ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MAGIC PIE super oferta sterownik programowalny, klamki, man.
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 07 Gru, 2016   MAGIC PIE super oferta sterownik programowalny, klamki, man.

WItajcie. Przygotowałem specjalną świąteczną ofertę zestawów napędowych MAGIC PIE 2. Udało mi sie wytargować świetny świąteczny rabat od producenta na zaledwie 2 zestawy napędowe tej firmy.

Przedmiotem sprzedaży jest NOWY silnik MAGIC PIE czyli w wolnym tłumaczeniu "magiczna sroka" firmy Golden Motor. Dlaczego sroka? Bo silnik jest charakterystyczny, czarno-biały, jak prawdziwa sroka, i pewnie stąd nazwa. A że jest magiczny, to wszyscy użytkownicy tego silnika doskonale wiedzą :)
Jak wiadomo silniki Magic Pie (u dealera firmy Golden Motor kosztuje około 2000 zł) można zasilać napięciem 24-48V.

Natomiast silnik proponowany przeze mnie jest absolutnie wyjątkowy. Nie ma on wbudowanego sterownika wewnątrz i jeżeli ktoś chciałby zapleść go na 20" i jechać 50km/h można podmienić sterownik na wersję 72V 22A i zasilać go napięciem 20S.

Silnik ma moc 1 kW przy napięciu 48V i 2,8 kW przy napięciu 72V!
Prędkość to około 0,9 km/h na każdy 1V zasilania na kole 26 cali.
Jest to silnik bezprzekładniowy o dużym momencie obrotowym, dzięki czemu jest praktycznie niezniszczalny. Idealny dla osób, które bardzo dużo jeżdżą rowerem.
Duża powierzchnia obudowy oraz grube uzwojenia gwarantują odpowiednią moc i pojemność cieplną zdolną nadmiar ciepła odprowadzać.

Jak na razie jest to jedyny dostępny u nas silnik przedni oferujący taką moc i taką prędkość. W dodatku silnik jest nowy, w obudowie zabezpieczonej folią i w fabrycznym opakowaniu.

W związku ze swoimi parametrami nadaje się tylko do rowerów o mocnym przednim widelcu! Ponieważ jest to też jedyny przedni silnik mogący rozpędzić rower na kołach 20 cali do prędkości realnej powyżej 50 km/h, jest on szczególnie polecany do elektryfikacji wszelkich trajek w układzie delta (czyli dwa koła z tyłu i jedno koło z przodu). Świetnie sprawdzi się również w rowerach inwalidzkich. W zasadzie jest to jedyna rozsądna alternatywa dla elektryfikacji rowerów typu Hase, Sinner, USVA, Sun itp.
Silnik jest bezprzekładniowy, a więc praktycznie wieczny, jedynym elementem mogącym ulegać z czasem zużyciu to co najwyżej łożyska (ale łożyska posiada przecież każdy silnik).
Silnik pasuje do wszystkich widelców o rozstawie 100 mm. Silnik posiada otwory do zamontowania tarczy hamulcowej, choć oczywiście można także stosować hamulce v-break.

Używając tego silnika wskazany jest daleko idący rozsądek :) Przypominam, że nadal w przypadku rowerów elektrycznych obowiązuje prędkość do 25 km/h choć trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących e-bajków.

Kompletny zestaw do elektryfikacji roweru składa się z

- silnika,
- sterownika,
- manetki ze wskaźnikiem napięcia i wyłącznikiem stacyjki,
- czujnika PAS (można zakładać lub nie),
- klamek hamulcowych z wyłącznikiem stopu - klamki są bardzo wygodne na pełne 4 palce,
- panelu wyłączników na kierownicę,
- alarmu oraz okablowania
- wszelkich przydatnych kostek, złączek, pinów etc.).
Oczywiście atrakcyjna cena za nowy silnik to jedno, ale pamiętajmy o kolejnej zalecie: jest to jedyny na rynku przedni silnik, który można zasilać napięciem wyższym niż 48V i tylko on w związku z tym umożliwia jazdę z prędkościami mocno przekraczającymi 50 km/h przy dobrze odczuwalnym przyspieszeniu.

