiądziesz lecz to już jest za późno :razz: Rowerka nie możesz oddać tylko z tego powodu tj. hałaśliwej pracy silnika ponieważ pozdejmowałeś już folijki, poskładałeś całość i używałeś. Ponad to sprzedawca jak usłyszy twoje uwagi to za raz odpowie Ci że to jest normalne i że się czepiasz. Choć z rowerami elektrycznymi mam krótko do czynienia to w ciągu minionego roku przejechałem się na kilkunastu różnych wehikułach i stwierdzam że drugim najważniejszym kryterium przy wyborze silnika oprócz jego mocy i prędkości obrotowej powinna być kultura pracy czyli hałas. Im cichszy tym lepszy - jak dla mnie :wink:
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Przy tak długich rozważaniach na temat produktów chińskich, nie potrafię zrozumieć jednego, dlaczego w ogóle zwracasz uwagę na te produkty. Wybierasz Boscha, Yamaha, Sanyo, Samsung czy dowolny inny produkt renomowanej firmy i sprawa "załatwiona". Masz pełny opis i dane i jeżeli coś nie pasuje reklamujesz. Z chińszczyzną (w latach 90 z ruskimi towarami na bazarach) liczysz się z tym że nie każdy produkt spełni twoje oczekiwania. W zamian możesz uzyskać sprzęt o "lata świetlne" :grin: wyprzedzające konstrukcje fabryczne, płacąc za nie znacznie mniej (patrz wszystkie przeróbki sprzętu fabrycznego na tym forum). Co do baterii do Samsunga, nie wiem w czym był problem przed zakupem przez internet spytać sprzedawcę o wagę baterii :mrgreen: , miałbyś od razu odpowiedź czy to oryginał czy podróba. Prawdopodobnie kierowałeś się ceną :wink: przy wyborze baterii, w przeciwnym wypadku skorzystałbyś z oficjalnych dystrybucji Samsunga i nie byłoby problemu :mrgreen:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Do tego dodam żartobliwie : My - forum jesteśmy swego rodzaju "kontrolą jakości" na której brak Ty narzekasz. Bo sprawdzamy i wymieniamy się uwagami nt. róznych produktów głównie chińskich. Dlatego jako społeczność używamy wybranych chińskich produktów. I będziemy ich uzywać bo dzięki nim nie tylko mamy niskie ceny zakupu ale i niemal nieograniczoną serwisowalność, zmianę wersji swoich konstrukcji itp. To jest to czego nie ma i nie będzie w przypadku "zamkniętych", dopracowanych, ładnie wyglądających rowerków fabrycznych u których w trakcie produkcji działał Dział Kontroli Jakości.
Ps. Nie żebym był przeciwny DKJ (szczególnie ja, bo swego czasu projektowałem urządzenia do DKJ dot elektroniki użytkowej w pewnej b.znanej firmie elektronicznej wytwarzającej b.znane produkty masowe :-) )
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Cytat:
4x4Offroad


Ty czegoś nie pojmujesz, chiny to potęga gdzie robi się wszystko i dlatego masz to w niskiej cenie.
Jaki znowu dział kontroli jakości? DKJ jest w firmach które mają swoje marki już i dobrą opinie na której im zależy i sobie testują produkty ale to też tak nie jest jak kiedyś bo teraz to przetestują kilka egzemplarzy po czym dają chińczykom wytyczne jakich części potrzebują aby dotrwały końca gwarancji ale zaraz po jej zakończeniu się psuły i żeby kowalski musiał kupić nowe.
Firmy takie biorą od chińczyków częśći prefabrykaty, moduły i sami składają wedle potrzeb co tam chcą zależnie od odbiorcy na każdą kieszeń i potem posiadają kilka modeli danego produktu aby każdy mógł sobie na nie pozwolić i tym samym jak najwięcej sprzedać i zależnie od modelu są lepsze i gorsze tańsze i droższe. To oni określają do jakiego odbiorcy jest kierowany produkt i określają jego walory użytkowe jak najlepiej to opisując.

