ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontroler GT 1500 - gdzie dostanę wtyki do zarabiania
Autor Wiadomość
takow 
początkujący


Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 14
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro 08 Mar, 2017   Kontroler GT 1500 - gdzie dostanę wtyki do zarabiania

Witam

Jak w temacie, nigdzie nie mogę znaleźć męskich wyczek do zarabiania (tych białych) do sterownika. Jedyne co znalazłem na: http://www.maxev.pl/k9,akcesoria-do-rowerow.html
Niestety nie mają na stanie 3-pinowych i 2-pinowych.

Pozdrawiam
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 08 Mar, 2017   

Nie używaj wtyczek, złączek itp.
Obetnij wszystko co się da i polutuj. Jedyną złączką w rowerze powinna być para XT-60 (lub podobna) łącząca akumulator i sterownik (chodzi o możliwość odłączenia zasilania w rowerze na czas prac konserwacyjno-naprawczych) i nic więcej.
Wtyczki w instalacji to są same problemy z perspektywy długiego czasu użytkowania.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
takow 
początkujący


Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 14
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro 08 Mar, 2017   

Taka była pierwsza myśl, ale sterownik nowy nie uruchamiany, gwarancja.
Przy okazji pytanie: przerabiam Bionxa i mogę oprócz 3x14AWG dopchać 8 żył ze skrętki, w przyszłości będzie termometr na jakimś AVR-ku i mam 2 wyjścia: 5 żył do halli + 3 żyły do LM35 (dokładny-liniowy), albo 5 żył do hali + 2 żyły do bimetalu 150 st. + jedna żyła do LM35 ale zasilanie LM35 mogę pożyczyć od zasilania halli ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Mar, 2017   

Można podpiąć pod zasilanie halli, bierze mało prądu.
Ostatnio przerabiałem jakiś silnik i wpakowałem 8 żyłową skrętkę z linki. Zdjąłem oryginalną izolację i wepchnąłem w koszulkę termokurczliwą. 5 na halle, 2 na bimetal i jeden do wyjścia LM zasilanego z 5V halli.
 
 
Mitar 
kierownik



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 376
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 08 Mar, 2017   

Miałem ten sam problem, szukałem ich wszędzie aż w końcu część zmieniłem na inne wtyczki a resztę polutowałem tak jak zasugerował tas.

Ja u siebie w "komputerku" mam NTC 110 10K nie wiem jak z jego dokładnością przy wysokich temperaturach, ale nawet jeśli przekłamuje parę stopni to nie ma to znaczenia.
 
 
takow 
początkujący


Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 14
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro 08 Mar, 2017   

Zdecydowałem że wezmę LM35 bo jest liniowy, a że robię trochę na AVRach to zrobię jakiś "komputerek" z temperaturą i odcinaniem zasilania sterownika albo ograniczeniem "gazu" i innymi bajerami.
NTC nie jest liniowy do końca, kupiłem go bo chciałem do "pikacza" podłączyć, ale sam coś zmontuję.
Dołożę jeszcze wyłącznik termiczny z nexuna bo jest metalowy, ja kupiłem w obudowie plastikowej i przy delikatnych testach zapalniczką się stopił.
 
 
takow 
początkujący


Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 14
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Założyłem dekiel do Bionxa, oprócz 3x14AWG weszły tylko pojedyncze żyły z i to w dodatku nie ze skrętki komputerowej tylko z kabla sygnałowego-linki 0,08mm w ilości 6 sztuk.
Jak myślicie, czy te żyły wydadzą prądowo do hali i do LM35 ?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Lm35 ma znikome prady wiec nie powinno byc problemu. Pamietaj tylko ze nie wszystkie wersje tego czujnika mierza w zakresie temperatur do 150 stopni. W sumie to wlasnie takie najciezej jest znalezc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group