Tych zaś, którzy nie mają zaufania do wyrobów made in China, a dziś prawie wszystkie elektryczne silniki rowerowe są tam produkowane, pragnę uspokoić: silniki Magic Pie firmy Golden Motor podobnie jak moje ulubione Bionxy były i są nadal produkowane w Kanadzie.

Oferuję nowy zestaw fabryczny z typowym sterownikiem firmy Golden Motor/Magic Pie do jazdy z napięciem 24-48V w super cenie 1299 zł. Silnik jest oryginalnie zapleciony przez firmę Golen Motor w felgę 24 cale. Felga aluminiowa, wzmacniana, stożkowa. Oczywiście istnieje możliwość przeplecenia silnika na koło w innym rozmiarze. Zaplatanie w inną felgę (wraz z obręczą stożkową, szprychami, centrowaniem) - dodatkowo 100 zł, czyli razem 1399 zł.

Dla amatorów mocnych wrażeń oferuję silnik Magic Pie ze sterownikiem 60V lub 72V (do wyboru) w cenie 1399 zł za zestaw. To jednak nie od ręki. Na taki zestaw trzeba troszkę poczekać, gdyż sterownik wysokonapięciowy o odpowiedniej mocy jest sprowadzany na indywidualne życzenie.

Zaletami oryginalnego zestawu jest możliwość programowania sterownika z poziomu komputera. Parametry, które możemy ustawić to:
- maksymalny amperaż pobierany przez sterownik z baterii
- maksymalną prędkość
- moc odzysku energii podczas hamowania.
- napięcie w piku
- moc przyspieszenia

Także jest to świetna sprawa.

Fotki zestawu:




ORAZ FILM Z PODŁĄCZENIA zestawu w rowerze

https://youtu.be/8uewFUKZjIU

Dla zainteresowanych oferuję kompletny zestaw wraz z najwyszej klasy akumulatorem li-ion na WYSOKOPRĄDOWYCH OGNIWACH SONY US18650VTC5 25A continuos discharge z ogniwa! i aż 2600mAh pojemności, także zarówno pojemność jak i obciążalność jest na bardzo wysokim poziomie. Takie ogniwa montowane są tylko w najmocniejszych wkrętarkach i sprzęcie budowlanym hilti, więc akumulator przy takim sterowniku odda swoją pełną liczbę cykli i nie będzie się przegrzewał w upalne dni, czy na długich stromych podjazdach :)
Preferowana konfiguracja akumulatora 13S7P czyli 48V 18Ah
Oczywiście akumulator 16 czy 20S na 60 / 72V też nie stanowi problemu.
oraz fotki pojedynczych podzespołów:
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
Ostatnio zmieniony przez glebor Nie 15 Sty, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Fajnie żeś to wszystko opisał ;) Szukam silnika na przód do mojego słonecznika. W tej chwili waży to wszystko jakieś 350 kg z dwoma ludziami na pokładzie. Mam tam jakiś silnik, w kole 24 cale i rusza toto i jedzie, tylko muszę mocno kontrolować temperaturę bo już parę razy przesadziłem :)
Bardzo chętnie bym wymienił mój silnik na mocniejszy. Mam zasilanie 48V i sterownik do 30A.
Ale chciałbym najpierw na próbę podmienić go i sprawdzić jak się toto sprawuje, bo kasa za ten silnik, to cała moja pensja miesięczna ;) Nie masz chęci wybrać się na zlot EV 6-7 maja 2017?
Można by coś pogrzebać i potestować. Jakby co, to mogę ci podesłać rozpiskę moich złączek, żeby to szybko przepiąć i sprawdzić silnik. Gdyby pasowało, to może jakieś 3 miesięczne raty? ;)
Pasuje tym bardziej, że słonecznik jest na kołach właśnie 24 cale :)
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Na zlocie pewnie będę, w zeszłym roku było super!
Co do zestawu myślę, że nie ma problemu aby wziąć taki na zlot, tylko mi przypomnij przed samym zlotem :) Prawdopodobnie zestawy zaczną się sprzedawać dopiero w sezonie wiosenno-letnim, ale wystawiłem już teraz niech sobie powiszą przez zimę, a może ktoś kupi :D Ciśnienia z nimi na razie nie ma.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016   

