ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeep willys 1:2
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Będzie to działało na zasadzie, że jak puścisz manetkę do zera, to zewrze bieguny silnika i ci momentalnie zahamuje pojazd. To cię interesuje?
Na styczniku musisz mieć styki zwierne i rozwierne, Albo zastosować inwerter jeśli nie ma odpowiednich styków. Manetka ma zakres napięcia (hallotronowa) od niecałego 1V w górę. Trzeba tak dobrać tranzystor sterujący stycznikiem i jego zasilanie, by poniżej 1V, lub powyżej stycznik zadziałał. Styki, które są zwierane poniżej 1V podłączasz równolegle do zacisków silnika.

Kiedyś pracowałem w firmie COBRABID produkującej, między innymi, chromatografy cieczowe na rynek zachodnioniemiecki i Niemcy wymyślili jakiś układ hamujący silniczek na zasadzie przełączanych biegunowości o coraz mniejszym napięciu. Pełno elektroniki i same kłopoty. Ja to zrobiłem na przekaźniku zwierającym silniczek i ten stawał dęba z miejsca. Tylko parę elementów. Niemiec jak to zobaczył, to był w szoku :) Nawet zaprosił mnie i koleżankę, z którą pracowałem nad układem, na wypasiony obiadek do knajpy ;)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Mar, 2017   

Jedyna przewaga nad zmiennym napieciem hamowania, to brak szokowego dla silnika hamowanie i prad 'zwarcia'.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Mar, 2017   

Nie hamuje się bez przerwy, da radę ;)
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Tak się zastanawiam czy za jakiś czas nie popełnić większej wersji jeepa. Mieszkam na wsi, można by tym latać nawet w koło komina. Przeskaluje rysunki o 50% i da mi to skalę 3/4 w porównaniu do prawdziwego willysa. Coś na wzór tego, a właściwie identyczne jak to:

https://youtu.be/q6jmzr5HPwE?t=13s
Tylko zrobić to na pełnym zawieszeniu i dać maglownicę od jakiegoś auta bez wspomagania. Karoseria ze sklejki 18mm. Do tego jakiś silnik BLDC i kilka Kwh baterii.
A skala 1/2, póki co prezentuje się tak:
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Gdyby to zrobić na bazie melexa, to można kupić OC i legalnie jeździć po drogach.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Czw 16 Mar, 2017   

Dzisiaj skończyłem akumulatory. Zrobiłem je z zakupionych od kolegi tas nowych akumulatorów od wkrętarek pozgrzewanych w pakiety 5s2p. Zrobiłem 2 akumulatory 5s6p wraz ze złączem JST do balancera. Akumulatory łącze w docelowy pakiet 10s6p 12Ah na ogniwach LG HD2. Na trochę jeżdżenia powinno wystarczyć.
PS: Jakiś rok temu zbierałem używane ogniwa z baterii laptopowych, testowałem je w ładowarce li-500 i zrobiłem 2 pakiety 6s12p 22,2V 23Ah. Co myślicie, by połączyć oba pakiety szeregowo w 1 pakiet 12s12p 44,4V 23Ah. Musiałbym tylko polutować drugi pakiet, bo pierwszy mam zrobiony na gotowo. Czy sterownik i silnik wytrzymają trochę wyższe napięcie? I co myślicie o takiej baterii zrobionej z używanych ogniw? Testowałem tylko pojemności i tak posortowałem, by utworzyć sekcje równoległe o identycznej pojemności tj.23Ah


 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Śro 22 Mar, 2017   

Zrobiłem 2x akumulator 6s12p, łączę je w 12s12p 23Ah (ok. 1000wh) i pojazd osiąga ok. 10km/h, sterownik wytrzymuje.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Śro 22 Mar, 2017   

A będziesz jeszcze coś robił z maską pojazdu, czy to już koniec?
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Śro 22 Mar, 2017   

Będzie maska wygięta z blachy, Muszę gdzieś dorwać kawałek blachy alu 1,5mm o wymiarach 54x70cm i się zrobi.
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Zabrałem się dzisiaj za przednią "szybę".


 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

Maska prawie gotowa... prawie, bo muszę kupić i zrobić jakieś zamykanie, ale nie bardzo wiem gdzie takie coś kupić.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

Do maski to tylko dedykowane zapinki :D
http://allegro.pl/zapinki...5011531219.html
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

A te zapinki nie będą zbyt nieproporcjonalnie duże do całości?
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

lobudek, szczerze nie wiem bo nigdy nie miałem. Ale tak mi się od razu skojarzyły jeśli chodzi o maskę ;) musiałbyś obmacać, pewnie w większości sklepów motoryzacyjnych które sprzedawają także akcesoria takie znajdziesz
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
lobudek 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 206
Skąd: Huta
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Znalazłem i zamówiłem zapinki. Wydaje mi się, że będą ok.
http://allegro.pl/zapinki...6700970833.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group