ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower 50km/h 60km zasieg! lekki BLDC BIONX regen tempomat!!!
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   Rower 50km/h 60km zasieg! lekki BLDC BIONX regen tempomat!!!

Witajcie. Przedstawiam wam najlepszą alternatywę fulla - czyli podręczny, super mocny i szybki rower na amerykańskiej wytrzymałej ramie HARO, jakim jest mojej konstrukcji BMX.
Pod względem mechanicznym lekko zmodyfikowany - kupiłem nowe hamulce, wykonałem serwis (centrowanie kół, wymiana przednich kuleczek w piaście, wymiana misek i łożysk oraz grzybka z przodu - skasowane są wszystkie luzy!).

Konstrukcja BMXa daje gwarancję, że rama nie pęknie podczas dużych prędkości. Jest ona przystosowana do mocnego katowania w terenie i wszystkie miejsca spawów są wzmocnione fabrycznie wspawanymi wstawkami. Sam BMX można zobaczyć ile kosztuje na stronie producenta!

Dodatkowo nietuzinkowa elektryka...

Bezprzekładniowy, bezszczotkowy silnik BIONX po pełnej regeneracji - wymienione oba łożyska na firmowe NTN 2RS, wyprowadzone nowe przeowdy, wklejony czujnik temperatury do 110 stopni wraz z wyświetlaczem na kierownicy
Litowo - Ionowy akumulator - największy jaki tylko zmieścił się w ramie 900Wh 15,5Ah 60V na ogniwach panasonic NCR18650 80 NOWYCH!!! zabezpieczonych BMSem, ładowarka szybka 3A ładuje sprzęt w 8-9 godzin do pełna wraz z balansowaniem i sama się wyłącza. Jest to porządna ładowarka od greentime, a nie tania z magmy...

Funkcje dodatkowe to regen, tempomat, modyfikowany sterownik (zdjęta moc z 45A na 22A, co powoduje mniejsze straty w temperaturze, niż gdybym zainstalował seryjny 9 mosfet 22A). Klamki hamulcowe są z czujnikami podłączone do regena, jest też przycisk na kierownicy do zwalniania bez używania klocków. Manetka z wyświetlaczem napięcia i przyciskiem stacyjki

Teoria ... teoria, ale zapraszam do obejrzenia filmu!
i jazdy próbnej!

Jeżeli komuś nie wystarcza takie przyspieszenie jak na filmie (w niektórych momentach tylko docisnąłem porządnie), to mocniejszego roweru w tych pieniądzach na pewno się nie kupi o takiej jakości.

Konstrukcja jest trwała. Producent przewiduje prąd 2.0C dla akumulatora. Max co daje sterownik to 22A - z akumulatora 15,5Ah, więc prąd max chwilowy sięga 1,3C, jest sporo zapasu pod względem wydajności prądowej ogniw, także powinny oddać pełną ilość cykli. Temperatura maksymalna jaką osiągnąłem to 95 stopni, przy bardzo agresywnej jeździe z pełną prędkością. Przy normalnej jeździ dochodzi do +/- 80 stopni czyli tak, jak w większości silników bezprzekładniowych. Wbudowany termistor jest głównie przydatny w górach na podjazdach - żeby nie przegrzać silnika. Na prostej raczej będzie ciężko go uszkodzić.

Rower jest bardzo zrywny, szybki oraz niewielkich gabarytów. Był budowany z zamysłem zabrania go głównie na wyjazdy ale świetnie sprawuje się także w mieście. Dzięki temu, że jest mały i dość lekki, nie zajmuje dużo miejsca w garażu i łatwo jest go wnieść nawet na 4 piętro w bloku, wrzucić do bagażnika odkręcając kierownicę itp. Zapraszam na jazdę próbną! Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla mocnego i ciężkiego czy fula (mały zwinny, który jedzie tak samo szybko) :P

Cena biorąc pod uwagę wiele dni ciężkiej pracy nad składaniem wszystkiego od podstaw i moje spore doświadczenie tak, aby służyło długi czas bez żadnych problemów myślę, że 3750zł to jest świetna cena jak za mocny lekki rower z dużą prędkością i zasięgiem.

W tych pieniądzach nie kupi się nowego chociaż w połowie tak dobrego chińczyka na kruchej, kiepskiej ramie.

Przy odbiorze osobistym zapraszam śmiało będziemy jeździć, aż akumulator się nie wyczerpie :D

Filmy:

https://youtu.be/DkN26UWVgFQ

https://www.youtube.com/watch?v=s1LkjJ9BXD4

fotki:














_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
angawe 
początkujący


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 49
Skąd: CHORZÓW
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

Wstaw zdjecia sterowników. Jakie są wymiary?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

o który dokładnie sterownik mam 2 wersje jedna na 17A drugi na 13A.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Ale jaka cena tego roweru, bo czytam drugi raz i nie mogę znaleźć... :roll:
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Tu masz cenę

glebor napisał/a:

Cena biorąc pod uwagę wiele dni ciężkiej pracy nad składaniem wszystkiego od podstaw i moje spore doświadczenie tak, aby służyło długi czas bez żadnych problemów myślę, że 3750zł to jest świetna cena jak za mocny lekki rower z dużą prędkością i zasięgiem.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

odświeżam. Cały czas rower dostępny. Na tył w cenie będzie nowa opona maxxis 2,25 z uniwersalnym bierznikiem. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany transport w promieniu 100km od łodzi gratis. Przypominam, że nie jest to jakiś chińczyk, tylko firmowy amerykański BMX HARO z wzmacnianą ramą! Zapraszam do poczytania na forach o BMXach

Polecam, bo bardzo przyjemnie się jeździ tym rowerkiem, co najważniejsze jest lekki i długi, niesie to za sobą możliwość jazdy dla osoby pełnowymiarowej, a przy tym jest wyśmienity środek ciężkości, jak cokolwiek się dzieje, jakiś korzeń np skośny na drodze pięknie można się podeprzeć nogą i opanować lekką, rozpędzoną maszynę. Ten BMX jest bez wątpienia najlżejszym rowerem oferujący tak duży zasięg i znaczną moc :)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group