Dodaję jeszcze fotki podzespołów które są w zestawie z magic pie:












































_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 11 Sty, 2017   

Ten zestaw, na fabrycznym sterowniku, obsłuży pakiet 14S? Czy już za duży woltarz?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Sterownik fabrycznie przystosowany jest do napięcia 24-48V co podaje producent. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia czy będzie działał na 14S, gdyż nie chcę spalić programowalnego sterownika. Przy 13S osiąga 388RPM, co dla koła 26" daje 48km/h bez obciążenia. Około 42km/h powinien wobec tego pojechać bez problemu. Jeżeli potrzeba pakietu 14S mogę dołożyć do zestawu sterownik 22A 9mosfet i ten na pewno obsłuży idealnie 14S,co prawda nie będzie miał opcji programowania z komputera, ale na pewno cena wtedy spadnie o 200zł, a śmigał będzie tak samo dobrze. Zaktualizowałem jeszcze temat o film z montaży magic pie w ramie rowerowej :) montaż zajął około 15 minut całego zestawu. Przyznam, że montowałem magic PIE po raz pierwszy, przed nagraniem filmiku popatrzyłem się tylko chwilę na końcówki i wyjścia ze sterownika. Całe podłączenie jest banalnie proste.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 03 Mar, 2017   

Podbijam jest jeszcze jeden zestaw aktualnie do sprzedaży :)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

A masz , możesz mieć Smart Pie 5 na tył ? Bez obręczy , szprych czyli zestaw do zaplecenia w swoje koło.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Niestety w tej cenie mam tylko przody, gdyż odstały się na magazynie i załatwiłem dobrą cenę. Napędy na tył znajdziesz w maxev.pl

Można jeszcze zamówić zestawy taki praktycznie nine continent wraz ze sterownikiem sinusoidalnym, klamkami ham, wyświetlaczem LCD, manetką, pasem i całą resztą gratów na ebayu Z wysyłką do PL za 210E wychodzi ~900zł, a silnik jest od razu zapleciony w obręcz 26" w sumie masz w cenie nowego continenta z polski, cały zestaw z sinusoidalnym sterownikiem. Idzie pocztą, więc jak ew. trafisz na cło i tak powinno wyjść taniej niż conetinent+zaplot+gt1500 i display, manetki, klamki...ły to przyszły dopiero na jesień.

Poza tym continentów w nexunie nie ma a już raz tak było, że jak sie wiosną skończy

Poszukaj ebike conversion kit 1000W.
albo
electric bike conversion kit rear

Wyczaiłem też używane trottery na ebayu za 45$ wziąłem wszystkie :D ciekawe, czy przyjdą ;)
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Nie interesują mnie inne silniki , zestawy tylko Smart Pie 5.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Mar, 2017   

Odświeżam zostały 2 ostatnie zestawy. Magic pie to jedyny tak mocny silnik na przod. Nadaje sie rowniez po zmianie sterownika do zasilania w małych kołach. Np 60 lub 72v osiagając 50km/h na 20" w serii mozemy zaprogramowac moc z odzysku energii i sprawnosc jest dosc znaczna tej funkcji. Mozna zaprogramowac prąd w piku który przeklada się na moment, by koło nie mieliło przy starcie.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

Wszystkie magic PIE są wyprzedane.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Hari 
początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017   

glebor napisał/a:

Można jeszcze zamówić zestawy taki praktycznie nine continent wraz ze sterownikiem sinusoidalnym, klamkami ham, wyświetlaczem LCD, manetką, pasem i całą resztą gratów na ebayu Z wysyłką do PL za 210E wychodzi ~900zł, a silnik jest od razu zapleciony w obręcz

a możesz podać linka??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group