ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka nurtujących pytań początkującego :)
Autor Wiadomość
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   Kilka nurtujących pytań początkującego :)

1. Mam bms 13s, który podobno może zasilać mniej ogniw (Zbudowany w oparciu o tranzystory MOSFET. Zastosowano 7szt. Może być stosowany do mniejszych baterii np. 10s, 12s, 8s).

Pytanie: jeśli podłączę 13 ogniw to powinienem podłączyć do ładowania napięcie 13*4,2=54,6V a jakie napięcie powinienem podłączyć do ładowania 10s? Też 54,6 czy 42V?

2. Mam pakiet 10s10p na ogniwach NCR18650BL 3350mAh. Standard charge: 1.62A to 4.2V. Mam ładowarkę 42V 1.7A. Wychodzi prąd 0.17A na ogniwo.

Pytanie: czy taki mały prąd:
a). naładuje do końca pakiet?
b). jeśli a=tak, to czy nie będzie to ze szkodą dla ogniw?

Z góry dzięki! Niesamowici ludzi są na tym forum. Jestem zachwycony "pomocnością"!
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Napięcie ładowarki ma mieć wielkość maksymalnego napięcia pakietu. Przy 10 piętrach masz 42V max. (10x4,2V)
Przy mniejszym prądzie będzie się dłużej ładować i tyle. Naładować naładujesz.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Cytat:
jeśli a=tak, to czy nie będzie to ze szkodą dla ogniw?

Trochę tak, bo ogniwa nie lubią długiego ładowania, a raczej długiego użytkowania.
Jak możesz to zainwestuj w trochę szybszą ładowarkę.

Ale tak czy inaczej większość nowych ogniw wytrzyma te 300 cykli w ebajku raczej spokojnie więc jeżeli nie zamierzasz pakietu użytkować wiele lat to nie musisz sie tym zbytnio przejmować.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

A wiesz ile lat mam te same żele w słoneczniku i nadal są sprawne? ;)
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Dbasz o nie :) to jest klucz
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Panowie kolejne pytanie, które mnie nurtuje to czy ta ładowarka EV-PEAK C1-XR, 10A 100W

I jej pamięć wewnętrzna:
Cytat:
Wewnętrzna pamięć
Ładowarka posiada wbudowaną pamięć i potrafi zapamiętać parametry ładowania do 5 akumulatorów. Dane te w każdej chwili można wywołać bez żadnych dodatkowych ustawień.


... pozwoli mi po zakończonym ładowaniu 5 cell zczytać te dane do komputera i zaimportować do LogView lub podobnego programu aby sprawdzić czy nie ma rozjazdu?

Jeśli nie to czy ta ma taką możliwość? Turnigy Accucel-6 10A 80W

Cytat:
Pamięć ostatnich 10 procesów ładowania
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Żadna z nich nie ma pamięci wewnętrznej na dane logowania (Logview).
Ta pamięć to tylko na 5 swoich ustawień do ładowania ogniw - własne limity V A Ah czasowe ..
Poza tym żadna nie ma portu miniusb do bezpośredniego wpięcia kabla i odczytu (na żywo) .
A w Accucell-6 trzeba robić przejściówkę RS-TTL na usb https://www.rcgroups.com/...onnection-patch
Ja mam Icharger 1030B i on ma gniazdo miniusb , pamięć na 12 godzin ładowania , odczyt na żywo.
Słabsze wersje 106b nie mają wewnętrznej pamięci na logi - tylko na żywo na pc trzeba czytać , ale to jest wygodniejsze niż kilka minut z ciągania danych .
206b ma pamięć na logi 36 godzin , 1010b nie ma , trzeba pdf kazdej przejrzeć.
Ja swoją 3010B kupiłem używaną na alle za 450zł chyba , zrobiłem pełna kalibracje i chodzi jak trzeba .
http://www.icharger.pl/
Trzeba by porządnie poszukać w tańszych czy jest z portem miniusb i logowaniem za mniejsze pieniądze.

Tutaj TAS opisał alternatywne biosy , może z nich wybrać , przerobić ale to trochę już wiedzy wymaga / utrata gwarancji http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=74014

edit:
Porównanie wszystkich Ichargerów
http://www.icharger.co.nz...-iChargers.aspx
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group