U chińczyka przeważnie kupujesz z pierwszej ręki ale są też porządne chińskie sklepy i właśnie z tego powodu są tam niskie ceny bo sam masz sobie to przetestować i ocenić a produkty też są różne lepsze i gorsze tańsze i droższe.

Teraz ci podam przykład, czemu kupujesz baterie z allegro jakąś od nieznanego sprzedawcy ( niewiem czy wogóle czytałeś jego komentarze) a nie od dystrybutora samsunga oficjalnego?...odpowiedź jest prosta bo chciałeś przyoszędzić, połakomiłeś sie na cenę a teraz jesteś niezadowolony bo dostałeś podróbke, przecież to loteria 50%/50%.
Pozatym ta bateria niema nic wspólnego z samsungiem to podróbka ich baterii na której jest podobna naklejka co na oryginale wiec czemu zwalasz wine na firme samsunga sam sobie jesteś winien bo trzeba było kupować z sprawdzonego źródła. (nawiasem mówiąc ta bateria zapewne jest samsunga albo i jakiegoś innego producenta którą ktoś wyrzucił do utylizacji a jakiś przedsiębiorczy janek postanowił ją ponownie wykorzystać i naklejke zrobił nowa, może nawet obudowe ogniwa poprawiał)

Drugi przykład waga ze zdjęcia....pochodzenie chińskie, mam identyczną od niedawna kupiona bardzo tanio i jestem bardzo zadowolony a czemu nie kupiłeś polskiego produktu u nas a bo napewno byś musiał zapłacić z 2-3 razy więcej za to samo.

Kończąć te rozważania napisze tylko, że chiny robia to na co jest popyt jak by sie nie sprzedawało chętnych by nie było to by tego nie robili bo nabywców by nie było i tylko byleżało i zawadzało im na magazynach a tu kontenery się sprowadza.
Wszystko przez to, że cena jest niska a u nas się nie przelewa i każdy kupuje bo taniej ale jak się kilka razy natnie to w końcu poczeka dłuzej i kupi sobie coś porządnego.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

???
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
Ostatnio zmieniony przez 4x4Offroad Pon 07 Lis, 2016, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Nie wiem kolego z jakiej choinki Ty sie urwałeś albo ile ostatnich lat przespałeś bądź spędziłeś na bezludnej wyspie, zachowujesz się jak małe dziecko, powiem ci tak....

Nigdy nie wierz w 100% temu co pisze na pudełku etykiecie w opisie aukcji itd. co się tyczy baterii to jesteś mega naiwny w treści ludzie sobie piszą co im się podoba, nagminnie kłamia i nikt z tego afery nie robi bo to norma, jak bys spojrzał na komentarze to byś widział, że ma 90 negatywów i piszą o podróbkach ciągle itd. ja bym od takiej osoby nic nie kupił a mają tyle komentarzy, że sprzedają tyle, że im to nie szkodzi jak kilka negatywów wpadnie bo itak sie nowi nabywcy znajda na towar w niskiej cenie i biznes się kręci.

Jak narazie nikt tego nie ukrucił bo raczej się nie da codziennie jest full nowych aukcji i kto ma to wsystko sprawdzić, możesz sprawę do allegro zgłościć przedstawić dowód porównać baterie zrobić screena aukcji ale wątpie żeby ich zablokowali.
Nie ma kto i kiedy tego wszystkiego weryfikować dopiero jak dostaną sygnał to sprawdzają a pewnie i tego jest sporo.

Co do tego, że wyroby niektórych firm z czasem spadają na jakości to się zgodzę ale zapewne wola obnizyć cene i sprzedać więcej w nieco gorszej jakości niż na odwrót ale takie czasy, że żeby sie utrzymać na rynku to tak trzeba ale z drugiej strony nikt monopolu niema i możesz kupic sobie wyrób innej firmy jak ci ta nie odpowiada.

Pozdrawiam i zachęcam do poszerzania horyzontów.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group