ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki silnik na felgę z 32 szprychami
Autor Wiadomość
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   Jaki silnik na felgę z 32 szprychami

Wszystkie znane mi silniki mają przygotowane otwory na 36 szprych.
Nie jestem pewien czy można montować taki silnik w felge z 32 otworami.
Domyślam się że trzeba będzie nabyć nową felge pod silnik.

Beznadziejnie będzie wyglądało gdy jedno koło będzie miało inną felge i więcej szprych a drugie inną i mniej szprych więc trzeba kupić 2 felgi i zaplatać bezsensu koło.

Chciałbym zachować tą felgę więc zastanawiam się gdzie dostane silnik który ma zrobione 32 otwory na szprychy.

Co by się stało gdyby zamontować silnik z 36 otworami z pominięciem 4 otworów (góra, dół, lewy i prawy bok.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Jak zrobisz to symetrycznie i prawidłowo wycentrujesz koło, to nic się nie stanie, poza głupim wyglądem ;)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   Re: Jaki silnik na felgę z 32 szprychami

bartek24m napisał/a:
Beznadziejnie będzie wyglądało gdy jedno koło będzie miało inną felge i więcej szprych a drugie inną i mniej szprych więc trzeba kupić 2 felgi i zaplatać bezsensu koło.

Jak będziesz chciał wymienić dwie obręcze to nie zapomnij o nowej piaście na przód ;-)
Kombinujesz według mnie strasznie zasłaniając się "beznadziejnym wyglądem" a przecież wiele wypasionych rowerów ma w przednim kółku mniej szprych niż w tylnym i wygląda to elegancko.
Zerknij chociażby tutaj i tutaj
 
 
Szymon645 
stażysta


Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 157
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Kup lepiej obręcz na 36.
Ja mam z przodu na 32 szprychy i bez liczenia bym nie poznał ze jest ich mniej niz z tyłu.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Dodatkowo jak kupisz obręcz na 36 szprych i zapleciesz na niej silnik (nowe szprychy i tak są konieczne) to zostanie Ci oryginalne koło które w każdej chwili może wrócić do roweru. I w takiej sytuacji jeżeli znudzi Ci się napęd elektryczny to koło z silnikiem można puścić w dalszy obieg niewiele tracąc.
W moim przypadku sezon 2016 był męczeniem fulla z silnikiem etechnology a w tym roku wracam do napędu mięśniowego a koło ze szwajcarem 26" pójdzie do roweru żony. Jakby co drugi taki sam silnik mam w dahonie zapleciony w 20" i też mogę go w każdej chwili przełożyć do innego rowerka 20" lub po prostu sprzedać bardzo niewiele tracąc. A przede wszystkim nie dokładając za przeplatanie itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group