ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POISON ATOM
Autor Wiadomość
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

Jeszcze dwóch moich kumpli i sąsiad na sezon sprzęty skladaja;)
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 23 Sty, 2017   

Tomas napisał/a:
To elegancko. To będzie ekipa do śmigania na nowy sezon widzę :twisted:
1. maniekrox
2. bujakoto
3. adam4x
4. qaz33 (być może)
5. Ty
6. ja
7. .....?

:wink:

maniekrox napisał/a:
Jeszcze dwóch moich kumpli i sąsiad na sezon sprzęty skladaja;)


No to ja też mam nowego budowniczego z 3city!

Czyli latem 2017 będzie Nas w 3city: 9

Przynajmniej raz musimy zrobić mocny, kompletny zjazd na ebajkach!!!!
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

No i deex który ujawnił się dopiero ze cos tam buduje w zaciszu jednak , to będzie mocny mid do kompletu :wink:

Pytanie mam:

Ten kabel oryginalny od mxusa 3K to nie problem jak jest na całej dlugosci tzn chodzi mi głównie o jego przebieg w miejscu łączenia wachacza z rama gdzie występuje ciągle zginanie kabla jak wahacz pracuje na nierównościach. Nie złamie mię się ten kabel od tego ciągłego giecia w jedną i drugą mańkę :?:
 
 
Jaroma 
młodzik


Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 63
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Tomas napisał/a:

Pytanie mam:

Ten kabel oryginalny od mxusa 3K to nie problem jak jest na całej dlugosci tzn chodzi mi głównie o jego przebieg w miejscu łączenia wachacza z rama gdzie występuje ciągle zginanie kabla jak wahacz pracuje na nierównościach. Nie złamie mię się ten kabel od tego ciągłego giecia w jedną i drugą mańkę :?:

Też się nad tym zastanawiam i wnikliwie obserwuje zdjęcia jak jest zamontowany ...
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

No nie jestem pewien co do Deex'a.
Rozmawialem z nim, wspomnial, ze wyprzedaje bardzo dobre podzespoly, choc z drugiej strony dzwonil w temacie silnika.
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Jaroma napisał/a:
Tomas napisał/a:

Pytanie mam:

Ten kabel oryginalny od mxusa 3K to nie problem jak jest na całej dlugosci tzn chodzi mi głównie o jego przebieg w miejscu łączenia wachacza z rama gdzie występuje ciągle zginanie kabla jak wahacz pracuje na nierównościach. Nie złamie mię się ten kabel od tego ciągłego giecia w jedną i drugą mańkę :?:

Też się nad tym zastanawiam i wnikliwie obserwuje zdjęcia jak jest zamontowany ...

Nie złamie się jeśli będzie zginany tylko w granicy sprężystości. Jeśli przekroczy się tą granicę to na pewno się złamie. Przekrój całego przewodu (wszystkich żył oraz zewnętrzna izolacja) w znacznym stopniu ograniczają przekroczenie tej granicy. Dla świętego spokoju warto nie upinać za blisko zginanego elementu. Jeśli jest możliwość warto wykonać świński ogonek (takie większe oczko) na którym na całej jego długości odłoży się wartość kąta zginanego elementu
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Kurde... wahacz, nie wachacz :P
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Atom (Falcon) przygotowany na rok 2017. Inauguracja sezonu :grin:

Ostatnio zmieniony przez Tomas Śro 13 Gru, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Naklejki sam robiłeś czy gdzieś zamawiałeś? Sam muszę swoje okleić, niestety nie mam zdolności do tego.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Tak grafiki zaprojektowałem sam wg mojej wizji i wykonałem z folii przylepnej i carbon :smile:

P.S - Sterownik został wewnątrz ramy tylko został przkręcony / dociśnięty do górnej powierzchni skrzynki. Problem nagrzewania ogniw podczas ładowania odszedł w niepamięć. Ciepło fajnie oddawane jest do ramy a słońce nie nagrzewa białej u góry ramy.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Adaptto pojechało do Estonii. Niech nowy użytkownik walczy z ustawieniami, ja nie mam do tego cierpliwości :) MXUS poszedł do kolegi z forum.

Tymczasem dojechały nowe graty:

|

QS 205 v3 - kupiłem o jedno oczko szybszy nawój, tzn. 28*4+ (standardowy jest 24*5). Z obliczeń wychodzi że max. prędkość przy FOCu będzie 82 km/h (bez fluxa). Chciałem mieć trochę zapasu (tak na wszelki wypadek na dłuugie, puuste, szerokie, leśne proste) chociaż z takimi prędkościami z reguły nie jeżdżę.

Sabvoton 72150 (M) - chciałem 72080 (bo by mi wystarczył bo z baterii będę brał 70A) ale akurat tego nie było w zestawie z silnikiem więc wziąłem co dali :)

CycleAnalyst v3.1 z dodatkowym przyciskiem 3 pozycyjnym do szybkiej zmiany profili mocy i prędkości: legal/normal/boost.

Bms 150/15, Ładowarka 20s, 10A

Na szczęście ze względu na wysoką cenę adaptto (nawet używanego), upgrade roweru wyjdzie mi na zero a nawet w sumie, ostatecznie na flaszkę przy robocie zostanie :)

Zostaje wolnobieg jednorzędowy. Rezygnuje w wielorzędowego bo nie używam. Przerzutka będzie jako napinacz tylko.
I tu pytanie gdzie i jaki model kupić żeby jak najmniej tych zębów było i nie powiększało drop-outu qsa. Dacie chłopaki jakieś namiary ?
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Oj chyba najbardziej "wypasiony" zestaw na ten moment :twisted: Sam myślę o zmianie na QS 205 v3 chociaż mxus 5k nadchodzi :grin: . Przy takich prędkościach warto pomyśleć przy okazji przeplatania o zmianie tylnego koła na moto, porządną felgę alu od sebastiana można dostać bo kilka kg w kole więcej i opona co 2 lata a nie miesiące, nie łapiesz gum przy mxusie i rowerowym kole ?
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Tomek jeśli chodzi o moje konstrukcje to najbardziej mocny (wypasiony) w tej chwili zestaw :)
Koła narazie zostaną 26 - do pierwszej poważnej awarii.
Obręcz DoubleTrack, Szprychy oczywiście 3,2 moto ale pod nyple będą również duże (12mm) podkładki i fajnie się sprawdzają jak dotąd. Mega masywna dętka DH o ściance 2,5mm też robi robotę :smile:
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Jaki wolnobieg jednorzędowy do QSa będzie pasował żeby nie zwiększać drop-out ?

Ile najmniej zębów można dorwać ?
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Śro 17 Maj, 2017   

Mi z adaptto max e zostało 1000zł złotych, a kupiłem sabka 150a bms 150a, ładowarkę i ev computer.
Tylko moje było nowe nie używane.

Z wolnobiegów jednorzędowych najmniej widziałem 12t i w cale one nie było zbyt wąskie koło 26mm grubości. Już dnp 5s 11t przerobiony nie jest wiele grubszy.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group