ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarmy rowerowe
Autor Wiadomość
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

tas napisał/a:
Oglądałem dokument z prowokacją dziennikarską będący jednocześnie testem działania takich lokalizatorów.
Wniosek był taki, szkoda na to badziewie wydawać 50zł.
Jeszcze raz powtórzę, przed kradzieżą zabezpieczają zabezpieczenia, nie takie chowane zabaweczki-gadżeciki.

O, znalazłem. Lokalizator GPS w praktyce :roll:
http://uwaga.tvn.pl/repor...row,169110.html

Ulock.
Gruby, jaskrawy, uznanej na rynku firmy, a nie zabawki :)

No ale z tego programu wynika, że na coś się przydał ten GPS :smile: . Tylko zamiast do siodełka, to w przypadku elektryka trzeba byłoby gdzieś do skrzynki wsadzić.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

Elektrotonus napisał/a:
tas napisał/a:
...
Jeszcze raz powtórzę, przed kradzieżą zabezpieczają zabezpieczenia, nie takie chowane zabaweczki-gadżeciki.
Ulock. Gruby, jaskrawy, uznanej na rynku firmy, a nie zabawki :)


Zgoda ale czemu jaskrawy ?


Bo mając czarny ulock na czarnej ramie ryzykujemy, że nie zostanie odpowiednio zauważony i nie zabezpieczy nas przed próbą kradzieży (dokładnie tak samo jak GPS). Oczywiście złodziej nigdzie nie zajedzie ale może coś uszkodzić chcąc jechać, przewrócić rower jeśli koło się nagle zablokuje "bez powodu" itp
Dzięki temu jest jasny przekaz "chłopie, patrz co tu jest zapięte, daj se spokój, obok jest rower zabezpieczony linką, masz sekator, tnij i sobie weź tamten, szybko, łatwo i w 5 sek cię nie ma".
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

Tas, ale jak wszyscy będą mieli taki jaskrawe ulocki? :)

A co do GPS, to lokalizator to jest faktycznie bez sensu, bo to Ty musisz spytać się lokalizatora, gdzie jest rower. A jak siedzi w jakiejś piwnicy, to się nic nie dowiesz. Ale już tracker, czyli coś, co wysyła swoją pozycję cały czas np. na jakiś serwer, może być przydatny. Raz, że możesz dostać powiadomienie, że Twój rower jest w ruchu i go z policją gonić, dwa, że jak dostarczysz policji trasę, to przy pewnej dozie szczęścia, może się okazać, że złodziej załapał się na jakąś kamerę. A jak policja ma zdjęcie i miejsce gdzie może delikwenta szukać, to jest dużo większa szansa, że się tym zajmie, niż jak ma tylko miejsce i czas kradzieży roweru.
Więc dopuki złodzieje nie zaczną uciekać kanałami taki tracker ma szansę na pewną skuteczność.

Niestety, nie znam komercyjnych rozwiązań trackera do zabezpieczania, za rozsądną cenę. :(
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

tas napisał/a:


Bo mając czarny ulock na czarnej ramie ryzykujemy, że nie zostanie odpowiednio zauważony i nie zabezpieczy nas przed próbą kradzieży (dokładnie tak samo jak GPS). Oczywiście złodziej nigdzie nie zajedzie ale może coś uszkodzić chcąc jechać, przewrócić rower jeśli koło się nagle zablokuje "bez powodu" itp
Dzięki temu jest jasny przekaz "chłopie, patrz co tu jest zapięte, daj se spokój, obok jest rower zabezpieczony linką, masz sekator, tnij i sobie weź tamten, szybko, łatwo i w 5 sek cię nie ma".


Nie kupuję Tej teorii związku koloru ulocka z zaniechaniem kradzieży ;-) Co do tego, że lepszy ulock skieruję uwagę na rower słabiej zabezpieczony - pełna zgoda. Poza tym co z koloru jak złodziej jest daltonistą ? ;-)
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

Podziwiam Twoją wiarę w policję a zwłaszcza szybkość jej działania :)
Nie mam nic przeciwko ludziom którzy tam pracują ale jako instytucja to zapyziały, maksymalnie zbiurokratyzowany i przestarzały twór który nic nie jest w stanie zrobić.
Wyobrażasz sobie że pójdziesz na komendę i z miejsca policjant sięgnie po obraz z kamer by następnie na sygnale popędzić i odzyskać Twój rower? Wolne żarty. W moim przypadku (sytuacja z wypadkiem opisywanym na forum) dotarcie do obrazu z kamer liczone było nie w dniach, nie tygodniach a w miesiącach(!). I mógłbym tu długo wskazywać jak powolna, leniwa i nieudolna jest policja, choć może i wyjątki się zdarzają.. dość powiedzieć, że na przesłuchanie 4 osób potrzeba prawie pół roku, serio.

Wracając do tematu zapięć i lokalizatora z linku. Użycie jednego absolutnie nie wyklucza drugiego, wręcz przeciwnie to świetnie uzupełniające się elementy. Jeśli dobrze zrozumiałem, lokalizator ma funkcję powiadomienia smsem że ktoś rusza rower. W takim wypadku jesli nie możemy natychmiast zareagować to przynajmniej możemy zacząć śledzić drogę jaką przebywa nasze wozidło. Jeśli nawet ..ujek zwany złodziejem schowa sprzęt do garażu czy piwnicy to i tak mamy szansę poznać przybliżoną lokalizację. Więc wiadomo gdzie zacząć szukać. Dlatego jeśli nawet lokalizator nie jest pozbawiony wad to i tak jego montaż ma sens ..chyba? ;)
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

Ja wożę psa w koszyku i mam święty spokój ;)
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

zeeltom napisał/a:
Ja wożę psa w koszyku i mam święty spokój ;)

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

Mój jest ze dwa razy większy ;)

 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Lut, 2017   

Maran_Hand, Jeśli uważasz to co ktoś napisał, to głupota, to zastanów się czy na pewno dobrze zrozumiałeś co przeczytałeś. Założenie, że ta druga osoba nie jest głupsza od Ciebie pozwala uniknąć wielu pomyłek.

I dla ścisłości - nie uważam tego, co Ty uważasz, że ja uważam! :) I nie wiem na jakiej podstawie to wywnioskowałeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group