ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za czujnik ? Silnik 8fun 36V 250W
Autor Wiadomość
tekbarwo 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   Co to za czujnik ? Silnik 8fun 36V 250W

Witam serdecznie.
Kupiłem koło 28" z silnikiem 8fun 36V 250W, z piasty wychodzi kabel z sześcioma żyłami.
Trzy z nich grubsze, żółty, zielony, niebieski czyli przewody fazowe. Poza nimi wychodzą jeszcze trzy cieniutkie przewody w kolorach czarny, czerwony i biały.
Silnik używany, przewody fazowe zakończone złączem, natomiast cienkie obcięte.
Osoba od której kupowałem nie wiedziała do czego służą, ale stwierdziła że bez podłączania ich silnik też działa. Sprawdziłem i faktycznie silnik pracuje poprawnie, jednak ciekawość była silniejsza i rozmontowałem silnik aby się dowiedzieć więcej na temat funkcji cienkich przewodów.
W silniku jest płytka na której zwykle montowane są czujniki Halla, jednak tu ich nie ma, jest natomiast jeden czujnik opisany na PCB jako S443F, na czujniku z jednej strony jest napis Honeywell z drugiej natomiast 49R 152.
Czy to jest czujnik Halla? Jeśli tak to jaką pełni funkcję? Działa jak czujnik prędkości czy to może czujnik temperatury?

W załączniku przesyłam zdjęcie wnętrza silnika.

Pozdrawiam
Bartek

IMG_7676.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 801 raz(y) 1,38 MB

 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Gdyby to miał być hall, to na deklu powinien być magnes. Jak nie ma, to może być czujnik temperatury. Można podpiąć 5V i przejechać magnesem, albo podgrzać np.suszarką Jest oznaczony jako SP, więc chyba prędkość. Wyjście to biały.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
tekbarwo 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Dziękuję za podpowiedź.
Wszystko jasne, to czujnik prędkości, nie zwróciłem uwagi na magnes wklejony w dekiel.
Czy sygnał prędkości był pierwotnie podłączony pod sterownik czy raczej był wykorzystany na potrzeby licznika?

Może zamiast tego Halla dam DS18B20 i będę miał kontrolę nad temperaturą silnika :mrgreen:
 
 
KrzysiekEV 
stażysta
KrzysiekEV


Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Miałem w silniku 9C 3 czujniki DS , działały tylko na postoju bez zasilania sterownikiem.
Zakłócenia zabijają sygnały cyfrowe , tylko LM35 albo KTY , termistor dają radę.
No i czujnik do cewek musi być jak najbliżej przyczepiony żeby dobrze pokazywał to co się najbadziej grzeje .
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Na zdjęciu widać gniazda w blachach do wciśnięcia tam hallotronów. Silnik działa prawdopodobnie dlatego, że sterownik obsługuje silniki bez czujników.
 
 
tekbarwo 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 22 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

KrzysiekEV napisał/a:
Miałem w silniku 9C 3 czujniki DS , działały tylko na postoju bez zasilania sterownikiem.
Zakłócenia zabijają sygnały cyfrowe , tylko LM35 albo KTY , termistor dają radę.
No i czujnik do cewek musi być jak najbliżej przyczepiony żeby dobrze pokazywał to co się najbadziej grzeje .


Cenna uwaga, dziękuję :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group